Smartfón spolu s ňou získava aj zabezpečenie systému z 1. januára 2019.

Aktualizácia s označením PPP29.55-25 je dostupná pre všetky zariadenia motorola moto g6 Play. Súčasťou aktualizačného balíčka je pridanie podpory technológie VoLTE pre zákazníkov spoločnosti Telekom. Po aktualizácii telefónu a aktivácii služby VoLTE na SIM karte si môžete užívať všetky výhody volaní v 4G sieti Telekom SK vrátane HD hovorov vo vysokej kvalite, takmer okamžitého spojenia hovorov a nepretržitej dostupnosti 4G internetového pripojenia počas prebiehajúceho hlasového hovoru.

V telefóne zostala súčasne zachovaná podpora volaní cez VoLTE a VoWiFi v sieti operátora Orange Slovensko. (VoLTE je možné aktivovať iba pri podporovaných hlasových programoch mobilného operátora – viac informácií o možnosti aktivácie získate u svojho operátora).

Android 9 prináša vylepšenú formu inteligentnej regulácie intenzity podsvietenia displeja a adaptácie batérie, ktorá optimalizuje spotrebu batérie v rámci málo používaných aplikácií. Taktiež prináša novú obrazovku „Prehľad“, ktorá zobrazuje naposledy použité aplikácie v prehľadnejšom horizontálnom zobrazení, vďaka čomu je práca s nimi o niečo pohodlnejšia.

Súčasne sa v spodnej časti obrazovky „Prehľad“ zobrazuje 5 najpoužívanejších aplikácií. Android 9 prináša štandardne podporu tmavého režimu pre rôzne aplikácie vrátane menu rýchlych nastavení, ktoré sa nachádza v notifikačnej lište.

Zdroj: motorola

Prečítajte si aj:

Motorola si pripísala ďalšie prvenstvo. Má prvý komerčne dostupný smartfón pre 5G siete

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.