Začiatkom tohto roka sa vo svete mobilov oslávilo 45 rokov významných momentov. Od prvého prenosného mobilného telefónu na svete, cez ikonické zariadenie RAZR, až po uvedenie rodiny moto z a revolučnej modulárnej technológie: moto mods, je Motorola popredným inovátorom v mobilnom priemysle.

Ako prvý výrobca opäť Motorola prepisuje históriu tým, že spája mobilných používateľov prostredníctvom siete 5G, pričom na to využíva technológiu moto mods. S viac ako 10-násobnou rýchlosťou dnešnej bezdrôtovej technológie, nižšou latenciou a väčšou šírkou pásma, posilní prístup k 5G mobilným sieťam mobilnú konektivitu a radikálne vylepší zážitok z používania smartfónov.

Pripraviť sa môžete na nepretržité 4K živé streamovanie a video chatovanie, herné a VR zážitky bez sekania a najrýchlejšie rýchlosti sťahovania vôbec. Vďaka 5G bude využívanie smartfónov pre používateľov oveľa rýchlejšie a plynulejšie a umožní firmám, aby ich zamestnanci mohli na cestách pracovať s vyššou efektivitou a produktivitou. 5G prinesie do života dokonca nové a vzrušujúce zážitky, ktoré ešte neboli vymyslené.

Po dvoch rokoch rozširovania možností inteligentných telefónov cez lepšiu fotografiu, zvuk, životnosť batérie a podobne, Motorola odhaľuje plný potenciál platformy moto mods tým, že prináša na trh prvotriednu technológiu s 5G.

Uvádza mobilné zariadenie s 5G, prinášajúce nový začiatok v užívaní videa, v pripojení domácich zariadení, v práci na diaľku a v hrách v AR a vo VR. Spoločnosť Motorola sa pri dosiahnutí tohto medzníka spojila so spoločnosťou Qualcomm, pričom využívala vlajkovú loď medzi modemami – Snapdragon X50 a komponenty na báze milimetrových vĺn.

Sťahovanie s 5G: Sledujte svoj obľúbený program bez prerušenia

V súčasnosti sa všetko od jedenia, až po sledovanie filmov, odohráva za pohybu. V skutočnosti viac ako 50% mileniálov preferuje sledovanie videa na vlastnom smartfóne. So sieťou 5G,  popri prekonávaní miliónov kilometrov za hodinu a pri cestovaní viac ako kedykoľvek predtým, si môžete stiahnuť najnovšiu sériu vášho obľúbeného seriálu v HD v niekoľkých minútach predtým, ako vzlietne vaše lietadlo.

Mobilné sledovanie s 5G: Nikdy nezmeškajte GÓÓÓÓL pri sledovaní z telefónu

Počas majstrovstiev sveta sa celkovo uskutočnilo 486 miliónov pokusov na streamovanie zápasov, pričom 93 miliónov bolo neúspešných, vďaka streamovacím chybám a pomalým štartovacím časom.  Na sieti 5G môžete sledovať živé zápasy bez akéhokoľvek omeškania, a zároveň sa vyhnúť davom na štadióne a sedeniu na miestach so zlým výhľadom. V budúcnosti umožní 5G aj VR, takže môžete získať pohľad na svoj dvor priamo z domu.

Zdieľanie s 5G: Vytvorte perfektný dovolenkový záber a okamžite ho zdieľajte s vašimi priateľmi a rodinou 

Je veľmi dôležité, aby ste mali prístup na spoľahlivú sieť, na ktorú môžete nahrať svoje obľúbené okamihy z dovolenky. So sieťou 5G môžete rodine doma nahrať a poslať 300 fotiek z dovolenky, a to iba v čase potrebnom na vytvorenie chutného drinku Mai Tai. V budúcnosti bude 5G sieť schopná prirodzeného jazykového prekladu v reálnom čase.  To vám umožní ľahko sa dohovoriť s medzinárodnými sprievodcami, hotelovými recepčnými a novými priateľmi.

Hranie s 5G: Hrajte celú noc s nepretržitým pripojením

Sieť 5G znižuje sekanie a načítavanie zážitkov rozšírenej a virtuálnej reality a hladší zážitok znamená, že možnosti sú nekonečné. V roku 2019 sa predpokladá, že 40 percent amerických spotrebiteľov bude používať aplikácie rozšírenej reality na svojich mobilných zariadeniach.  5G umožní svet, kde sa budú vaše deti spoločne hrať v parku s takmer živými superhrdinami s použitím VR okuliarov.

Učenie s 5G: Učte sa mimo triedy

Viac ako 88% študentov na prvom a druhom stupni používa smartfón aspoň raz týždenne pri robení domácich úloh a 64 % vysokoškolských študentov používa smartfón pre prácu na kurzoch a školských úlohách. Študenti môžu využiť AR na cestovanie po historických monumentoch, prehrávanie si známych rečníckych prejavov, alebo v reálnom čase spolupracovať na projektoch so študentmi po celom svete.

Značky: