Okrem renderov unikli aj viaceré zaujímavé parametre.

Motorola vstúpila do sveta skladateľných zaradení vo veľkom štýle. Historické pozadie jej totižto umožnilo oživiť legendárnu sériu Razr a zabaliť ju do moderného dizajnu s flexibilným displejom. Spoločnosť pred približne rokom uviedla modely série Razr 40, ktoré ju dokonca posunuli na novú úroveň. Aktuálne sa však na internete objavili dvaja noví nástupcovia s označením Razr 50 a 50 Ultra, o ktorých informoval známy leaker Evan Blass. Pozitívne pritom je, že okrem technických parametrov boli zverejnené aj viaceré rendery, ktoré prinášajú detailný pohľad na dizajn pripravovaných skladateľných noviniek. 

Základný model bude niesť označenie Motorola Razr 50, avšak je možné, že na niektorých trhoch sa bude predávať pod označením Moto Razr 2024. Zdá sa, že tento model prinesie aj viaceré dizajnové zmeny, vďaka ktorým bude mať prémiový vzhľad. K tomu výrazným spôsobom prispeje aj kožená úprava zadnej steny a veľký predný pOLED displej s uhlopriečkou 3,63 palca, aký sme mohli vidieť už pri modeli Razr 40 Ultra

Predný displej bude mať rozlíšenie 1080 × 2640 pixelov a 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Výbava fotoaparátov však nijako neprekvapí. Hlavný bude mať rozlíšenie 50 Mpx, ultraširokouhlý 13 Mpx a selfie 13 Mpx. O výkon sa bude údajne starať čipová sada od MediaTeku s označením Dimensity 7300X 5G s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Do tela s rozmermi 171 × 74 × 7,2 mm sa zmestí batéria s kapacitou 4200 mAh. Hmotnosť zariadenia sa zastaví na hranici 188 gramov.

Vybavenejší model Razr 50 Ultra, alebo Razr+ 2024, bude pokračovať v trende, ktorý nastavil jeho priamy predchodca model Razr 40 Ultra. V prípade tohto modelu je možné očakávať väčší predný displej s uhlopriečkou až 4 palce. Model Ultra by mal byť taktiež k dispozícii s koženou zadnou stenou v zelenej, broskyňovej a modrej farbe. Obidva modely série Razr 50 budú vybavené 6,9-palcovými vnútornými pOLED displejmi s obnovovacou frekvenciou 165 Hz a rozlíšením 1080 × 2640 pixelov

Model Ultra však pri fotoaparátoch ponúkne odlišnú výbavu. Nebude síce chýbať hlavný 50 Mpx fotoaparát, avšak do výbavy sa dostane druhý 50 Mpx fotoaparát s 2× teleobjektívom. Selfie fotoaparát bude mať rozlíšenie 32 Mpx. Je však veľmi zaujímavé sledovať rozhodnutie (zatiaľ nepotvrdené), že by Motorola pri modeli Razr 50 Ultra obetovala ultraširokouhlý fotoaparát v prospech iba 2× teleobjektívu, keďže 2× priblíženie dokážu v dnešnej dobe zabezpečiť aj hlavné fotoaparáty pri 2× digitálnom priblížení. Aj preto by mohol používateľom ultraširokouhlý fotoaparát chýbať viac, ako fotoaparát s 2× optickým zoomom. 

V oblasti výkonu však bude pri modeli Razr 50 Ultra už všetko v poriadku. O jeho poriadnu dávku sa postará čipset Snapdragon 8s Gen 3 spolu s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom, pričom sa očakáva aj verzia s 512 GB internou pamäťou. Zaujímavé je, že batéria Razr 50 Ultra bude o niečo menšia ako pri štandardnom modeli. Zdroj uvádza, že bude mať kapacitu 4 000 mAh, avšak nebude chýbať bezdrôtové nabíjanie.

Zo zaujímavých prvkov výbavy je potrebné spomenúť aj odolnosť voči vode na úrovni IPX8, Android 14 vrátane rozhrania Hello UI, a nástroje na zachytávanie a úpravu fotografií a videa s podporou AI. Očakáva sa, že obidva telefóny budú uvedené už v júni tohto roka s tým, že cena modelu Razr 50 Ultra vo verzii 12/256 GB by mohla byť 1199 eur, čo je cena minuloročného modelu Razr 40 Ultra pri jeho uvedení na trh. Model Razr 50 by sa mohol taktiež predávať za cenu svojho predchodcu, čo je 899 eur.

Zdroj: GSMArena, EvanBlass 1, 2

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.