Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Jej tohtoročné predaje sú v porovnaní s vlaňajškom vyššie o 17 percent.

Pred siedmimi rokmi opäť ožila známa značka Mototechna, pod ktorou skupina AURES Holdings sústredila ponuku zánovných a referenčných vozidiel. S ponukou 600 áut dvadsiatich značiek a päťdesiatich modelov sa postupne stala najväčším tuzemským predajcom zánovných áut. Mototechna aktuálne oslavuje sedem rokov svojej novodobej existencie, počas ktorej predala na Slovensku a v Českej republike už 60 000 áut. Tento rok sa ich počet za doterajších osem a pol mesiaca  vyšplhal už na 11 000 kusov.

„Vznik novodobej Mototechny je jedným z najlepších rozhodnutí našej spoločnosti. Záujem o zánovné autá rastie každým rokom. Len tento rok sme za osem a pol mesiaca predali na Slovensku a v Českej republike už o 17 percent viac áut než za rovnaké obdobie vlani. Poradilo sa nám značku posunúť do pozície inovatívneho predajcu, ktorý dokáže zákazníkovi ponúknuť širokú škálu áut i služieb. Kúpite tu nielen zánovné automobily, ale aj prémiové značky a investičné vozidlá. Zároveň ponúkame strednodobý aj krátkodobý prenájom áut, ako aj servis,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva AURES Holdings, pod ktorý Mototechna patrí.

Zatiaľ poslednou novinkou z apríla tohto roku je značka Mototechna Drive, ktorá sa orientuje na prenájom nových vozidiel. Mototechna Drive je vďaka širokej škále modelov áut schopná ponúknuť ceny mesačného nájmu už od 200 eur. „Za túto čiastku môžete jazdiť autom Škoda Fabia. Na opačnom póle sú potom luxusné autá, ako napríklad Volvo XC 60 za 799 eur mesačne. Sme tiež jednou z mála spoločností, ktorá požičiava aj elektromobily,“  vysvetlila Topolová.

Mototechna, ktorá funguje na Slovensku a v Českej republike pod spoločnosťou AURES Holdings, predala za sedem rokov od svojho obnovenia už 60 000 vozidiel s parametrami blízkymi novým autám, ale s cenou aj o 40 percent nižšou. Konkrétne u nás funguje od roku 2013. Priemerná cena automobilu predaného v slovenskej Mototechne je 14 345 eur. Najčastejšie sa predávajú modely Škoda Fabia, Škoda Rapid alebo Kia Sportage. Najviac, 17 percent predaných zánovných automobilov, je od značky Škoda, 11 percent  tvoria vozidlá Kia a 10 percent  Hyundai. Najžiadanejšie autá sú vo variante hatchback (40 %) a SUV (33 %). Jasne pritom dominujú autá s benzínovým motorom (80 %), s manuálnou prevodovkou (81 %) a v bielej farbe (27 %).

Tvárami Mototechny na Slovensku sú viaceré známe osobnosti. Patrí k ním obľúbený herec a moderátor Maroš Kramár, talentovaný husľový virtuóz Filip Jančík alebo travel blogerka Andrea Zahurancová.

TOP 10 najpredávanejších modelov zánovných áut v slovenskej Mototechne
1.Škoda Fabia6.Hyundai i20
2.Škoda Rapid7.Dacia Duster
3.Kia Sportage8.Renault Captur
4.Kia Ceed9.Hyundai Tucson
5.Suzuki Vitara10.Renault Clio

Značky: