Užívajte si atmosféru majstrovstiev sveta aj v telefóne + tipy, ako sledovať zápasy v pohybe.

Majstrovstvá sveta sú v plnom prúde a my vám ponúkame zoznam aplikácií, ktoré by nemali chýbať vo vašich telefónoch. Minimálne počas nasledujúcich dvoch týždňov.

2015 IIHF powered by ŠKODA – výsledky vždy poruke

Oficiálna mobilná aplikácia šampionátu je dostupná pre zariadenia so systémom Android, iOS aj Windows Phone. Testovali sme verziu pre Android, ktorá okrem základnej funkcionality ponúka aj užitočný widget – na domovskej obrazovke sa zobrazí zápas pre daný deň, resp. najbližší zápas vášho obľúbeného tímu.

Hlavný prínos aplikácie spočíva v tom, že ponúka najlepší a najrýchlejší výsledkový servis šampionátu. Vidíte aktuálny stav a zoznam všetkých zápasov, ktoré sa už odohrali (aj s výsledkami), resp. sú naplánované. Nechýbajú podrobné štatistiky, informácie o tímoch a tabuľky.

Základný informačný servis dopĺňajú novinky zo šampionátu a interaktívna funkcia, pomocou ktorej môžete povzbudiť jednotlivé tímy. Aplikáciu odporúčame najmä kvôli príjemnému dizajnu a používateľskej prívetivosti.

2015 IIHF powered by ŠKODA sťahujte z obchodov AppStore, Google Play a Windows Obchod.

CHATR.tv – interaktívnejší zážitok zo sledovania hokeja

Úlohou aplikácie CHATR.tv je prepojiť sledovanie zápasov s prvkami socializácie a priniesť interaktívnejší zážitok. Aplikácia je vo svojej podstate chatovacím nástrojom – každý TV kanál má dedikovanú diskusnú miestnosť, kde môžu používatelia písať správy. Nakoľko sa očakáva, že diskutujúci preberajú najmä dianie na televíznej obrazovke, sledovanie zápasov má byť vďaka tomu interaktívnejšie. Dodajme, že vybrané komentáre sa zobrazia aj vo vysielaní, počas priameho prenosu.

CHATR okrem toho ponúka možnosť hlasovať za najlepších hráčov zápasu a turnaja, obsahuje odkazy na SMS súťaž a súťaž o dres, informuje o programe zápasov a súpiskách hráčov. Nechýbajú odkazy na sociálne siete a na živé vysielanie na webovej stránke RTVS. CHATR teda dokáže zaujať aj tých používateľov, ktorí nechcú počas zápasu diskutovať – avšak informačno-zábavno-súťažné prvky sú dobrým dôvodom pre spustenie aplikácie. Prostredníctvom nej sa môžete spýtať otázku aj reprezentačného trénera, odpovede sme však nenašli.

CHATR.tv je dostupný pre iOS a Android, sťahujte z obchodov AppStore a Google Play.

Bob a Bobek Ľadový hokej – zahrajte si hokej

Okrem oficiálnej (informačnej) mobilnej aplikácie sa tohtoročné MS v hokeji dočkali aj mobilnej hry. Hokej si zahrajú tímy Boba Bobka.

Bob a Bobek Ľadový hokej je arkádová hra, ktorá je dostupná bezplatne, avšak obsahuje skryté poplatky. Za 1 euro si môžete napr. odomknúť konkrétnu národnosť (český tím môžete získať aj hraním, resp. sledovaním reklám) alebo režim pre jedného hráča (ten si takisto sprístupníte aj hraním).

V základnej ponuke je dostupný tréning, ktorý vás zoznámi s hrateľnosťou a ovládaním. To nie je optimálne, avšak počas cesty autobusom zabaví. Po dokončení tréningu si za získané mrkvy môžete odomknúť turnaj pre jedného hráča alebo režim pre viacerých hráčov.

Koncept aplikácie sa nám páči. Prepojenie maskotov šampionátu v mobilnej hre je dobrá myšlienka. Aplikácia však nie je technicky bezchybná – upravili by sme najmä ovládanie a odstránili niekoľko menších bugov. Ak si však chcete zahrať hokej na telefóne, veľa možností nemáte.

Hokejovú hru sťahujte z AppStore a Google Play.

Ako sledovať MS v hokeji?

Ak chcete sledovať priame prenosy z majstrovstiev sveta prostredníctvom mobilných zariadení, budete potrebovať pripojenie do internetu. Následne stačí navštíviť webovú stránku hokej.rtvs.sk. Živé vysielanie z tejto stránky bez problémov prehráte na zariadeniach so systémom Android a iOS. Výhodou je cena (zápasy môžete sledovať zadarmo), avšak musíte sa nachádzať na území SR.

K dispozícii sú aj mobilné aplikácie telekomunikačných operátorov, ktoré sú doplnkom digitálnej televízie, resp. v niektorých prípadoch sú aj samostatnou službou. Do pozornosti dávame Magio GO, Orange TV v mobile, SWAN Multimedia a Antik GO. Magio GO a Antik GO môžete využívať samostatne, zvyšné služby vyžadujú aktívnu digitálnu TV u daného operátora. Služby sú vo väčšine prípadov spoplatnené mesačným poplatkom.

Dodajme, že čiastočným riešením sú aj DVB-T tunery pre mobilné zariadenia. Tie nevyžadujú pripojenie do internetu, musíte si však zakúpiť dodatočné zariadenie.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit