Spoločnosť MSI predstavuje najnovší a najmenší mini-PC súčasnosti: MSI Cubi. Malý desktop je vybavený modernými technológiami v zaujímavom dizajne.

Zariadenie je určené pre domácnosti i podniky. Vďaka použitiu procesorov Intel dosiahnete vysoký výkon aj z počítača vo vreckovej veľkosti. Počítač sa dá vybaviť pevnými diskami rôznej kapacity. MSI Cubi sa dá pritom na stenu pomocou uchytenia VESA alebo je ho pripojiť k televízoru s vysokým rozlíšením.

Na komerčné využitie je Cubi vybavený technológiou Intel vPro, čo prináša bezpečné a ľahko spravované pracovné prostredie. Na počítači napriek malým rozmerom nájdete dostatok prepojovacích portov. Cubi bude k dispozícii v čiernej a bielej farbe od konca marca 2015.

Malý, menší, najmenší

S objemom len 0,45 litrov je MSI Cubi najmenší mini-PC svojho druhu a pritom stále ponúka všetky prvky a vlastnosti desktopu. Zaoblené hrany, hladký povrch, účinné chladenie a dostatok I/O portov, tp je charakteristika MSI Cubi.

MSICubi-2

Platforma Intel Broadwell

MSI Cubi je vybavený 14 nm procesormi Intel Broadwell-U, ktoré sú s celkovou spotrebou energie pod 15 W o 30 % úspornejšie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Integrovaná grafika Intel HD Graphics poskytne dostatok výkonu v základných multimediálnych aplikáciách.

Vysoká rýchlosť i miesto pre dáta

Vďaka modulárnej konštrukcii MSI Cubi ponúka možnosť nahradiť spodní kryt rozširovacím modulom s pozíciou pre 2,5” disk a poskytne tak viac priestoru pre tých, ktorý potrebujú viac miesta. So vstavaným mSATA SSD diskom a prídavným 2,5” diskom tak máte k dispozícii vysokú rýchlosť aj dostatok miesta na ukladanie dát.

MSICubi-3

UHD zobrazenie a VESA standard

MSI Cubi môže slúžiť aj ako HTPC s podporou zobrazenia obsahu v režime Ultra High-Definition. Vďaka podpore dvoch monitorov (cez HDMI a mini Display Port) môžete pohodlne pracovať na veľkej pracovní ploche. MSI Cubi sa dá uchytiť na stenu alebo zadnú stranu monitora pomocou VESA a efektívne tak využiť priestor.

MSICubi-4

Technické parametre MSI Cubi
Procesor Intel Core i5-5200U / Intel Core i3-5005U / Intel Pentium-3805U / Intel Celeron-3205U
Operačný systémMicrosoft Windows 8.1
Čipová súpravaIntel SoC
Grafická kartaIntegrovaná Intel HD Graphics
Pamäť4 GB DDR3L 1600, 2 sloty SO-DIMM / Max. 8 GB
HDD 1× mSATA slot, podporuje 1× 2,5” HDD
Bezdrôtové pripojenie802.11 ac + BT4.0 (volitelne)
I/O Vpredu: Headset /Mic in x1, USB3.0 x 2, Vzadu: USB3.0 x 2, RJ45 LAN port, HDMI out, Mini DisplayPort out, DC jack
Adaptér 65 W

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.