Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Rozdiely v používaní smartfónov medzi mužmi a ženami v strednej Európe nie sú také výrazné, no predsa sa nájdu.

Ženy ako užívateľky prekvapili – záleží im na dátach aj na fyzickej ochrane svojich zariadení. Vyplýva to z výsledkov stredoeurópskej štúdie, ktorú si nechala vypracovať spoločnosť Huawei.

 Ženy rozbíjajú viac displejov

Podľa prieskumu majú používatelia vo všeobecnosti najväčší strach o displej svojho zariadenia. Za posledné dva roky rozbilo displej svojho telefónu o niečo viac žien ako mužov. Rozdiel je ale pomerne malý – 41,8 % žien verzus 38,5 % mužov.

Podľa štúdie sa o displej telefónu strachujú viac muži – až 72 % z nich uviedlo, že rozbitie displeja je najväčšou nepríjemnosťou, ktorá sa môže so smartfónom. Dámy to však nepovažujú za taký neprekonateľný problém.

 Muži sa boja o displej, ženy o dáta

Ženám viac záleží na obsahu ich smartfónov, prieskum však neuvádza, či sa to týka fotiek alebo kontaktov. Až 73 % žien najviac trápia stratené dáta a viac než tretina užívateliek by bola “nešťastná a na dne”, ak by prišla o údaje.

Rozdiel v strachu o dáta medzi pohlaviami môže súvisieť s prístupom k zálohovaniu. V tejto disciplíne majú prevahu muži, ktorí využívajú zálohu na iné zariadenie (počítač, USB kľúč) vo väčšej miere. Pravdepodobne preto stratu dát v lokálnom úložisku telefónu nepovažujú za tragédiu.

Zaujímavé ale je, že modernejšie zálohovanie prostredníctvom cloudových služieb využívajú obe pohlavia takmer rovnako.

“Bez telefónu si neviem predstaviť život”

Štúdia spoločnosti Huawei preukázala, že tento výrok sa opäť vo väčšej miere týka nežnejšieho pohlavia.

Stotožňuje sa s ním 41% žien oproti 32% mužov.

O telefón sa však všeobecne – či už po stránke fyzickej ochrany, alebo ochrany dát – starajú obe pohlavia rovnako dobre. Muži však zvyknú skôr zálohovať dáta, kým ženy viac telefóny chránia fyzicky pomocou puzdier, obalov či ochranných skiel. Poistenie telefónu využíva iba 9 % ľudí.