Ministerstvo zdravotníctva otvára ďalšiu fázu vakcinačnej stratégie. Záujemcovia o očkovanie proti ochoreniu Covid-19, ktorí sú starší ako 50 rokov, sa oddnes (nedeľa 28. marca 2021) môžu prihlásiť cez registračný formulár na stránke www.korona.gov.sk.

Zároveň sa upravuje podávanie jednotlivých typov vakcín podľa veku záujemcov. Vakcína Astra Zeneca bude určená pre ľudí od 50 do 60 rokov a vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna pre starších ako 60 rokov.

Ministerstvo zdravotníctva prijíma opatrenia, ktorých cieľom je v čo najkratšom čase vybudovať kolektívnu imunitu. Z toho dôvodu sa rozhodlo dnes otvoriť ďalšiu fázu očkovania pre všetkých záujemcov, ktorí sú starší ako 50 rokov.

Prihlasovanie do systému Čakáreň. Zdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk

Prihlasovanie do systému Čakáreň. Zdroj: Ondrej Macko/TOUCHIT.sk

Záujemcovia v “čakárni”, ktorým ešte nebol pridelený termín na očkovanie a zároveň sú starší ako 60 rokov, budú v čakárni automaticky preradení na voľné miesta v očkovacích centrách, v ktorých sa podávajú látky od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna. Zmena vakcinačných centier bude pre drvivú väčšinu záujemcov v rovnakom meste, aké si záujemcovia zadali pri pôvodnej registrácii.

V ojedinelých prípadoch môže byť ľuďom ponúknuté miesto v susednom meste. Napríklad záujemcovia, ktorí si pri registrácii uviedli ako miesto očkovania Nové Mesto nad Váhom, môžu preto dostať pozvánku na očkovanie v Trenčíne. Ak si chcú preferované miesta upraviť sami, môžu tak urobiť cez zmenu svojej registrácie s PIN číslom na korona.gov.sk.

Niektorým záujemcom o očkovanie môže už v priebehu dnešného dňa (nedeľa 28. marca) prísť pozvánka na voľné termíny v pondelok. Od zajtrajšieho rána budú záujemcom posielané pozvánky na voľné termíny od utorka. Každý záujemca, ktorému nevyhovuje priradený dátum alebo miesto očkovania, si môže svoju rezerváciu v „čakárni“ cez PIN kedykoľvek upraviť. Rovnakým spôsobom si budú môcť zmeniť zvolené vakcinačné centrá.

Viac o virtuálnej čakárni

Podcast Dotyk: Ako funguje Čakáreň a kedy sa všetci dostaneme na rad? (Aktualizované)

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.