Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Od jesene môžu Bratislavčania využiť absolútnu novinku – dlhodobú profesionálnu úschovňu bicyklov vrátane odborného servisu. Postupne sa služba rozšíri aj do ďalších miest Slovenska.

Na Slovensku vzniká nová služba, ktorá poteší najmä cyklistov. „Od 1. novembra spúšťame v Bratislave profesionálnu úschovňu bicyklov. Ide o úplnú novinku, ktorá doteraz na trhu absentovala, pričom popri možnosti dlhodobého uskladnenia ponúkame aj špičkovú odbornú starostlivosť,“ hovorí jeden z autorov nápadu novej služby bike storage a stratég Milan Kováčik zo spoločnosti Wondericon, ktorá je prevádzkovateľom Bike storage.

Nový koncept pritom vykrýva nielen dieru na trhu, no zároveň pomáha bikerom a všetkým milovníkom bicyklovania riešiť mnohé ďalšie problémy počas zimných mesiacov: „Mnohí nemajú miesto na uskladnenie bicyklov, neraz čelia ich krádežiam. Nesprávne zazimovanie bicykla môže spôsobiť poškodenia, ktorým vieme kvalitným servisom predísť. Výnimočnú starostlivosť vyžadujú elektrobicykle, najmä kvôli prítomnosti batérie a elektromotora. Majitelia bicyklov často zabúdajú na dôležitý posezónny servis,“ spresňuje Milan Kováčik. Úschovňa tak ponúka profesionálne uskladnenie bicykla od jedného dňa po niekoľko mesiacov vrátane odbornej starostlivosti o bicykel či elektrobicykel. Súčasťou je tak servis a diagnostika bicykla, uskladnenie v kvalitnom cyklostojane v suchom uzavretom prostredí, uzamknutie bicykla a stály dohľad vďaka kamerovému a bezpečnostnému systému.

Práve v prípade dodávky cyklostojanov pre bike storage sa partnerom konceptu stala spoločnosť Študio-21 plus. Spoločnosť sa zaoberá stavebnou, projekčnou a konzultačnou činnosťou v oblasti detských ihrísk, športových herných prvkov, cyklostojanov, ako aj smart riešeniami v mestách. „Hľadali sme profesionálny stojan na uskladnenie väčšieho počtu bicyklov, aby sme využili kapacitu nášho skladu na maximum. Naša požiadavka bola, aby nám tento systém dovolil jednoduchú orientáciu pri manipulácii s bicyklami, čo zrýchli a uľahčí logistiku. Študio-21 plus vyšlo jednoznačne s ponukou ako najlepší dodávateľ,“ podotýka Milan Kováčik.  Spoločnosť Študio-21 plus vybrala pre ponuku dvojposchodové stojany holandského výrobcu Falco, ktorý patrí dlhodobo k európskej špičke. „Po zvažovaní viacerých možností sme sa rozhodli pre dvojposchodové stojany, kde sme prispôsobili rozpon medzi jednotlivými cyklopozíciami podľa požiadaviek klienta. Vybrali sme riešenie, ktoré zaručuje kvalitu, ľahkú logistiku, bezpečné uskladnenie bicyklov, no zároveň prináša maximálnu úsporu priestoru pri ich skladovaní,“ podotýka Dávid Baráth, odborník na cyklostojany spoločnosti Študio-21 plus. Viacposchodový stojan dokáže veľmi účelne využiť priestor do výšky, kde sú kolesá bicyklov na poschodí fixované za pomoci lyžín, avšak bez rizika ich poškodenia, a ľahkú manipuláciu s bicyklami pri skladaní či vykladaní zabezpečuje hydraulická vzpera.

Cyklostojany budú využívané aj mimo zimného obdobia, a to pre cykloservis. „Svojím vybavením nebude mať na Slovensku konkurenciu. Cyklostojany FalcoLevel nám výrazne uľahčia logistiku procesov, ktoré sa aj v servise dejú,“ podotýka Milan Kováčik.

Nový koncept by pritom mal už čoskoro tešiť nielen priaznivcov cyklistiky v Bratislave a okolí. Už v budúcom roku chce spoločnosť otvoriť ďalšie tri pobočky mimo hlavného mesta. „Rozvoj cyklodopravy je jednou z našich srdcoviek a rovnako veľmi blízka nám je aj myšlienka bezpečného uskladnenia bicyklov. Preto aj my pevne veríme, že tento koncept sa podarí časom rozvinúť do ďalších lokalít Slovenska a umožní tak dopriať komfort a bezpečnosť aj ďalším cyklistom, ktorí by podobný systém privítali,“ dodáva Dávid Baráth zo spoločnosti Študio-21 plus.

Značky: