Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Čoraz častejšie počúvame o tom, ako ľudí na rôznych pracovných pozíciách začnú nahrádzať roboty. Napriek tomu, že sa to pomaly stáva realitou, môže to byť pre mnohých z nás nepredstaviteľné. Na Techsummite sa robot predstaví v roli spíkra. 

„Vždy sa snažíme, aby naše konferencie mali okrem prednášok aj praktické ukážky a čo najviac prienikov do praktického života. Keď na vlastné oči uvidíme robota ako dokáže vykonávať viaceré ľudské činnosti, pochopíme, ako ho vieme využívať, ale aj na čo sa musíme pripraviť v našom vzdelávacom a pracovnom procese“, povedal Davy Čajko, generálny riaditeľ spoločnosti Future Proof, ktorá Techsummit organizuje.

Pepper je plne autonómny humanoidný robot schopný interakcie s človekom. Jeho tvorcom je firma Soft Bank Robotics z Paríža a na Slovensko ho priniesla spoločnosť Adastra. Učí ho náš materský jazyk a tiež prispôsobuje potrebám lokálnych firiem.

 „Pepper nemá nahrádzať ľudí, má im pomôcť v opakovaných činnostiach a hlavne priniesť dáta a personalizáciu do obsluhy klienta. Vie sa rozprávať s ľuďmi, rozpoznáva naše emócie. Poskytuje nám informácie vďaka napojeniu na systémy a dáta vo firmách“, povedal Márius Maslo, CEO spoločnosti Adastra.

Proaktivita – pomocou mnohých senzorov rozoznáva vo svojom prostredí ľudí. Keď zistí, že sa na neho pozerajú, nadviaže s nimi rozhovor a ponúkne im svoje služby.

Interaktivita – je naprogramovaný tak, aby komunikoval čo najprirodzenejšie. Využíva nielen svoj hlas, ale aj gestá. Vďaka dotykovej obrazovke zvyšuje svoju schopnosť interakcie a tiež množstvo informácií, ktoré vie ľuďom sprostredkovať v grafickej podobe. Hovorí viacerými jazykmi.

Internet – Pepper funguje aj bez pripojenia na internet. Ak je však pripojený, má prístup k väčšiemu množstvu služieb a vie lepšie pracovať s dátami, ktoré nazbieral.

Využitie – Pepper je veľmi multifunkčný. Zažil si už aké je to byť recepčným v hoteli, predavačom v obchode či pomocníkom na letisku.

Značky: