Vedieť vytvoriť kvalitné a profesionálne fotografie a videá ako známi slovenskí či svetoví influenceri by chcel asi každý.

Faktom je, že na to, aby ste to dosiahli, vam postačí mať vo vrecku smartfón so špičkovým fotoaparátom, akým je napríklad i Huawei nova 9, ktorý navyše nestojí veľa. K tomu potom stačí pribaliť niekoľko predmetov z domácnosti, stiahnuť si zopár aplikácií a váš Instagram či TikTok feed bude vyzerať svetovo. O tom, že to ide aj “budgetovo”, vás presvedčia profesionálni slovenskí fotografi Šimon Snopek a Filip Nagy

Filip Nagy patrí k slovenskej špičke fotografov a poznať ho môžete ako člena rodiny Red Bull Photography. Ďalším talentom je Šimon Snopek, ktorý pôsobí ako filmár a fotograf. Venuje sa najmä vytváraniu obsahu pre rôzne značky či hotely. Tipy od oboch odborníkov sú zárukou špičkového obsahu pre vaše sociálne siete – stačí sa inšpirovať.

Huawei nova 9Zdroj: Ondrej Macko / TOUCHIT
S Huawei nova 9 sme si pri fotení užili zábavu aj my v redakcii

Ako natočiť “virálne” video

Chcete sa na internete stať známym takmer zo dňa na deň? Natočte „virálne“ video, ktoré vám zabezpečí výrazný vzostup v online svete! Staviť môžete na originálny nápad, ktorý osloví čo najširšie spektrum ľudí a samozrejme nezabudnite vybrať zaujímavú lokalitu.

Ak chcete naozaj zabodovať, inšpirujte sa tipmi profesionála Šimona Snopeka, ktorý vám ukáže 7 jednoduchých, ale veľmi praktických tipov, vďaka ktorým vytvoríte vskutku profesionálne cinematic video:

Portrét na mobil

Aj taká triviálna vec, ako je portrétová fotka, vie narobiť vrásky na čele. Inštruktážne video Filipa Nagy vás naučí odfotiť portrét na mobil, využívať okolie k dosiahnutiu kreatívnej kompozície či nastaviť objektív v PRO móde, aby ste vytiahli maximum zo svojej fotografie:

Profesionálne fotky aj mobilom

Na to, aby ste vedeli fotiť kvalitné fotky, už skutočne nepotrebujete vlastniť profesionálny fotoaparát. Úplne postačí, ak budete ovládať zopár rád, ktoré vám v tomto videu prináša Šimon Snopek. Vďaka nim zistíte, že fotiť sa dá kvalitne aj mobilom – najmä, ak máte ten so správnou foto výbavou:

Kreativita všade, kam sa pozriete

Nemusíte práve prekypovať kreativitou, aby ste zachytili originálny záber. Filip Nagy vám v nasledovnom videu vysvetlí, ako spraviť kreatívnu fotku pomocou pár drobností, ktoré nájdete aj u seba doma. Pomôcť si môžete napríklad LED svietidlom, strúhadlom na syr či sklenenými pomôckami:

TikTok videá, ktoré ohúria

TikTok, ktorý poznáte ako mobilnú aplikáciu na vytváranie a zdieľanie krátkych videí, má tiež svoje hviezdy. No verte či nie, stať sa ňou môžete aj vy. Vytvorte kvalitné a virálne TikTok video, ktoré vás vyšvihne až do výšin TikTok-u. Filmár a fotograf Šimon Snopek vám ukáže návod, ako vytvoriť cool TikTok video, s ktorým na internete rozhodne zabodujete:

Aplikácie, ktoré vyšperkujú váš obsah

Tieto videá sú jasným dôkazom, že profesionálom pri fotografovaní či natáčaní videí môže byť prakticky každý. Kľúčom k tomu je smartfón s inovatívnymi funkciami s dobrým softvérom. K takým patria predovšetkým smartfóny od Huawei s najrôznejšími aplikáciami pre vylepšenie videí a fotiek.

S krátkymi videami na Instagram či TikTok vám môže pomôcť InShot – Video Editor, kreatívci môžu siahnuť po aplikácii Canva, umožňujúcej vytvoriť zaujímavé dizajny fotiek či tzv. “stories”, ktoré ovládnu Instagram. S úpravami a dolaďovaním zhotovených záberov zasa pomôže Editor fotiek.

Za zmienku tiež stojí aj aplikácia Huawei 360 Camera, z ktorej názvu už vyplýva, že dokáže natáčať videá či fotografovať v 360° uhle. Bez problémov tak zvládne vytvoriť panorámu aj konvertovanie fotografií na sociálne siete.

V obchode s aplikáciami Huawei AppGallery sa pritom nachádzajú ďalšie stovky aplikácií, vďaka ktorým sa môžete pohrať s úpravou či tvorbou fotografií a videí. Ďalšie aplikácie je pritom možné nájsť prostredníctvom zabudovaného vyhľadávača Petal Search priamo v AppGallery s možnosťou stiahnuť si ich z externých zdrojov.

Všetky appky je tak možné nájsť priamo v AppGallery či prostredníctvom online knižnice na AppsOnHMS.com. Ponuka aplikácií vo vlastnom obchode sa pritom každý deň rozrastá, pričom postupne pribúdajú nielen tie pre systém Android, ale aj HarmonyOS, čoho dôkazom je aj vôbec prvá slovenská aplikácia pre vlastný operačný systém SK Radio – Slovak Online Radios.

Huawei nova 9Zdroj: Ondrej Macko / TOUCHIT
Huawei nova 9

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.

Prečítajte si aj: