Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Výhody nadchádzajúcej hyperkonektívnej éry ukazuje Samsung na obrazovkách určených pre firemné prostredie, prípadne na interaktívnom displeji WAD s certifikátom Google EDLA

Spoločnosť Samsung Electronics dnes na veľtrhu Integrated Systems Europe (ISE) 2024 v Barcelone predstavila, ako platforma SmartThings vylepší možnosti B2B obrazoviek a podporí konektivitu vo firemnom prostredí. Pod heslom „SmartThings for Business“ je možné vidieť výhody, ktoré ponúka špičková IoT platforma pri vytváraní prepojených a ľahko ovládateľných digitálnych informačných systémov v najrôznejších odboroch.

„V odbore komerčných displejov záleží predovšetkým na efektivite a produktivite. Digital Signage značky Samsung preto využívajú platformu SmartThings a vďaka tomu ponúkajú firmám všetkých veľkostí špičkovú konektivitu a funkcie,“ vysvetľuje SW Yong, prezident a riaditeľ divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Toto ďalšie rozšírenie ekosystému SmartThings výrazne pomôže zákazníkom a partnerom z celého radu odborov.“

Ako pomáha prepojená technológia firmám prostredníctvom ekosystému SmartThings – od inteligentnej predajne po inteligentnú kanceláriu

Samsung na veľtrhu ISE predvádza, ako platforma SmartThings pomáha firmám vylepšiť Digital Signage a informačné systémy. Konektivita, ktorou systém SmartThings disponuje, sa pre komerčné zobrazovacie zariadenie typu inteligentných cedúľ alebo hotelových televízorov hodí priamo skvele. Jej výhody môžu využívať inteligentné prístroje značky Samsung, ale aj celý rad iných zariadení kompatibilných s najnovšími štandardmi pre internet vecí (IoT), teda s technológiami Matter a Home Connectivity Alliance (HCA).

Zapojením SmartThings do firemného prostredia všetkého druhu umožňuje Samsung efektívnejšie využitie priestoru aj energie na pracovisku, ktorá sa týmto mení na prepojené inteligentné priestory. Lepšia konektivita prináša výhody pre všetky kategórie firemných zákazníkov, od malých a stredných firiem až po korporáty. Na veľtrhu ISE 2024 je možné vidieť najrôznejšie modelové príklady od inteligentnej predajne cez kancelárie až po šikovný hotel.

Vďaka funkcii Routines môžu používatelia vytvárať také prostredie, aké je im príjemné, vopred si v ňom nastaviť optimálne osvetlenie, teplotu, vlhkosť a kvalitu vzduchu a všetko automaticky v danom priestore udržiavať. Príklad: v inteligentnej predajni je možné automaticky zapínať a vypínať prúd podľa otváracej doby.

Režim AI Energy Mode zase otvára majiteľom firiem cestu k ekologickejšiemu správaniu – umožňuje znížiť spotrebu energie vďaka efektívnejšej správe prevádzky a pokročilému monitoringu. Je možné napríklad vypínať pripojené zariadenia alebo tlmiť svetlá počas dňa v závislosti od spotreby, aktuálnej vyťaženosti a času.

Firemní zákazníci majú rozmanité potreby a preferencie. Aby ich Samsung mohol uspokojiť, výrazne rozšíril verziu SmartThings Enterprise API[1] pre firmy. Zákazníci môžu vďaka tomu ľahko pripojiť SmartThings k svojmu riadiacemu systému a vytvoriť na mieru šité riešenie optimalizované pre najrôznejšie scenáre. Majú tiež k dispozícii najrôznejšie informačné výstupy, pri ktorých si môžu zobraziť dôležité dáta. Nastaviteľný ekosystém je zárukou bezproblémovej konektivity naprieč prístrojmi najrôznejších kategórií a vylepšuje spoľahlivosť celého systému. Samostatná aplikácia na inštaláciu zároveň zjednodušuje inštalačný proces a zohľadňuje potreby jednotlivých firemných zákazníkov s rôznou výbavou.

V prípade hotelov alebo konferenčných miestností, v ktorých majiteľ nemusí byť zároveň používateľom, môže majiteľ zariadenia vygenerovať webovú adresu, na ktorej je možné zdieľať funkcie SmartThings s koncovými používateľmi. Hoteloví hostia alebo účastníci konferencie si tak môžu vychutnať zážitok so SmartThings bez toho, aby si museli inštalovať samostatnú aplikáciu. Majiteľ zariadenia môže pri vygenerovaní spomínanej adresy tiež prideliť rôzne oprávnenia, prípadne nastaviť dĺžku ich trvania.

SmartThings for Business, zásadný krok vpred v oblasti firemnej konektivity, bude po celom svete k dispozícii počas prvého polroka 2024. Platforma ponúkne nové možnosti účinnej a inteligentnej správy celého radu inteligentných prístrojov v najrôznejších odvetviach a umožní na mieru šitú inteligentnú správu zariadení, ktoré riešia rôzne potreby firemných zákazníkov.

Nové interaktívne obrazovky značky Samsung uľahčujú prístup k aplikáciám na Google Play a k službám Googlu predovšetkým vo vzdelávaní

Na veľtrhu ISE Samsung ďalej predstavil svoju prvú interaktívnu obrazovku s certifikátom Google Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA)[2]. Dostala modelové meno WAD a k dispozícii by mala byť počas prvého polroka tohto roku. Modely WAD s operačným systémom Powered by Android™ 13 budú k dispozícii v troch veľkostiach s uhlopriečkou 65, 75 a 86 palcov (165, 190 a 218 cm) a učiteľom aj študentom by mali umožniť bezproblémový a intuitívny štýl výučby.

K prednostiam radu WAD pre výukové účely nepochybne patrí aj šikovná sada vzdelávacích nástrojov, ktoré si spolu s ňou záujemcovia zaobstarajú. Prostredníctvom internetového obchodu Google Play je k dispozícii celý rad vzdelávacích aplikácií, ale aj najrôznejšie služby Googlu, napríklad Google Classroom alebo Google Drive. Interaktívna obrazovka vyzerá a pôsobí ako obrí tablet so známym a intuitívnym používateľským rozhraním.

„Sme radi, že vďaka partnerstvu so Samsungom môžeme certifikátom EDLA vybaviť viac zariadení s Androidom a tým šíriť záber tohto operačného systému aj mimo bežných koncových používateľov do škôl a firiem,“ komentoval to Scott Porter, riaditeľ oddelenia Android Chrome Enterprise Partnerships v spoločnosti Google. „Tešíme sa, že náš partnerský vzťah bude pokračovať a výsledkom budú inovatívne riešenia nielen pre školy.“

Ďalšou výhodou radu WAD je starostlivé technické spracovanie, vďaka ktorému monitory vyhovujú najrôznejším požiadavkám na zabezpečenie a spoľahlivosť v školskom prostredí. Displeje sú odolnejšie[3] voči elektrickým výbojom a vlhkosti, do výbavy patria rôzne technické prvky, napríklad kondenzátor na okamžitú absorpciu vysokého napätia až 500 V alebo sklenená poistka. Okrem toho chránia monitory radu WAD dôležité oblasti čipsetu špeciálnym lepidlom, ktoré funguje výborne vo vlhkom prostredí – to sa výborne hodí pre školy vo vlhkých alebo daždivých klimatických oblastiach.

Systém správy zariadení (Device Management Solution, DMS) umožňuje vzdialený monitoring a ovládanie obrazoviek v triedach, dokonca aj za nepredvídateľných okolností. Vďaka systému Advanced Messaging je možné na displeji zobraziť dôležité správy hromadne rozosielané do tried, prípadne po celom školskom areáli alebo na iné verejné miesta. Naliehavé správy je možné zobraziť aj na interaktívnych školských tabuliach, takže študenti aj personál dostanú varovanie v reálnom čase. K monitorom je možné navyše pripnúť Wi-Fi® moduly a splniť tak aj náročnejšie bezpečnostné požiadavky v celom rade odborov.

Hlavnou prioritou pre obrazovky radu WAD je optimalizácia procesu učenia. Je možné na ne ručne písať pomocou infračervenej technológie, podporujú až 40 dotykov súčasne. Vďaka štíhlemu prevedeniu je možné ich relatívne ľahko presúvať z miesta na miesto, moderný režim Multi Window uľahčuje prácu s niekoľkými oknami súčasne. K dispozícii je tiež USB-C port v prevedení 3 v 1, ktorý vylepšuje možnosti konektivity a umožňuje z monitora nabíjať iné zariadenia výkonom až 65 W. Vďaka HDMI výstupu je zase možné ľahko zdieľať ľubovoľný obsah. Do výbavy patrí aj stereo reproduktor na prednej strane, držiak dotykového pera a držadlo na ľahšiu manipuláciu.

V spolupráci s firmou Cisco predstavuje inteligentnú obrazovku s uhlopriečkou 105” a rozlíšením 5K, optimalizovanou pre hybridné pracovné prostredie

Okrem vyššie uvedených noviniek dnes Samsung ohlásil aj ďalšie rozšírenie spolupráce s firmou Cisco, ktorej výsledkom majú byť pokročilé riešenia pre pracovníkov v hybridnom prostredí. Jedným z nových výsledkov tohto partnerstva je inteligentná obrazovka QPD-5K s uhlopriečkou 105 palcov (2,67 m), pomerom strán 21 : 9 a rozlíšením 5K, ktorá je určená práve pre hybridné prostredie. Je kompatibilná so softvérovou sadou Cisco Room Kit EQ, certifikovanou pre Microsoft Teams.

Vďaka spomínanej uhlopriečke 105”, rozlíšeniu 5K[4] a pomeru strán 21 : 9 vyzerajú videokonferencie na nových obrazovkách intuitívne a pritom prirodzene, čo sa skvele hodí do hybridného pracovného prostredia. Kompatibilita so softvérovými sadami Cisco Room Bar a Room Kit Series je zasa zárukou efektívneho konferenčného prostredia, ku ktorému prispieva aj integrovaná kamera, reproduktory a ďalšia nutná výbava.

„Vstupujeme do novej éry, v ktorej bude hybridná práca zohrávať čoraz dôležitejšiu úlohu. Zamestnanci budú potrebovať kompletnú ponuku funkcií aj pri práci online,“ komentoval to Hoon Chung, výkonný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení Samsung Electronics. „Vďaka partnerstvu s firmou Cisco môžeme ponúknuť používateľom skvelé hybridné prostredie, ktorého srdcom je špičková obrazovka QPD-5K s uhlopriečkou 105“. Vďaka nej si môžu používatelia pripadať, ako keby naozaj sedeli vedľa svojich kolegov v jednej miestnosti.“

Po pripojení k obrazovke zariadenia certifikovaného pre Microsoft Teams, napríklad niektorého zo systémov Cisco s operačným systémom RoomOS[5], podporuje model QPD-5K pri pomere strán 21 : 9 inkluzívne zobrazenie Front Row, ktoré je obľúbené medzi používateľmi Microsoft Teams Rooms. Všetci účastníci konferencie, v reáli aj online, pri ňom majú rovnaký prístup do diskusie a môžu sa do nej zapojiť rovnakým spôsobom.

„V dnešnej ére hybridnej práce veľmi záleží na novom usporiadaní pracovného priestoru. Konferenčné miestnosti je preto potrebné vybaviť inteligentnými videosystémami, ktoré umožnia rovnaký spôsob práce všetkým účastníkom, v reáli aj cez internet,“ vysvetľuje Jeetu Patel, výkonný viceprezident a generálny manažér pre zabezpečenie a spoluprácu v spoločnosti Cisco. „Vďaka našim partnerským vzťahom so špičkami v odbore sme vyvinuli systém, ktorému hovoríme Distance Zero. V ňom si nikto nemusí pripadať, že stojí bokom, nech už pracuje kdekoľvek.“ Obrazovka QPD-5K ponúka panoramatický pohľad a aj hyperrealistické zobrazenie konferenčných miestností i školských tried. Umožňuje zobrazenie niekoľkých okien súčasne a poháňa ju operačný systém Tizen, umožňujúci optimálnu funkciu webových služieb. Veľkou prednosťou je aj špičková odolnosť.

Používatelia môžu využiť pri konferenciách najnovšie riešenie spoločnosti Cisco aj pri pripojení dvoch obrazoviek triedy Samsung 4K UHD, na ktorých je možné spustiť systém Cisco Room Kit EQX. Ten je kompatibilný s modelmi radov QHC, QMC a QBC s uhlopriečkami od 65 do 75 palcov. Partnerstvo s firmou Cisco skrátka znamená nový štandard pre škálovateľné, ľahko ovládateľné a bezpečné riešenia pre každú konferenčnú či zasadaciu miestnosť v kanceláriách budúcnosti.

Samsung v Európe predstavuje technológiu „priehľadných Micro LED“

Na veľtrhu ISE 2024 Samsung po prvýkrát na európskej pôde predstavil aj prevratnú technológiu Transparent MICRO LED, s ktorou sa verejnosť mohla po prvýkrát zoznámiť na veľtrhu CES 2024 v USA. Technológia predstavuje nový štandard v oblasti komerčných zobrazovacích zariadení – patrí k nej vynikajúca priehľadnosť a jas, mimoriadne malé čipy MICRO LED a precízny výrobný proces, ktorý eliminuje viditeľné spoje a tiež nežiaducu refrakciu svetla. Priehľadné MICRO LED obrazovky je možné vyrábať v akejkoľvek veľkosti a s ľubovoľným pomerom strán, takže si vyberie každý.

Účelom novej technológie je vniesť prevratné zmeny do maloobchodných a výstavných priestorov – na displeji sa môžu zároveň zobraziť dôležité informácie a fotografie reálnych produktov, prípadne sa obrazovka môže postarať o pôsobivé prostredie. Možnosti zobrazovacích médií sú vďaka technológii Transparent MICRO LED zase o niečo väčšie.

Samotná technológia MICRO LED sa po prvýkrát predstavila v modulárnych komerčných obrazovkách The Wall, s ktorými sa používatelia nemuseli obmedzovať veľkosťou, rozlíšením ani tvarom zobrazovacích zariadení. Odvtedy je Samsung v technológii LED displejov svetovou jednotkou. Špičková technológia aj jedinečná remeselná kvalita sa prejavujú najmä v mimoriadne malom rozostupe jednotlivých pixelov a taktiež v špecializovaných aplikáciách vo virtuálnej výrobe. Samsung tak naďalej skúma hranice možností v zobrazovacích technológiách.


[1] API (Application programming interface) je softvérový nástroj, vďaka ktorému môžu aplikácie vzájomne komunikovať.

[2] Enterprise Devices Licensing Agreement (EDLA) je certifikačný program spoločnosti Google pre zariadenia s operačným systémom Android. Cieľom je pomôcť výrobcom riešení, a to ponukou prístrojov so vstavanými službami Google Mobile Services, zaistiť kompatibilitu prístrojov so službami a aplikáciami Googlu a vylepšiť zabezpečenie prístrojov s Androidom.

[3] Vyhlásenie o zvýšenej odolnosti radu WAD proti elektrickým výbojom a vlhkosti sa zakladá na interných testoch Samsungu v súlade s prísnymi vnútrofiremnými požiadavkami na kvalitu a odolnosť proti nečakaným výkyvom elektrického prúdu a vlhkosti.

[4] 5120 x 2160 bodov.

[5] RoomOS je otvorený operačný systém fungujúci na zariadeniach značky Cisco.

※ Google, Android, Google Play a Google Drive sú ochrannými známkami spoločnosti Google LLC.

Značky: