Verili by ste, že na 3D tlačiarni dokážete vytvoriť aj celé auto, ktoré odvezie dospelého človeka? Jedno také na výstave uvidíte na vlastné oči.

Pre fajnšmekrov máme pripravenú možnosť vyskúšať vlastnoručne ovládať robotov vytvorených 3D tlačou.

Na 3D EXPO samozrejme nemôže chýbať ani zastúpenie najväčšieho centra 3D tlače a inovácií na Slovensku – i-industry, ktoré predvedie jedinečný 3D skener, ktorý dokáže vytvoriť sken celej postavy a následne prostredníctvom 3D tlačiarne vytlačiť originálnu figúrku – dokonalý klon vašej postavy.

3D EXPOZdroj: 3D EXPO
3D EXPO

Samozrejme, okrem širokej verejnosti sme na 3D EXPO pripravili bohatý program aj pre odborníkov. Počas oboch dní podujatia (piatok aj sobota) vás čakajú prednášky o využití 3D tlače, modelovaní, úpravách 3D modelov, o opravách a vylepšovaní 3D tlačiarní, ale aj o moderných trendoch kombinácie 3D tlače s kompozitnými materiálmi, či keramikou. Tí si budú môcť vymieňať aj vzájomné informácie. Dozviete sa aj o robotoch, tlačených vozidlách, ale aj tlačených orgánoch z medicíny, úpravách vytlačených dielov, údržbe 3D tlačiarní.

Dokonca niektoré školy, ktoré budú tiež medzi vystavovateľmi, sa pochvália, ako ich žiaci a študenti už zachytili trendy v 3D tlači, ale aj to, ako 3D tlač pomáha múzeám zabezpečiť verné repliky historických zbraní či archeológom s objavovaním nových nálezísk a skvalitňovaní svojej práce. Niekoľko modelárov príde vystaviť svoje pomerne objemné diela v súťaži modelov. Pre najmenších návštevníkov bude pripravené skladanie hlavolamov vytlačených na 3D tlačiarňach, základy 3D modelovania a zábava s 3D perom.

3D EXPOZdroj: 3D EXPO
3D EXPO

Po dvojročnej covid-pauze sa aj na Slovensku objavili aj noví výrobcovia 3D tlačiarní, nové značky tlačových strún, ale aj veľa inšpirácii toho, čo je možné ešte 3D technológiou vytlačiť. Majitelia 3D tlačiarní si na podujatí určite výhodne nakúpia materiál a náhradné diely, niektorí možno aj nové 3D tlačiarne alebo skenery.

Pripomíname, že veľmi dôležitým a významným odborným úvodom k tejto (predovšetkým praktickej) výstave 3D EXPO Bratislava, je aj organizácia III. ročníka odborného seminára venovanej aditívnej výrobe, a to pod názvom 3D TLAČ – TECHNOLÓGIE BUDÚCNOSTI, ktorú na STU vo štvrtok dňa 20.10.2022 organizuje Fakulta chemickej a potravinárskej technológie.

3D EXPOZdroj: 3D EXPO
3D EXPO

Vstupenka na podujatie slúži pre vstup na oba dni a zároveň aj ako lístok do tomboly, do ktorej vystavovatelia venovali množstvo atraktívnych cien. Vyhrať môžete 3D perá, tlačový a spotrebný materiál, náhradné diely pre 3D tlačiarne, tričká alebo poukážky.

3D EXPOZdroj: 3D EXPO
3D EXPO

Kde: Bratislava, Vodárenské múzeum, Devínska cesta 1A

Kedy:

v piatok 21.10.2022 13,00 hod. -18,00 hod.

sobota 22.10.2022 08,00 hod. – 18,00 hod.

Vstupné (náramok platný na oba dni podujatia):

deti do 15 rokov a dôchodcovia – zadarmo

študenti a osoby nad 16 rokov: zľavnený vstup 4 eurá

dospelí: 7 eur

Webstránka podujatia: www.3d-expo.sk

Článok bol publikovaný v rámci mediálneho partnerstva.

Prečítajte si aj: