Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Odovzdávanie cien Emmy opäť potvrdilo postavenie HBO na poli dramatickej tvorby. Seriálom roku je Hra o tróny. Viac informácií nájdete nižšie:

Najlepším seriálom roku je Hra o tróny z produkcie HBO

  1. ročník cien Emmy, televíznej obdoby filmových Oscarov, rozdal v Los Angeles v noci z nedele na pondelok víťazné trofeje v 26 kategóriách. Vyhrali seriály Hra o tróny a Veep. Trojhodinový ceremoniál uvádzal Andy Samberg.

K favoritom dramatickej kategórie patrili seriál Mad Men a fantasy Hra o tróny (24 nominácií). Peter Dinklage, ktorý v tejto temnej ságe hrá, si pripísal cenu za svoj výkon a cenu za herečku získala Amy Schumer za jej show (od 17.10. bude na HBO GO).

Cenu za najlepší komediálny seriál má Veep, na HBO uvádzaný ako Viceprezident(ka), miniséria Olive Kitteridge priniesla ocenenie pre Frances McDormand v titulnej úlohe a cenu získali i jej hereckí partneri (Bill Murray a Richard Jenkins).

Oba víťazné seriály – Hra o tróny a Olive Kitteridge vzišli z produkcie HBO, ktoré tak potvrdzuje svoje výsostné postavenie na poli dramatickej tvorby. Záznam z odovzdávania cien Emmy sa bude dať sledovať na HBO 26.9. (o 18:00) a k dispozícii bude i na HBO GO.

Značky: