Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Náradie vhodné na každú prácu: S novinkou AdvancedSaw 18V-140V teraz spoločnosť Bosch ponúka celý rad akumulátorových kmitacích píl pre domácich majstrov.

Nové akumulátorové náradie s hĺbkou rezu až 140 mm poskytuje skúseným používateľom presne to, čo potrebujú, aby sa mohli pustiť aj do väčších projektov. Bosch už ponúka kmitaciu pílu EasySaw 18V-70 a UniversalSaw 18V-100 na jednoduchšie použitie.

Všetky píly sú súčasťou systému 18V Power for All od spoločnosti Bosch. Systém 18V Power for All zahŕňa všetko náradie v jednotlivých produktových kategóriách, v súčasnej dobe ponúka viac ako 70 druhov náradia pre domácich majstrov, záhradnú techniku a domáce spotrebiče, a vďaka ďalším partnerom v rámci aliancie Power for All presahuje aj sortiment Bosch. Všetko náradie, od vŕtacieho kladiva cez kosačku na trávu až po vysávač, je možné používať s rovnakým 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. To používateľom šetrí miesto, peniaze, a zároveň chráni životné prostredie.

Hlbšie rezy a viac výkonu na veľké projekty

Vďaka bezuhlíkovému motoru poskytuje píla AdvancedSaw 18V-140 rovnaký výkon ako sieťové náradie a je mimoriadne robustná a nenáročná na údržbu.Táto akumulátorová kmitacia píla poskytuje maximálnu výdrž pri každom projekte. Je založená na inteligentnej riadiacej technike zvanej „Syneon“. Túto interakciu medzi elektronickým systémom motora a akumulátorom ponúka iba spoločnosť Bosch. Vďaka hĺbke rezu do dreva až 140 mm dosiahne akumulátorová píla hlbšie ako konkurenčné modely, a preto sa hodí najmä na rezanie veľkých kusov dreva, napríklad trámov do altánku. S kmitaciou pílou AdvancedSaw 18V-140 je možné tiež ľahko rezať plastové alebo hliníkové rúrky alebo rezať podlahové lišty. A nielen to, na šikmé rezy je možné robustnú hliníkovú základnú dosku otočiť o 45 °.

Jasný výhľad a presné rezanie

Všetko na očiach: Užívatelia si môžu vybrať medzi odsávaním a odfukovaním, aby mali o svojich rezoch prehľad. Tí, ktorí chcú pracovať presne, a zároveň minimalizovať prašnosť, môžu na náradí aktivovať odsávací systém a k odsávaciemu príslušenstvu kmitacej píly pripojiť kompatibilný vysávač, napríklad akumulátorový mokro-suchý vysávač AdvancedVac 18V-8. Optimálne umiestnenie odsávača priamo pri pílových listoch zaisťuje, že je prach odstraňovaný priamo pri zdroji. Užívatelia tak majú lepší výhľad na líniu rezu a zaisťuje čistejšie a zdravšie pracovné prostredie, najmä pri používaní náradia v interiéri. Až 85 % prachu a triesok je odsávaných priamo z pílového plátku. Pokiaľ nie je k dispozícii kompatibilný vysávač, je možné stlačením prepínača aktivovať režim odfukovania, ktorý rýchlo a spoľahlivo odfúkne triesky von a zaistí neprerušovaný výhľad na reznú líniu. Príslušenstvo, ktoré je súčasťou štandardnej výbavy, taktiež napomáha domácim majstrom dosiahnuť presné rezy. K nemu patrí ľahko pripojiteľný systém CutControl, ktorý pomáha používateľom sledovať líniu rezu a chráni ich pred trieskami. Zároveň zabraňuje poškodeniu hornej časti obrobku. Súčasťou je aj ochranná pätka chrániaca citlivé povrchy pred poškodením. S osvedčeným systémom SDS je možné pílové plátky vymeniť v priebehu niekoľkých sekúnd – bez potreby ďalších pomôcok.

AdvancedSaw 18V-140 bude k dispozícii od apríla 2024. Všetky uvedené ceny sú odporúčané maloobchodné ceny vrátane DPH.

Technické parametreAdvancedSaw 18V- 140
Napätie akumulátora18 V
Odporúčaný akumulátor≥ 1.5 Ah
Voľnobežné otáčky0 – 3,000 min-1
Hĺbka rezu (drevo)140 mm
Hĺbka rezu (hliník/oceľ)20/10 mm
Rozmery (D x Š x V)202 x 78 x 215 mm
Hmotnosť bez aku/s aku (2.0 Ah)1.6 / 1.9 kg
Rozsah dodávky / odporúčaná
predajné cena vrátane DPH
Náradie v kartóne, 3x pílový plátok T 144D univerzálnych píl. plátkov, cut control, ochranný kryt, tryska na odsávanie prachu, ochranná pätka (bez aku a nabíjačky): 149,99 €

Zdroj: Bosch

Prečítajte si tiež

Značky: