Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové monitory ThinkVision™ a desktopové riešenia ThinkCentre™ pre augmentovanú víziu a zážitok zo spolupráce

LenovoTM ThinkPad X1 opäť prináša jedinečný užívateľský zážitok s prémiovými notebookmi poháňanými nekompromisným zameraním na zákaznícku skúsenosť. Najnovšie zariadenia X1 Carbon 10th Gen, X1 Yoga 7th Gen a X1 Nano 2nd Gen sa zaraďujú na špicu nášho portfólia ThinkPad a posúvajú hranice ich nadčasového dizajnu a účelného inžinierstva ešte ďalej. Optimalizované sú pre hybridných pracovníkov a profesionálov, ktorí hľadajú vyššiu úroveň výkonu, lepšie možnosti kamery a zvuku pre pohlcujúcu spoluprácu a bezpečnejší notebook, ktorý ich ochráni počas každodenných výziev hybridnej práce.

Novo navrhnutá komunikačná lišta, v ktorej je umiestnená špičková kamera a 360-stupňové štvorpásmové mikrofóny citlivé aj na väčšie vzdialenosti, je doplnená o OLED displej a technické riešenia poháňané Dolby, vrátane Dolby Voice® s najnovšou technológiou potláčania hluku pre vynikajúce zážitky z audiovizuálneho obsahu a spolupráce. Nový ThinkPad X1 poháňaný najnovším procesorom Intel vPro® s procesormi Intel® Core™ 12. generácie a operačným systémom Windows 11 poskytuje robustné zabezpečenie pomocou technológie ThinkShield™, ktoré dopĺňa nová technológia Computer Vision (CV). CV predstavuje veľké vylepšenia v detekcii prítomnosti užívateľov tým, že ponúka inteligentnejšie súkromie, zjednodušené prihlasovanie a lepšiu správu energie.

ThinkPad X1 Nano 2nd Gen

Inovácie sme okrem toho implementovali aj do nového nezdolného počítača ThinkCentre M90a Pro Gen 3 All-in-One (AIO) s pokročilými funkciami pre individuálnu a skupinovú spoluprácu a redizajnu sa dočkal aj počítač Tiny-in-One (TIO) s názvom TIO Flex, ktorý pretvára modulárny AIO biznis desktop predstavený už v roku 20141. Odhaľujeme tiež nové 27-palcové monitory ThinkVision série P, ktoré rozširujú pracovné priestory používateľov a prinášajú funkcie s pridanou hodnotou pre efektivitu a produktivitu v domácom alebo kancelárskom prostredí. Môžu zahŕňať voliteľný ThinkVision Voice-over-IP (VOIP) Modular Stack s web kamerou a reproduktorom pre plynulé video spolupráce.

“Pravdepodobne” najlepšie biznis laptopy sa ešte zlepšili

Z našich najnovších notebookov sme nadšení a ako vstupujeme do 30. roku2 neúnavného úsilia o dokonalosť, nesmierne si ceníme, že ThinkPad sa stal ikonou tohto odvetvia. Tešíme sa na príležitosti, ktoré technológie prinesú počas nasledujúcich 30 rokov, zatiaľ čo my sa budeme ďalej snažiť prinášať radosť existujúcim fanúšikom a dúfame, že získame aj nových.

ThinkPad X1 Yoga 7th Gen

ThinkPad X1 Carbon dosiahol jubilejnú 10. generáciu a naďalej ponúka všetko, čo moderný profesionál potrebuje; ThinkPad X1 Yoga 7th Gen s opracovaným prémiovým hliníkovým dizajnom je štýlový a výkonný. Všetky modely teraz podporujú procesory Intel Core P-series 12. generácie, ktoré ponúkajú výrazný skok vo výkone, vrátane našej vlajkovej lode a nášho doteraz najľahšieho ThinkPadu vôbec, ThinkPad X1 Nano 2nd Gen s hmotnosťou menej ako 1 kg.

Kľúčovým prvkom dizajnu je nová komunikačná lišta integrujúca vylepšené možnosti webovej kamery s rozlíšením FHD, s bezpečnostným krytom a 360-stupňové štvorpásmové mikrofóny citlivé aj na väčšie vzdialenosti. Dizajn lišty umožnil vsadiť do laptopu kameru s väčším snímačom, než aký bežne nájdeme na notebookoch – 1,4µm snímač zvyšuje kvalitu obrazu najmä pri slabom osvetlení.

Nová FHD kamera a štvorpásmový mikrofón v ThinkPad X1

Nová technológia Computer Vision dostupná vo vybraných modeloch najnovších zariadení ThinkPad X1 využíva Neural Processing Unit (NPU), ktorý generuje metadáta z integrovanej kamery na základe známeho rozpoznávania a modelovania algoritmov AI3. Táto technológia ponúka inteligentnejšiu detekciu ľudskej prítomnosti, ktorá rozpozná ľudí a ich zámer použiť počítač, na rozdiel od okoloidúceho kolegu v kancelárii alebo mačky doma, a vďaka tomu sa spustí a odomkne iba pre nich, čím zvyšuje komfort užívateľa. Funguje dokonca aj vtedy, keď má používateľ ochrannú masku na tvár4. Pre úsporu energie môže Computer Vision tiež vypnúť alebo stlmiť displej, keď sa používateľ pozrie inam, čím sa zlepší energetická účinnosť a pridá sa ďalšia vrstva súkromia pri práci na verejných miestach.

ThinkPad X1 Computer Vision a NPU

Ďalšie vylepšenia riešia kritické potreby hybridnej pracovnej sily v oblastiach výkonu, používateľského zážitku, konektivity a bezpečnosti. Medzi hlavné výhody patrí:

 • Výkon:
  • Najnovší procesor Intel Core 12. generácie s možnosťami Intel vPro vrátane procesorov U15 a P28
  • Windows 11 Pro ponúka zážitok z operačného systému novej generácie
  • Rýchlejšia pamäť LPDDR5 a možnosti úložiska PCIe Gen 4 znižujú oneskorenie systému
  • Nový dizajn klávesnice s nasávaním vzduchu v X1 Carbon a X1 Yoga zlepšuje tepelný výkon5
 • Užívateľská skúsenosť:
  • Realistické displeje vrátane nových 2,8k OLED možností pre X1 Carbon a 4K OLED možností pre X1 Yoga plus panely s nízkou intenzitou modrého svetla s certifikáciou Eyesafe
  • Nová FHD kamera so snímačom 1,4 µm s voliteľnou technológiou Computer Vision
  • Dolby Suite vytvára multimediálneho génia vďaka systému reproduktorov s Dolby Atmos®, Dolby Vision® na podporovaných displejoch a Dolby Voice s AI potlačením hluku, teraz k dispozícii aj na X1 Nano pre krištáľovo čisté zvukové konferencie.
 • Pripojenie a zabezpečenie:
  • Wi-Fi 6E6 je teraz k dispozícii pre lepšiu šírku pásma v preplnených sieťach, a keď nie je k dispozícii Wi-Fi, používatelia sa môžu rozhodnúť pre pripojenie Cat16 4G LTE alebo 5G sub-6 WWAN7

„Naše portfólio X1 je vrcholom nášho ThinkPad know-how v oblasti dizajnu a inžinierstva. Prinášanie neustálych inovácií za posledných 30 rokov, aby sme potešili našu vernú fanúšikovskú základňu, si vyžaduje odhodlanie a sústredenie a skvelých partnerov, ako je Intel,“ povedal Jerry Paradise, viceprezident globálneho portfólia komerčných produktov Lenovo PC a Smart Devices. „Sme veľmi hrdí na náš záväzok priniesť našim zákazníkom tie najpokročilejšie a najvýkonnejšie ultraprenosné notebooky.”

„Sme mimoriadne hrdí na to, že sme neoddeliteľnou súčasťou zrodu ThinkPadu a pomohli sme revolúcii v oblasti osobných počítačov. Dizajn Lenovo ThinkPad X1 Nano, X1 Carbon a X1 Yoga, navrhnutý v spolupráci so spoločnosťou Intel, bude spĺňať požiadavky notebookov Intel Evo™

vďaka hardvérovým špecifikáciám Intel a kľúčovým cieľom v oblasti odozvy, okamžitého prebudenia, výdrže batérie, rýchleho nabíjania a inteligentnej spolupráci,“ povedal Josh Newman, viceprezident a generálny riaditeľ mobilných inovácií spoločnosti Intel.

Budúcnosť desktopu je vo flexibilite a adaptabilite

Nový ThinkCentre M90a Pro Gen 3 je na prvý pohľad pravidelnou aktualizáciou nášho prémiového biznis desktopu AIO. Nový M90a však prináša nové funkcie, ktoré povyšujú produkt na inteligentné,  produktívne a spolupracujúce PC. Je poháňaný procesormi Intel Core 12. generácie až po i9 na platforme Intel Q670 s technológiou vPro, má 23,8-palcový QHD displej, až 64 GB DDR5 a množstvo možností úložiska a IO portov. Neobvykle pre AIO obsahuje aj výstupy HMDI 2.0 a DisplayPort, umožňujúce pripojenie druhého displeja a plne funkčného stojana s možnosťou otáčania o 90 stupňov. Je to však integrácia konferenčných a bezpečnostných technológií, ktoré ho odlišujú od prémiového desktopu AIO:

ThinkCentre M90a Pro Gen 3

 • Štandardne je M90a Pro Gen 3 vybavený sklopnou kamerou s duálnymi mikrofónmi a dvoma 3-wattovými reproduktormi pre individuálne videokonferencie
 • Voliteľná základňa pre konferenčné hovory oživuje spoluprácu. Štvorpásmové mikrofóny s 360-stupňovým snímaním do väčšej vzdialenosti využívajúce technológiu AI na potlačenie šumu a štyri reproduktory vyvinuté spoločnosťou Harman premieňajú M90a na PC hodný skupinových konferencií. Zariadenie optimalizované pre Microsoft Teams s integrovaným káblom USB Type-C je možné pripojiť aj ku kompatibilnému notebooku a premeniť akýkoľvek priestor na ad hoc zasadaciu miestnosť.
 • M90a Pro Gen 3 má tiež voliteľnú detekciu ľudskej prítomnosti pomocou technológie Intel® Context Sensing Technology, takže systém sa prebudí, keď sa užívateľ priblíži, a automaticky sa uzamkne, keď odíde.
 • Potlačenie šumu pomocou Intel® GNA na zníženie hluku na pozadí pri spolupráci
 • M90a Pro Gen 3 postavený pre biznis na platforme Intel vPro 12. generácie s výkonom a modernými funkciami, ktoré používatelia požadujú spolu so zabezpečením, spravovateľnosťou a stabilitou.

V roku 2014 Lenovo v mnohých ohľadoch oživilo desktopový priemysel uvedením prvej generácie modulárneho Tiny-in-One PC2 na trh. S novým TIO Flex sme sa zamerali na zákaznícku hodnotu, ktorá uľahčuje prácu ľuďom pracujúcim z kancelárie alebo z domu. TIO Flex poskytuje vysokú flexibilitu s podporou posledných štyroch generácií stolových počítačov Tiny a nové možnosti monitorov až do 27 palcov. Okrem toho ponúka jednoduché aktualizácie so samostatnou možnosťou obnovenia pracovnej plochy aj displeja. Modularita sa skladá z troch častí:

ThinkCentre TIO Flex (desktop Tiny a monitor ThinkVision nie sú súčasťou balenia)

 • Stojan TIO Flex, jednotné riešenie pre všetky kompatibilné Tiny desktopy a displeje ThinkVision
 • Voliteľná pracovná plocha ThinkCentre Tiny. Stojan TIO Flex podporuje Tiny Gen 4 až Gen 8
 • Voliteľné monitory ThinkVision série T s 22-palcovým, 24-palcovým a 27-palcovým displejom9 s alebo bez funkcie VoIP
 • Okrem toho bude k dispozícii voliteľná montážna konzola štandardu VESA 100×100 na podporu iných monitorov

TIO Flex sa ľahko nasadzuje, ľahko sa obsluhuje a ponúka flexibilné a intuitívne aktualizácie, ktoré sú zárukou investície do budúcnosti.

ThinkVision riešenie pre hybridnú prácu

Tradičné kancelárske priestory sú definované nanovo a prechod na hybridnú prácu naberá na obrátkach. Používatelia hľadajú konzistentnú technológiu, ktorá umožňuje flexibilitu medzi kanceláriou a prácou z domu. ThinkVision počúva zákazníkov a nová generácia profesionálnych monitorov série P bola navrhnutá s ohľadom na modulárnu flexibilitu, digitálnu pohodu a udržateľnosť.

ThinkVision P27h-30

ThinkVision P27h-30 a P27q-30 sú 4-stranné takmer bezrámikové, 27-palcové QHD displeje ponúkajúce živé farby s kalibrovanou presnosťou. Medzi ich hlavné výhody patrí:

Monitory P27h-30 a P27q-30 sa líšia vo svojej cieľovej funkcionalite, pričom prvý z nich je navrhnutý pre flexibilné pracovné prostredie, ktoré si vyžaduje rýchle pripojenie notebooku pomocou dokovacieho riešenia s jedným káblom. Zariadenie P27h-30 s výkonom až 100 W, ethernetom, rozbočovačom USB a možnosťou viacerých displejov je ideálnym riešením pre domácu kanceláriu a hot-desk a pridáva možnosť prepínača KVM10 pre náročných používateľov na jednoduché prepínanie medzi vstupmi počítača.

ThinkVision VOIP Modular Stock

Oba monitory série P-30 zdieľajú spoločnú možnosť video spolupráce. ThinkVision VoIP Modular Stack poskytuje jedinečné riešenie pre bezkáblové konferencie s novou webkamerou MC60 Monitor Webcam, zvukovou lištou MS30 Monitor Soundbar a šikovným USB stojanom, ktorý sa zapája priamo do portu USB na vrchu série P-30. Jeden stack spĺňa tri scenáre v závislosti od potrieb používateľa:

 • Modulárny Soundbar (MS30) s USB stojanom pre audiokonferencie poskytuje čistý zvuk s duálnymi 2-wattovými reproduktormi a bezpečnostným zámkom pre fyzickú ochranu.
 • Modulárna webová kamera (MC60) s USB stojanom poskytuje čistý obraz FHD videa vrátane funkcie automatického zaostrovania a dvojitých mikrofónov s technológiou beamforming na potlačenie hluku. MC60 si môže vybrať iné zorné pole so 65-, 78- alebo 90-stupňovým širokým uhlom a obsahuje privátnu clonu.
 • Webová kamera MC60 a Soundbar MS30 spolu s USB stojanom poskytujú bezdrôtové audio/video konferenčné riešenie pre domáce alebo kancelárske priestory.

Dostupnosť a cena11:

 • ThinkPad X1 Carbon Gen 10 bude dostupný od 05/ 2022 s očakávanou počiatočnou cenou 1966 Eur s DPH.
 • ThinkPad X1 Yoga Gen 7 bude dostupný od 05/ 2022 s očakávanou počiatočnou  cenou 2098 Eur s DPH.
 • ThinkPad X1 Nano Gen 2 bude dostupný od 05/ 2022 s očakávanou počiatočnou cenou  1991 Eur s DPH.
 • ThinkVision P27q-30 a P27h-30 budú dostupné od 08/ 2022 s očakávanou počiatočnou cenou 599 Eur s DPH a 719 Eur s DPH.
 • Riešenie ThinkVision VOIP Modular Stack bude dostupné od 07/ 2022 s očakávanou počiatočnou cenou za Soundbar 47 Eur s DPH a webovú kameru 155 Eur s DPH.
 • ThinkCentre M90a Gen 3 Pro bude k dispozícii od 06/ 2022 s očakávanou počiatočnou cenou 1559 Eur s DPH.
 • TIO Flex bude k dispozícii od 07/ 2022, pričom očakávaná počiatočná cena za stojan bude len 60 Eur s DPH.

1 Spoločnosť Lenovo predstavila prvý modulárny desktop vo formáte Tiny-in-One 4. septembra 2014.

2 Prvým zariadením značky ThinkPad bol ThinkPad 700, tablet predstavený v apríli 1992. Prvý notebook ThinkPad 700C bol predstavený 5. októbra 1992.

3 NPU neukladá žiadne obrázky.

4 Systém rozpozná používateľa s maskou na tvári, ale pre pohodlné rozpoznanie tváre bude potrebné masku odstrániť.

5 Klávesnica s nasávaním vzduchu neznižuje odolnosť proti poliatiu.

6 Vyžaduje samostatne zakúpený smerovač Wi-Fi a plán, ktorý sa môže líšiť v závislosti od lokality. Platia ďalšie zmluvné podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosti pripojenia sa bude líšiť v závislosti od polohy, prostredia, podmienok siete a iných faktorov.

7 Vyžaduje sieťovú službu 4G alebo 5G a samostatne zakúpený mobilný dátový program, ktorý sa môže líšiť v závislosti od lokality. Platia ďalšie zmluvné podmienky a/alebo poplatky. Rýchlosti pripojenia sa budú líšiť v závislosti od polohy, prostredia, podmienok siete a iných faktorov.

8 Aby bolo možné váš Lenovo ThinkPad X1 nájsť, jednoducho si stiahnite a nainštalujte aplikáciu Tile Windows do svojho počítača, aktivujte svoj počítač a stiahnite si aplikáciu Tile do telefónu so systémom Android™ alebo iOS®, aby ste našli svoj laptop.

9 Čoskoro predstavíme 9 kompatibilných monitorov ThinkVision série T.

10 Klávesnica, video, myš

11 Ceny nemusia zahŕňať daň, dopravu alebo možnosti a môžu sa zmeniť bez upozornenia; platia dodatočné zmluvné podmienky. Ceny predajcov sa môžu líšiť. Dátumy na sklade sa môžu líšiť v závislosti od geografickej polohy a produkty môžu byť dostupné len na vybraných trhoch. Všetky ponuky závisia od dostupnosti. Spoločnosť Lenovo si vyhradzuje právo kedykoľvek bez upozornenia zmeniť ponuku produktov, funkcie a špecifikácie

LENOVO, THINKPAD, THINKCENTRE, THINKVISION a THINKSHIELD sú ochranné známky spoločnosti Lenovo. Intel, Intel vPro a Intel Core sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej pobočiek v USA a/alebo iných krajinách. DOLBY VISION, DOLBY ATMOS a DOLBY VOICE sú registrované ochranné známky spoločnosti Dolby Laboratories, Inc. TÜV je registrovaná ochranná známka skupiny TÜV Rheinland Group. Wi-Fi je ochranná známka spoločnosti Wi-Fi Alliance. Všetky ostatné ochranné známky sú majetkom ich príslušných vlastníkov. ©2021, Lenovo Group Limited.

 X1 Carbon 10. generácieX1 Yoga 7. generácieX1 Nano 2. generácie
VýkonProcesoryNajnovší Intel 12th Gen Core s Intel vPro možnosťami vrátane U15 a P28 procesorovNajnovší Intel 12th Gen Core s Intel vPro možnosťami vrátane P28 procesorov
OSaž do Windows 11 Pro
Pamäťaž 32GB LPDDR5
Úložiskoaž 2TB Gen 4 Performance PCIe NVMe SSDaž do 1TB Gen 4 PCIe NVMe SSD
Grafické možnostiIntel® Iris® Xe Graphics
Display14-palcový s úzkymi rámikmi, až do WQUXGA, 500nit, možnosť Touch AOFT, a možnosť 2.8K OLED14-palcový s úzkymi rámikmi, až do WQUXGA 4K OLED, 500nit, možnosť AOFT Touch13-palcový s úzkymi rámikmi, až do 2K, 450nit, možnosť AOFT Touch
AudioDolby Atmos systém reproduktorov s Dolby Voice a štvorpásmovým 360-stupňovým mikrofónom
Kameraaž FHD+IR MIPI Computer Vision kamera s krytom
Batéria57 Whr49.6 Whr
BezpečnosťČipdTPM 2.0
FyzickáMatch-on-Chip Power-on čítačka odtlačku prsta (X1 Carbon & X1 Yoga) Fingerprint Reader (X1 Nano) Kryt na webkameru Kensington™ lock slot (X1 Carbon & X1 Yoga) Tile App Ready MIL-STD 810H
PripojeniePorty2 x Thunderbolt 4
2 x USB-A 3.2 
1 x HDMI 2.0b 
1 x 3.5mm audio jack
BezkáblovéWLAN Wi-Fi 6E 802.11 AX (2×2)
Bluetooth® 5.2
5G sub-6 (CAT20), 4G LTE (CAT16), 4G LTE (CAT4) pre PRC (X1 Carbon & X1 Nano) eSIM a Nano SIM
DizajnRozmery (Š x H x V)315.6 x 222.5 x 14.95mm 12.42 x 8.76 x 0.59in314.4 x 222.3 x 15.53mm 12.38 x 8.75 x 0.61inOd 293.2 x 208 x 14.47mm
11.5 x 8.19 x 0.58in
Váha1.12kg 2.48lbs1.38kg 3.00lbs970g
2.13lbs

Značky: