Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Už 25. augusta v ranných hodinách sa rozozvučí takmer päťdesiatka športových a superšportových vozidiel, ktoré sa chystajú počas víkendu obísť Slovensko a pomôcť vyzbierať Rally Radosti rekordnú sumu pre choré deti. Tisícky koní spustí symfóniu motorov a výfukov už o 9:00 v Bratislave pred nákupným centrom Eurovea a bude pokračovať do Banskej Bystrice, Košíc, Popradu, Žiliny, Martina a svoju púť ukončí v nedeľu popoludní v Nitre.

Jubilejný piaty ročník Rally Radosti bude ešte väčší. Najväčšia automobilová šou na Slovensku, navyše s charitatívnym zameraním, bude tento rok hostiť až 45 športových a superšportových vozidiel, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani v Monaku. Vôbec po prvý raz kolóna zároveň zavíta do Bratislavy. Na pláne sú tiež nové zastávky, ako napríklad v meste Martin.

Rally Radosti tento rok prinesie hneď niekoľko noviniek, medzi inými navýšený počet burácajúcich automobilov, ako aj dve nové zastávky, ktoré sme doposiaľ nemali nikdy v programe. Zároveň sa vrátime na staré známe námestia v Banskej Bystrici, Košiciach, Poprade, Žiline či v Nitre. Počas piateho ročníka Rally Radosti sa budeme snažiť pokoriť hneď dva ciele – rekordnú výšku vyzbieranej sumy, ktorú sme si interne stanovili na 70 tisíc eur, ale aj celkovú odovzdanú sumu slovenským nemocniciam, a to vo výške 200 tisíc eur. Hlavnou úlohou Rally Radosti je totiž pomoc malým bojovníkom, ktorých osudy nie sú ľahké. A aj keď sa môže zdať, že Rally Radosti je primárne o krásnych a rýchlych autách, nie je tomu tak. Na prvom mieste sú a vždy boli deti, ktorým chceme pomáhať touto formou,” vysvetľuje Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti.

Rally Radosti štartuje v piatok 25. augusta v ranných hodinách v Bratislave, pokračovať bude obednou zastávkou na čerpacej stanici Tanker na R1-ke, neskôr poobede kolóna zastaví v Banskej Bystrici, aby sa podvečer presunula do Košíc. Tam sa kolóna pokúsi vyzbierať rekordnú sumu v sobotu dopoludnia, pokračovať bude poobede do Popradu a večer ukončí už tradične v Žiline. Nedeľa bude patriť premiérovo zastávke v Martine a ukončenie je naplánované v poobedných hodinách v Nitre. Vyzbierané peniaze chce občianske združenie použiť na rekonštrukciu ambulancie pre detských pacientoch, ktorí potrebujú rehabilitácie pod dohľadom odborníkov.

Organizácia za uplynulé štyri ročníky vyzbierala a odovzdala viac než 135 tisíc eur. Cieľom tohtoročnej zbierky je pokoriť dva rekordy – vyzbierať viac než 70 tisíc eur počas piateho ročníka a pokoriť hranicu 200 tisíc eur, ktoré boli odovzdané na zlepšenie podmienok pre malých bojovníkov v slovenských nemocniciach.

Značky: