Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars odhalila nový kľúčový koncept vo svete luxusu, ktorý pripravila pre výnimočného zákazníka.

Je ním oddelenie dennej chirurgie pre deti v Nemocnici sv. Richarda (St Richard’s Hospital) nachádzajúcej sa v rodnom meste značky, západosussexskom Chichestri. Príhodne pomenovaný model Rolls-Royce SRH umožní deťom čakajúcim na operáciu, aby sa samy odviezli na operačnú sálu chodbami pediatrického oddelenia lemovaného „dopravnými značkami“. Zážitok „z jazdy na vlastnú operáciu“ chceme detským pacientom dopriať, aby sme zmiernili ich napätie pred operáciou.

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars u seba privítala dvoch testovacích jazdcov z pediatrického oddelenia Nemocnice sv. Richarda, Molly Matthewsovú a Hariho Rajyaguru. Molly a Hari mohli sledovať, ako sa nový automobil predstavuje vo veľkom štýle v štúdiu spoločnosti v Goodwoode, podobne ako všetci VIP zákazníci spoločnosti Rolls-Royce. Táto exkluzívna udalosť zároveň slúžila ako záverečná kontrola a prehliadka modelu Rolls-Royce SRH pred dodaním a oficiálnym odovzdaním vozidla pacientom, ich rodinám a obetavému tímu chirurgov Nemocnice sv. Richarda.

V pravom štýle Rolls-Royce si mohli deti a ich rodiny vychutnať pohostinnosť, ktorú poskytujeme našim VIP klientom a navyše s výnimočným bonusom. Molly a Hari si totiž mohli vychutnať celkom prvú jazdu na výrobnej linke Rolls-Royce. Táto výsada je nesmierne vzácna, keďže zvyčajne má toto právo len generálny riaditeľ spoločnosti pri testovaní nových modelových radov a naposledy ho využil pri chystanom modeli Phantom 8. Molly a Hari sa spolu s rodinami odviezli späť domov v pohodlí modelu Rolls-Royce Ghost.

„Sme hrdí na to, že sme súčasťou komunity tu u nás, v Západnom Sussexe. Pediatrické oddelenie chichesterskej Nemocnice sv. Richarda má nesmierne dôležitú úlohu: poskytuje základnú starostlivosť deťom a ich rodinám,“ vyhlásil Torsten Müller-Ötvos, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars. „Veríme, že Rolls‑Royce SRH dobre poslúži v snahe zmierniť stres detí počas liečby.“

Model Rolls-Royce SRH vytvoril tím oddelenia pre zákazkovú výrobu od nuly a svojmu dôležitému zákazníkovi v ňom predstavuje míľnik v oblasti luxusu vyrobeného na mieru. Rovnako ako pri iných zákazkach Rolls-Royce pripravených na mieru, aj tu proces vytvárania návrhu sprevádzala túžba porozumieť požiadavkám zákazníka.

Automobil sa teda predstavil v dvojfarebnej schéme pozostávajúcej z odtieňov Andalusian White a Salamanca Blue a ručne dotvorený bočnou linkou v odtieni St James Red. Priestoru interiéru sa konštruktéri venovali s rovnakou precíznosťou a zmyslom pre detail, aký si môže vychutnať každý zákazník firmy Rolls-Royce.

Dvojfarebný volant, sedadlá a disky samovyrovnávacích kolies sú teda dokonale zladené s ozdobnou linkou v odtieni St James Red. Maximálnu rýchlosť 16 km/h dosiahne vozidlo za niekoľko sekúnd vďaka 24-voltovej gélovej batérii, ktorá poháňa tento automobil rovnako nehlučne ako veľkolepé motory V12 značky Rolls-Royce. Pre tých, ktorí dávajú prednosť pokojnejšej jazde, je tu možnosť upraviť rýchlosť a obmedziť ju na majestátnejších, no stále vzrušujúcich 6 km/h.

Slávne krédo sira Henryho Roycea „ak to neexistuje, navrhni to“ rezonuje v celom Goodwoode, kde je jeho značka doma, a v rovnakom duchu sa nesie aj koncepcia vozidla Rolls‑Royce SRH. Tím oddelenia pre zákazkovú výrobu venoval vývoju a ručnej výrobe tohto zatiaľ najneobyčajnejšieho automobilu Rolls-Royce vyše 400 hodín.  Okrem toho, že konštruktéri projektu nadobudli zručnosti v práci s novými karosárskymi a elektronickými technológiami, pri vývoji tiež využili techniku trojrozmernej tlače. Zišla sa im pri výrobe presláveného emblému Spirit of Ecstasy a na mieru šitého pákového ovládania.

Lawrie Mewse, vedúci projektu výroby modelu Rolls-Royce SRH, hovorí: „Som nesmierne hrdý na to, čo sa nášmu tímu podarilo. Tento projekt je stelesnením neuveriteľných schopností a technológií, ktorými disponuje tím oddelenia zákazkovej výroby a ktoré sú prítomné naprieč všetkými oblasťami tu v domove Rolls-Royce, v Goodwoode. Najdôležitejšie však je, že sa miestnej komunite môžeme odvďačiť a vniesť čosi pozitívne do života detí a ich rodičov počas pobytu v nemocnici.“

Slovami Marianne Griffithsovej, generálnej riaditeľky Fondu nadácie západosussexských nemocníc NHS: „Tak ako radosť, ktorú Rolls-Royce SRH prinesie našim malým pacientom, aj samotné auto je jednoducho neoceniteľné. Ide o výnimočný dar, jeden z najkrajších, aké kedy získala organizácia Love Your Hospital (Miluj svoju nemocnicu), charitatívne združenie patriace pod náš fond.

V mene všetkých vo Fonde nadácie západosussexských nemocníc NHS by som sa chcela zo srdca poďakovať spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, obzvlášť malému tímu, ktorý obetoval množstvo voľného času, aby podporil chichesterskú Nemocnicu sv. Richarda a deti, o ktoré sa staráme.“

Sue Nichollsová, vrchná sestra pediatrie vo Fonde nadácie západosussexských nemocníc NHS, vraví: „Teší ma cestou na sálu sledovať radostné, nie rozrušené výrazy na tvárach detí. Všetci, ktorí sa staráme o deti u svätého Richarda, sme preto neuveriteľne vďační za takýto jedinečný dar. Sme si istí, že chlapci i dievčatá si jeho šoférovanie zamilujú a že sa vďaka nemu v nadchádzajúcich rokoch pre stovky detí stane zo stiesňujúceho zážitku čosi omnoho radostnejšie a zábavnejšie.“

Model Rolls-Royce SRH bol Nemocnici sv. Richarda oficiálne odovzdaný 1.marca 2017.

Značky: