Navigačné pokyny si do telefónu pošlete aj z počítača

1

Google rozširuje funkcie svojho vyhľadávača. Prepája ho s mobilným systémom Android.

Google nedávno zjednodušil vyhľadanie strateného alebo zabudnutého telefónu. Používateľ nemusí spúšťať webovú službu Správca zariadenia Android. Stačí, ak do vyhľadávača zadá príkaz „find my phone„.

Podobným spôsobom je teraz možné odoslať navigačné pokyny do služby Mapy Google. V rámci prehliadača Google.com je potrebné zadať frázu „send directions„, vybrať si žiadané Android zariadenie (ak ich máte viacero) a zvoliť si cieľovú lokalitu.

Po odoslaní navigačných pokynov by sa mala v telefóne automaticky spustiť aplikácia Mapy Google a zobraziť potrebné informácie.

Podobne ako jednoduché vyhľadávanie, ani fráza „send directions“ nemusí (ale môže) zatiaľ fungovať v rámci lokálnej verzie vyhľadávača Google.

send_directions_google

Značky:

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Pingback: Pošlite si lokalitu z Google Máp priamo do Androidu | touchIT

Pridaj komentár