Navštívte Černobyľ prostredníctvom virtuálnej reality

0

26. apríl 1986 – deň, kedy došlo k najväčšej jadrovej katastrofe v histórii. 

Po výbuchu štvrtého bloku atómovej elektrárne Černobyľ zmizol z jeho okolia všetok život. Okolo 50-tísíc ľudí muselo zo dňa na deň opustiť svoje domovy. Z mesta Pripjať, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti miesta katastrofy, sa odrazu stalo “mesto duchov”.

Vďaka projektu Černobyľ VR (The Chernobyl VR Project), ktorý sa v blízkej budúcnosti objaví na PlayStation VR, budete môcť navštíviť najznámejšie opustené ukrajinské miesta bez toho, aby ste niekam chodili.

Reálne scény v duchu, ako keby ste sa teleportovali späť do 80. rokov, vás prevedú najznámejšími miestami z okolia atómovej elektrárne Černobyľ. Okrem jej vnútrajška si budete môcť prostredníctvom virtuálnej reality pozrieť kultový zábavný park s rozpadávajúcim autodromom či Ruským kolom, nazriete do vyľudnenej nemocnice i školy, ktoré vzhľadom ešte akoby stále čakali na svojich stratených obyvateľov. O predmetoch ani nehovoriac – tie ostali zmrazené v čase.

Trailer s dych berúcimi zábermi z okolia Černobyľu si už teraz môžete pozrieť cez Samsung Gear VR, HTC Vive a Oculus Rift.

Zdroj: Mashable

O autorovi

Večná romantička vo vnútri, zasnená optimistka navonok. Aj keď by sa mohlo zdať, že IT oblasť bude pre mňa pritvrdý oriešok, našla som si oblasť, kde sa cítim dobre. Rubriky e-Zdravie či Surfujeme na internete poskytujú dostatočný priestor pre rozlet mojej fantázie. Dobrodružné cestovanie, vášeň pre make-up a bubnovanie v dievčenskej rockovej kapele Poison Candy je mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Pridaj komentár