Tri notebooky, ktoré prešli väčšími či menšími inováciami. To sú hlavné jarné novinky v segmente notebookov od HP.

HP ProBook 600 vo verzii 14“ je základný notebook pre firmy, HP EliteBook 800 G5 pre profesionálov a ZBook 14u / 15u pre profesionálov v oblasti v grafike.

Model ProBook 600 má USB-C konektor, ktorý môžu byť použitý aj na pripojenie k dokovacej stanici. V notebooku je aj tradičný dokovací konektor. Je umiestnený naboku a je pripojený priamo na zbernicu. Výrobca tomu hovorí duálne dokovanie.

ProBook 650 má v 15,6“ verzii aj optickú mechaniku. Je určený ako náhrada klasického desktopu. Ďalším špecifikom je možnosť zvoliť si konfiguráciu s VGA alebo RS232 portom. Nechýba ani čítačka Smart Card. Teda je to čítačka, ktorá umožní aj čítanie občianskych preukazov s čipom. HP je ďalší výrobca, ktorý sa pridáva k chráneniu webovej kamery manuálnym krytom.

HP EliteBook 800 je určený predovšetkým pre firemného zákazníka. Rozdiel oproti minulému modelu je hliníkové telo. Má duálne dokovanie, je celokovový a podobá sa celkovým dojmom na vyššiu 1000-kovú sériu. Čítačka občianskych preukazov je v štandardnej konfigurácii. Vybrať si môžete aj verziu s dotykovým displejom. Ten ale nemá plastový kryt webovej kamery. Verzia s bežným displejom má ochranný kryt webovej kamery.

Výrobca umiestnil do veka dva mikrofóny, ktorá sníma okolité zvuky a filtruje ich. Mikrofóny vpredu snímajú hlas používateľa a vďaka tomu je možné zložiť čistejší hlas bez rušenia. Rámiky displeja sa znížili a tak je tu model s 13,3“ uhlopriečkou v 12,5“ tele.

Notebooky majú chránený BIOS a technológiu HP Sure Start na zabezpečenie pravého BIOSu a štartu, ktorý nie je skompromitovaný škodlivým kódom. Ďalej je tu implementovaný Privacy Filter. Pozorovacie uhly displeja sa zmenia na 60°-tnú viditeľnosť. Ide o elektronicky vnorenú funkciu filtra, je dostupná cez tlačidlo Fn a kedykoľvek si ho môžete zapnúť a vypnúť. Netreba dávať na displej žiadnu doplňujúcu fóliu. Ide o novú generáciu, ktorá vyššou svietivosťou odstraňuje problém s viditeľnosťou obrazu na priamom slnku.

HP ZBook sú notebooky určené pre grafických profesionálov. Či už pracujete v CAD alebo kresliacich programov, využijete certifikované riešenie. Teda kompletne notebooku ako celku a grafickej karty, ktorá v ňom je. To má dopad na záruku. Pri kúpe ZBooku máte totiž garanciu, že daný grafický softvér bude na vami vybranej HW konfigurácii stabilne. Ak nie, servis to prijme ako oprávnenú reklamáciu.

Ceny: EliteBook 800 G5 od 1079 EUR, ZBook 14u od 1070, ZBook 15u od 1090 EUR

Na článku spolupracoval Ondrej Macko.

Prečítajte si aj:

VIDEO TOUCHIT: Lenovo ukázalo ThinkPady na rok 2018 a super tenký X1 Carbon

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.