Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú PTZ kameru AXIS Q6318-LE. Táto kamera je určená na video dohľad za každého počasia a disponuje výkonným IR prísvitom pre monitorovanie v úplnej tme. Kamera je ideálna pre mestský video dohľad s rozlíšením 4K UHD a 31× optickým priblížením.

AXIS Q6318-LE obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete pri monitorovaní a identifikácii podozrivého správania vo dne, v noci. Je preto ideálna najmä pre mestský video dohľad.

Nová vysokorýchlostná PTZ kamera AXIS Q6318-LE využíva 1/2″ palcový snímací senzor s vynikajúcou citlivosťou na svetlo, ktorý poskytuje čistý a jasný obraz a lepšie zvláda prácu s tieňmi aj v náročných svetelných podmienkach. Vďaka IR prísvitu a funkcii deň/noc je ideálna aj pre monitoring v úplnej tme. Jej schopnosť vysporiadať sa s náročnými svetelnými podmienkami podporuje špičková technológia Lightfinder 2.0, vďaka ktorej sú aj zábery zhotovené v šere pri takmer nulovom osvetlení farebne verné a bohaté na detaily. Naviac ponúka laserové ostrenie, ktoré spoľahlivo funguje i v tme Okrem toho Zipstream s kodekmi H.264 a H.265 výrazne znižuje požiadavky na šírku pásma a úložiska bez toho, aby sa znížila obrazová kvalita záznamu. Kamera tiež disponuje modulom TPM (Trusted Platform Module), ktorý je certifikovaný podľa štandardu FIPS 140-2 úrovne 2, aby sa zabezpečilo bezpečné ukladanie všetkých kryptografických kľúčov a certifikátov.

Vstavané pokročilé analytické funkcie

Táto špičková kamera obsahuje všetky funkcie, ktoré potrebujete pri monitorovaní a identifikácii podozrivého správania. AXIS Q6318-LE disponuje najrýchlejším zoomom na trhu – vďaka 31× optickému zoomu, vstavanému laserovému ostreniu a funkciám rýchleho zoomu umožňuje ľahko sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty. Disponuje tiež softvérom Axis Object Analytics, ktorý umožňuje detekovať a klasifikovať objekty v zábere, rozoznávať ľudí a rôzne typy vozidiel a prispôsobiť tým video dohľad špecifickým potrebám inštalácie. Súčasťou kamery je i funkcia Autotracking 2, vďaka ktorej je možné podozrivé osoby alebo vozidlá označiť a aktívne sledovať, a to aj s využitím dynamického prekrytia textom s názvami ulíc alebo symbolom kompasu, ktoré zabezpečia rýchlu orientáciu pri sledovaní objektov. Tiež je možné ju prepojiť s multikamerovým hniezdom a tým získať ľahko komplexný prehľad o dianí v plnom rozsahu 360°.

V neposlednom rade sa Axis stará aj o zachovanie súkromia – oblasti, kde nie je potrebný video dohľad (ako sú susediace súkromné pozemky a objekty), je možné zvolenú časť obrazu maskovať rastrovaním.

Nákladovo efektívna a zabezpečená pre prípady kybernetických útokov

Táto kamera s krytím IP66 a odolnosťou proti vandalizmu je chránená proti vniknutiu prachu a vysokotlakových prúdov vody z akéhokoľvek smeru. Detekcia nárazu navyše spustí poplach, keď kamera dostane zásah. Odoláva extrémnym teplotám v rozmedzí od -50° do +74° C (-58 až 165° F) podľa normy NEMA TS2. Táto cenovo výhodná kamera má navyše dve teplotné zóny pre úsporu energie, čo je užitočné najmä pri použití solárnych panelov alebo batérií na napájanie. Pre úspornejšiu prevádzku si stačí vybrať medzi dvomi rôznymi teplotnými rozsahmi. Kamera je ideálna na mestský dohľad aj do otvorených priestranstiev s náročnými svetelnými podmienkami ako sú napríklad parky. Zároveň sa uplatní všade tam, kde sú potrebné detailné zábery vo forenznej kvalite 24/7.

Axis Q6318-LE podporuje optické pripojenie aj PoE napájanie, čo umožňuje jednoduchú inštaláciu a pripojenie na veľké vzdialenosti. Axis nezabúda ani na vlastnú bezpečnosť a medzi pokročilými funkciami zabezpečenia tu nájdete firmvér s autorizáciou (signed firmware) alebo bezpečné spustenie (secure boot), ktoré zabezpečia, že v kamere bude vždy nainštalovaný iba autorizovaný operačný systém od výrobcu.

Medzi kľúčové vlastnosti patria:

  • 1/2″ palcový senzor s 31× optickým priblížením
  • IR prísvit a funkcie na snímanie deň/noc
  • AXIS Object Analytics, Autotracking 2
  • presné laserové zaostrenie
  • TPM, FIPS 140-2 s certifikátom 2. úrovne  

Kamera AXIS Q6318-LE je na Slovensku k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Značky: