Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť HP Inc. predstavuje najnovšie modely HP ZBook Studio G8, ZBook Fury G8 a ZBook Power G8, vytvorené pre profesionálnych tvorcov a používateľov, ktorí potrebujú výkon, spoľahlivosť a všestrannosť, aby mohli plynulo pracovať v akomkoľvek prostredí.

Dnešní tvorcovia sa zameriavajú na poskytovanie špičkových služieb a vyžadujú výkonné a flexibilné technológie, ktoré im umožnia ostať produktívnymi a spolupracovať. Pretože firmy začali využívať hybridné pracovné prostredie, potrebujú technickí a kreatívni profesionáli maximálny výkon aj mimo svojho pracoviska.

HP ZCentral je neoddeliteľnou súčasťou udržiavania podnikania v prevádzke a pomáha podporovať produktivitu pracovníkov počas pandémie. HP ZCentral uľahčuje tvorcom využívať vzdialený prístup k pracovnej stanici pomocou softvéru ZCentral Remote Boost, ktorý získal ocenenie Emmy®. Schopnosť tohto riešenia spolupracovať v reálnom čase je nástrojom, ktorý kreatívcom, dizajnérom a technikom prináša okamžitý výkon pri práci na náročných projektoch – zahŕňa prístup k dátam, výpočtovému výkonu a k infraštruktúre kancelárskeho alebo produkčného štúdia, navyše aj pri práci odkiaľkoľvek. ZCentral uchováva dáta uzamknuté a zabezpečené a popritom umožňuje vzdialenú prácu v reálnom čase. Sada HP Security Suite zároveň udržuje používateľské dáta v bezpečí, zatiaľ čo nový systém HP Tamper Lock upozorní oddelenie IT v prípade, že sa niekto pokúsi odstrániť kryt počítača.

Profesionálni tvorcovia a skúsení používatelia potrebujú prispôsobený softvér a hardvér, ktorý zodpovedá rôznym spôsobom ich práce,“ uviedol Jim Nottingham, generálny riaditeľ a riaditeľ globálnej divízie Advanced Compute and Solutions v spoločnosti HP Inc. „Vďaka zariadeniam HP ZBook Studio, najsilnejšej pracovnej stanici svojej veľkosti, a HP ZBook Fury, ktorý ponúka plnú rozšíriteľnosť v prenosnom dizajne, dáva HP profesionálnej komunite prístup k najmodernejším technológiám, neobmedzenému výkonu a všestrannosti.“

Udržateľnosť: Vytvorené pre lepšiu budúcnosť

Spoločnosť HP je hrdá na to, že môže prostredníctvom najudržateľnejšieho portfólia osobných počítačov na svete pomôcť svojim zákazníkom napĺňať ciele v oblasti udržateľnosti.[i] Spoločnosť HP k finálnej montáži 90 % svojich počítačov a monitorov po celom svete využíva zo 100 % elektrinu z obnoviteľných zdrojov.[ii] Rad Z sa rozrastá o ďalšie produkty, ktoré boli s ohľadom na udržateľnosť vyrobené s použitím recyklovaných materiálov a plastov, ktoré by inak skončili v oceánoch, a inovuje vo všetkých oblastiach – počnúc obalmi a končiac energetickou účinnosťou. Produkty radu Z navyše striktne rešpektujú predpisy obmedzujúce používanie určitých látok a spoločnosť HP pre svoje výrobky volí materiály spĺňajúce metodiku GreenScreen® for Safer Chemicals.

HP ZBook G8: výkon, s ktorým môžete dať voľný priechod svojmu tvorivému talentu

HP ZBook Studio sa v porovnaní s produktmi rovnakej veľkosti radí medzi najvýkonnejšie mobilné pracovné stanice na svete[iii] a umožňuje používateľom tvoriť na cestách ako nikdy predtým. Od klávesnice až po obrazovku je každý aspekt notebooku HP ZBook Studio navrhnutý tak, aby nijako neobmedzoval váš tvorivý talent. Renderujte alebo vizualizujte v reálnom čase, spolupracujte na diaľku, dokonca aj hrajte odkiaľkoľvek. Najnovšia mobilná pracovná stanica HP Zbook Studio je špeciálne navrhnutá a kompletne prepracovaná, aby vyhovovala náročným požiadavkám maximálnej kreativity a tvorivých pracovných procesov a poskytovala optimálny používateľský zážitok nielen dnes, ale aj do budúcna.

 • Navrhnuté so starostlivosťou. Vďaka displeju HP DreamColor[iv] s obnovovacou frekvenciou 120 Hz budete mať istotu, že váš návrh bude hneď na prvýkrát vyzerať presne podľa vašich predstáv. Postará sa o zobrazenie miliardy farebných odtieňov,[v] farebný gamut pokrývajúci 100 % DCI-P3 a presnosť farebného podania s validáciou PANTONE®[vi] počas celého pracovného postupu.
 • Spolupracujte odkiaľkoľvek. Technológia HP Sound Calibration[vii] používateľom zaručí čistý zvuk a automatické odfiltrovanie nežiaducich ruchov, takže môžete pracovať kdekoľvek.
 • Výkon na prácu i zábavu. Prispôsobte farby klávesnice pracovnému postupu, ktorému sa práve venujete, a po práci vylepšite svoj herný zážitok s profesionálnou klávesnicou s RGB podsvietením podporujúcim 16,8 milióna farieb. Používatelia si môžu ľahko upraviť nastavenie pre hry prostredníctvom herného centra OMEN Gaming Hub.
 • Nabitý funkciami; výkon bez kompromisov. Počítač je od základov navrhnutý takým spôsobom, aby poskytoval výkon umožňujúci tvoriť bez obmedzenia, a v najvyššej konfigurácii umožňujú grafická karta NVIDIA RTX™ A5000 alebo GeForce RTX™ 3080 Laptop[viii] a procesory 11. generácie Intel® Core™ i9 vPro®[ix] vytvárať animácie v priebehu niekoľkých sekúnd a renderovať alebo vizualizovať v reálnom čase.

HP ZBook Fury, najrozšíriteľnejšia 15-palcová mobilná pracovná stanica[x] a najprispôsobiteľnejšia 17-palcová mobilná pracovná stanica na svete,[xi] ponúka v neuveriteľne elegantnom a tenkom vyhotovení výkon stolného počítača. Nároční používatelia môžu teraz na cestách ľahko tvoriť, kresliť, upravovať a simulovať alebo vizualizovať zložité dátové súbory.

 • Navrhnuté pre lepšiu mobilitu. Zásluhou funkcie HP Sound Calibration[xii], možnosti lokalizácie zariadenia TileTM[xiii] a voliteľnému obrazovkovému filtru na ochranu súkromia HP Sure View Reflect dosiahnete lepšie výsledky a zvýšite svoju produktivitu na cestách.[xiv]
 • Transformatívne vízie. Vychutnajte si veľkolepé farby a pohyb, či už upravujete video alebo sledujete obsah v neuveriteľne realistickom podaní, o ktoré sa stará farebný gamut s validáciou PANTONE® a obnovovacia frekvencia 120 Hz na displeji novej generácie DreamColor.
 • Odolnosť a rozšíriteľnosť do budúcnosti. Pracujte s dôverou kdekoľvek na zariadení so šasi v hliníkovom vyhotovení, s odolnosťou podľa štandardu MIL-STD,[xv] s možnosťou rozšírenia bez použitia náradia a s rozsiahlou sadou portov.
 • Maximálny možný výkon. Toto mobilné zariadenie dosahuje výkon stolného počítača a vďaka najnovším procesorom Intel® Core™ i9 11. generácie a Xeon®[xvi] až 128 GB systémovej pamäte s taktovacou frekvenciou 3200 MHz,[xvii] grafickej karte NVIDIA RTXTM A5000 Laptop[xviii] a rozhraniu Thunderbolt 4[xix] umožňuje prácu s viacerými aplikáciami súčasne.

HP ZBook Power, najdostupnejšia mobilná pracovná stanica HP,[xx] ponúka zákazníkom možnosť upgradovať na profesionálny výkon poskytovaný radom Zbook so zabezpečením, servisom a správou podnikovej úrovne. ZBook Power ponúka prémiový dizajn a profesionálne komponenty vrátane grafickej karty, certifikovanej pre popredné softvérové aplikácie.

 • Pocit pokoja a bezpečia, nech ste kdekoľvek. Postarajte sa o svojich zamestnancov a chráňte ich prácu rozsiahlymi certifikáciami ISV, sadou HP Security Suite a možnosťou lokalizácie zariadenia s Tile™.[xxi]
 • Odolnosť so špičkovými parametrami. Vďaka štýlovému hliníkovému šasi a odolnosti podľa štandardu MIL-STD sa môžete voľne pohybovať z miestnosti do miestnosti alebo z kancelárie do kancelárie.[xxii]
 • Výkon pre intenzívnu pracovnú činnosť. S procesormi Intel® 11. generácie,[xxiii] až 64 GB systémovej pamäte s taktovacou frekvenciou 3200 MHz, grafickej karte NVIDIA RTXTM A2000 Laptop[xxiv] a rozhraniu PCIe G4 majú teraz možnosť zvýšenia výkonu ďalší tvoriví pracovníci a nároční používatelia.

Dostupnosť a ceny:

 • HP ZBook Studio a HP Create G8 budú v predaji od konca augusta za ceny od 1299 Eur.
 • HP ZBook Fury G8 bude v predaji od konca augusta za ceny od 1199 Eur.
 • HP ZBook Power G8 bude v predaji od konca júla za ceny od 900 Eur.

[i] Platí pre počítače, pracovné stanice a displeje HP vyrobené po januári 2019. Vychádza z väčšiny registrácií EPEAT® Gold a Silver po splnení všetkých požadovaných kritérií a dosiahnutí 50 – 74 % voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Silver a 75 – 100 % voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Gold podľa normy IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa líši podľa krajiny. Ďalšie informácie sú k dispozícii na adrese www.epeat.net

[ii] Na základe spotrebiteľských a komerčných počítačov a displejov HP dodaných v roku 2019. 100 % obnoviteľnej elektriny bolo dosiahnutých nákupom kreditov Renewable Energy Credits (REC) i medzinárodných kreditov Renewable Energy Credits (I-REC), ako ich definuje EPEAT®.

[iii] Založené na internej analýze HP výkonu na cm³ na základe maximálnej konkurenčné grafiky, maximálneho procesora a maximálnej dodávky energie z CPU a GPU na neherných mobilných pracovných staniciach s minimálne tromi certifikáciami ISV, s konfigurovateľnou profesionálnou grafikou k aprílu 2021.

[iv] DreamColor je voliteľná funkcia, ktorú treba nakonfigurovať pri nákupe.

[v] 8-bit+FRC = 10-bit (1 miliarda farieb).

[vi] Hodnotenia overené Pantone sú založené na všetkých 2161 farbách.

[vii] HP Sound Calibration sa dodáva automaticky prostredníctvom aktualizácie systému Windows alebo si ho môžete stiahnuť z adresy https://support.hp.com/us-en/drivers, ak je k dispozícii. Vyžaduje Windows 10, analógovú náhlavnú súpravu a nastavenie.

[viii] Voliteľná konfigurovateľná funkcia, ktorú treba nakonfigurovať pri nákupe.

[ix] Voliteľná konfigurovateľná funkcia, ktorú treba nakonfigurovať pri nákupe.

[x] Založené na internej analýze mobilných pracovných staníc HP s minimálne tromi certifikáciami ISV, s konfigurovateľnou profesionálnou grafikou a špecializovanou značkou pracovných staníc k aprílu 2021. Najmenší na základe objemu; najľahší na základe konfigurácie s najnižšou hmotnosťou.

[xi] Založené na internej analýze mobilných pracovných staníc HP s minimom troch certifikáciou ISV, s konfigurovateľnou profesionálnou grafikou a špecializovanou značkou pracovných staníc k aprílu 2021. Najmenší na základe objemu.

[xii] HP Sound Calibration sa dodáva automaticky prostredníctvom aktualizácie systému Windows alebo si ho môžete stiahnuť z adresy https://support.hp.com/us-en/drivers, ak je k dispozícii. Vyžaduje Windows 10, analógovú náhlavnú súpravu a nastavenie.

[xiii] Niektoré funkcie Tile vyžadujú voliteľné predplatné Tile Premium. Funkcia Tile ring nie je k dispozícii v aplikácii HP ZBook Fury G8 Tile pre Windows 10, ktorú možno stiahnuť z obchodu Windows. Aplikácia pre mobilné telefóny je k dispozícii na stiahnutie z App Store a Google Play. Vyžaduje iOS 11 a vyšší alebo Android 6.0 a vyšší, ďalšie informácie viď https://support.thetileapp.com/hc/en-us/articles/200424778. Tile ostáva funkčný, kým bude počítač napájaný z batérie.

[xiv] HP Sure View Reflect je voliteľná funkcia, ktorú je nutné nakonfigurovať pri nákupe, a je navrhnutá tak, aby fungovala v orientácii na šírku. K dispozícii iba pri modeli s uhlopriečkou 15,6 palca.

[xv] Účelom testovania MIL-STD-810G nie je preukázať vhodnosť pre vojenské použitie. Výsledky testu nie sú zárukou budúceho výkonu za týchto testovacích podmienok. Náhodné poškodenie vyžaduje voliteľnú sadu HP Care Pack kvôli ochrane proti náhodnému poškodeniu.

[xvi] Voliteľná konfigurovateľná funkcia, ktorú je potrebné nakonfigurovať pri nákupe. Viacjadrová technológia je navrhnutá na zlepšenie výkonu niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z používania tejto technológie nevyhnutne prospech. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfigurácii hardvéru a softvéru. Číslovanie, značka alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie je meradlom vyššieho výkonu. Pre plnú funkčnosť Intel® vPro® je vyžadovaný Windows 10 pre 64 bit, procesor podporovaný vPro, čipová sada s povoleným vPro, káblová LAN a alebo WLAN karta s vPro a TPM 2.0. Niektoré funkcie vyžadujú na spustenie ďalší softvér tretích strán. Pozri http://intel.com/vpro

[xvii] Technológia Intel Turbo Boost vyžaduje počítač s procesorom s funkciou Intel Turbo Boost. Výkon Intel Turbo Boost sa líši v závislosti od hardvéru, softvéru a celkovej konfigurácie systému. Ďalšie informácie nájdete na Intel.com/technology/turboboost.

[xviii] Voliteľná konfigurovateľná funkcia, ktorú treba nakonfigurovať pri nákupe.

[xix] SuperSpeed USB 20 Gb/s nie je k dispozicii s Thunderbolt™ 4.

[xx] Na základe internej analýzy HP.

[xxi] Niektoré funkcie Tile vyžadujú voliteľné predplatné Tile Premium. Funkcia Tile ring nie je k dispozícii v aplikácii HP ZBook Power G8 Tile pre Windows 10, ktorú možno stiahnuť z obchodu Windows. Aplikácia pre mobilné telefóny je k dispozícii na stiahnutie z App Store a Google Play. Vyžaduje iOS 11 a vyšší alebo Android 6.0 a vyšší, ďalšie informácie viď https://support.thetileapp.com/hc/en-us/articles/200424778. Tile zostáva funkčný, kým bude počítač napájaný z batérie.

[xxii] Účelom testovania MIL-STD nie je preukázať vhodnosť pre vojenské použitie. Výsledky testu nie sú zárukou budúceho výkonu za týchto testovacích podmienok. Náhodné poškodenie vyžaduje voliteľnú službu kvôli starostlivosti o ochranu proti náhodnému poškodeniu HP.

[xxiii] Viacjadrový procesor je navrhnutý tak, aby zlepšoval výkon niektorých softvérových produktov. Nie všetci zákazníci alebo softvérové aplikácie budú mať z používania tejto technológie nevyhnutne prospech. Výkon a frekvencia hodín sa budú líšiť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfigurácii hardvéru a softvéru. Číslovanie, značka alebo pomenovanie spoločnosti Intel nie sú meradlom vyššieho výkonu.

[xxiv] Voliteľná konfigurovateľná funkcia, ktorú treba nakonfigurovať pri nákupe.

Značky: