Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Ďalšie kolo obnovených medzinárodných spojov FlixBusu v Európe štartuje vo štvrtok 25. júna. Priame autobusy FlixBusu začnú opäť jazdiť medzi Prešovom, Košicami, Nitrou, Bratislavou, Viedňou, Salzburgom a Mníchovom. Od štvrtka 25. júna dôjde aj k obnoveniu mezinárodných spojov do Poľska, Maďarska a Chorvátska. Preventívne bezpečnostné opatrenia na palubách autobusov a pri odbavení pretrvávajú.

Jednoduchšie cestovanie naprieč Európou, návšteva rodiny a priateľov v zahraničí aj prvé turistické výlety. Na väčšine európskych hraníc došlo v polovici júna k uvoľneniu opatrení a ukončeniu kontrol. Najväčší európsky autobusový dopravca FlixBus postupne obnovuje prevádzku ďalších medzinárodných liniek zo Slovenska. Od 25. júna bude možné zo Slovenska cestovať okrem Česka a Viedne aj do Salzburgu, Mníchova, Budapešti, Varšavy, Splitu a ďalších európskych destinácií.

Už 8. júna ohlásil FlixBus reštart prvých medzinárodných spojov z Bratislavy do Viedne a o týždeň neskôr aj do Česka. Tento štvrtok obnoví niektoré spojenia takisto aj do Nemecka, Poľska, Maďarska a k Jadranu.

„Na spustení medzinárodných spojov pracujeme postupne. Pokiaľ sa ľudia v lete k cestovaniu vrátia a o medzinárodné spoje bude záujem, ďalšie destinácie máme v pláne pridávať v náväznosti na dopyt a predaje doterajších spojov,“ uvádza hovorkyňa FlixBusu Martina Čmielová.

Uvoľnenie na hraniciach s Poľskom od soboty, prvé spoje vyrazia vo štvrtok

Od uplynulého víkendu je možné voľne cestovať medzi Slovenskom a Poľskom. Medzi atraktívne destinácie dostupné na priamych linkách patrí od 25. júna Varšava a Krakov, kde budú zelené autobusy jazdiť štyri dni v týždni dvakrát denne cez koridor Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica a Zvolen a ďalej budú spoje pokračovať do Budapešti. Zo Žiliny, Banskej Bystrice a Zvolena bude FlixBus jazdiť štyrikrát týždenne do Budapešti a takisto do Katovíc, Gdaňsku a Gdyne.

Od štvrtka prepojí Poľsko, Slovensko a Rakúsko aj ďalší medzinárodný spoj FlixBusu z Medyky do Viedne. Jazdiť bude denne, z poľskej Medyky vyrazí o 19:30, zastavuje v meste Przemyśl, Krakov, ďalej pokračuje do Žiliny, Trenčína, Trnavy a do Bratislavy dorazí o 6:50 ráno. V opačnom smere do Poľska budú spoje vyrážať denne o 23:10 z Bratislavy.

Priamou autobusovou linkou do Mníchova a Salzburgu z Bratislavy, Prešova a ďalších miest

Medzi atraktívne destinácie dostupné na priamej linke zo Slovenska patrí od 25. júna už aj Mníchov a Salzburg. Zelené autobusy FlixBus budú vychádzať každý týždeň od štvrtka do nedele z Prešova AS o 16:45 a z Košíc o 17:15. Ďalej budú pokračovať smerom Rožňava, Rimavská Sobota, Lučenec, Zvolen a Nitra. Z Bratislavy AS vyrazia o 23:59, pôjdu cez Viedeň a do Salzburgu dorazia o 5:10 ráno. Príjazd do konečnej stanice Mníchov je naplánovaný o 7:50.

V opačnom smere budú spoje jazdiť od piatku do pondelka s odjazdom o 21:30 z Mníchova a 23:55 zo Salzburgu. Do Bratislavy dorazia o 5:30 ráno a do konečnej stanice Prešov o 12:10. Cena cestovného lístka z Prešova až do Mníchova je dynamická, tj. rastie spolu s obsadenosťou spoja, ale začína od 35,99 €, cena lístka z Bratislavy do Mníchova už od 15,99 €.

„Ako vyplýva z cestovného poriadku, ide o nočnú linku. Jej výhodou je, že cestujúci ušetria za ubytovanie na jednu noc a ráno sa zobudia v cieľovej destinácii,“ dodáva Martina Čmielová.

Prvé spoje k Jadranu vyrazia z Bratislavy už tento štvrtok

FlixBus vypraví svoje autobusy zo Slovenska aj k pobrežiu Jadranského mora do Chorvátska, kde bude jazdiť každý deň. Z Bratislavy prvýkrát vyrazí 25. júna, s pravidelným odchodom o 23:55 z autobusovej stanice a ďalej bude pokračovať cez Slovinsko až do Splitu, kde je príjazd naplánovaný o 12:30. Medzitým ešte zastaví v chorvátskych letoviskách ako Zadar, Biograd na Moru, Vodice, Šibenik a Trogir. Na cestu späť vyrazia zelené autobusy o 17:30 zo Splitu a do Bratislavy dorazia o 6:15 ráno. Cestovné lístky sú už v predaji na www.flixbus.sk, cena cesty do Splitu začína od 29,99 €.

Preventívne bezpečnostné opatrenia na palubách autobusov FlixBus

Na palubách zelených autobusov stále platia bezpečnostné opatrenia, v rámci ktorých je potrebné cestovať s rúškom a pred nástupom na palubu si dezinfikovať ruky.

„Našou prioritou zostáva bezpečnosť zákazníkov, vodičov a zamestnancov. Bezpečnostné predpisy preto platia naprieč celou sieťou našich autobusových spojov, vrátane ciest do zahraničia,“ pripomína Čmielová. Tie sa týkajú zvýšenej prevencie, hygieny, dezinfekcie priestorov autobusu, dezinfekcie určenej pre cestujúcich a vodičov, ochranných pomôcok a zmien pri nástupe a výstupe i odbavení.

Značky: