Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť HP pri príležitosti konferencie GTC 2021, usporiadanej spoločnosťou NVIDIA, informovala o významnom vylepšení GPU na svojom základnom rade stolných počítačov Z by HP vrátane modelov HP Z1 Tower G8, HP Z2 Small Form Factor G8 a Z2 Tower G8, vďaka ktorému ponúknu tieto počítače výkon doteraz dostupný len pri pracovných staniciach najvyššej triedy.

Dnešní profesionáli získajú technológiu aj nástroje, ktoré im umožnia pracovať produktívne, zostať v spojení s ostatnými a spolupracovať. Okrem toho tieto nástroje zaručia bezpečnosť bez ohľadu na to, či ľudia pracujú z domova alebo v kancelárii. Rad Z tiež ponúka najnovšie technológie spoločností NVIDIA® a Samsung, teda značiek, ktorých spoľahlivosť je tvorivej komunite dobre známa, a ktoré sprístupnia prácu v 3D všetkým používateľom a ponúknu masám pokročilé možnosti vizualizácie.

Výkon je pre pracovníkov v tvorivých profesiách zásadný, umožňuje im totiž premieňať tvorivé nápady na konkrétne návrhy. Potreby týchto profesií stále rastú, pretože pri stále kratších cykloch spracovania návrhov musia používať vizualizáciu pomocou enginov pracujúcich v reálnom čase. V súvislosti s prechodom spoločností na hybridný spôsob práce súhlasí 77 % respondentov z radov osôb zodpovedných za rozhodovanie v oblasti IT s tým, že táto zmena so sebou prináša aj väčšiu zraniteľnosť, pokiaľ ide o bezpečnosť. Vstupné modely stolných počítačov radu Z ale ponúkajú pokročilé funkcie zabezpečenia, ktoré IT oddeleniam umožňujú chrániť zariadenie, dáta aj identitu používateľov.

Nové grafické karty NVIDIA® RTX ™ A4000 a RTX ™ A5000 ponúkajú zákazníkom, ktorí sa rozhodnú pre model HP Z2 Tower G8, možnosť nakonfigurovať svoj desktop radu Z a rozhodnúť sa pre najnovšiu generáciu jadier pre RT, výpočty tensorov či jadier CUDA, čo dáva dizajnérom, konštruktérom i umelcom k dispozícii vysoký výpočtový výkon, ktorý im umožní vytvárať budúcnosť bez obmedzenia. Výkonné modely stolných počítačov radu Z by HP vrátane modelov Z4, Z6 a Z8 možno tiež osadiť grafickými kartami Ampere, čo umožní dosiahnuť ešte lepší výkon vo sfére pracovných tokov naprieč segmentmi.

„Práca na diaľku tu s nami bude aj v budúcnosti a zamestnanci si budú môcť zvoliť, odkiaľ chcú pracovať,“ uviedol Bob Pette, viceprezident divízie Professional Visualization spoločnosti NVIDIA. „Grafické karty NVIDIA, postavené na novej architektúre Ampere, ponúknu v kombinácii so stolnými počítačmi radu Z by HP zamestnancom výpočtový výkon, ktorý potrebujú pre prácu odkiaľkoľvek.“

Na ďalšie zvýšenie výkonu stolných počítačov v základnom rade Z si zákazníci teraz môžu zvoliť konfiguráciu modelov Z1 Tower, Z2 SFF a Z2 Tower s nedávno uvedenými diskmi Samsung, podporujúcimi zbernicu PCIe Gen4. Najnovšie disky od spoločnosti Samsung ponúkajú vyššie prenosové rýchlosti a poskytujú väčšiu šírku pásma, čo umožňuje dosiahnuť ešte vyšší výkon. Ten pri práci s úlohami náročnými na spracovanie dát umožňuje pracovať bez zdržania a problémov. Zákazníci teraz vďaka inovatívnym tepelným riešeniam navrhnutým tvorcami série Z by HP získavajú možnosť využívať úložisko pri maximálnych výkonnostných parametroch.[i]

„Dnešné rýchlo sa meniace pracovné prostredie potvrdilo úlohu počítača ako kriticky dôležitého nástroja na dosiahnutie produktivity,“ uviedol Jaejune Kim, senior viceprezident divízie Memory Marketing spoločnosti Samsung. „Vzhľadom na stále rastúcu zložitosť aplikácií a exponenciálny nárast veľkosti súborov sú SSD disky s podporou dátovej zbernice PCIe Gen4 výrazným výkonnostným krokom vpred. Sme hrdí na to, že môžeme so spoločnosťou HP spolupracovať na návrhu našich SSD PM9A1 do najnovších výkonových platforiem HP, aby sme maximalizovali ich technologické výhody na zabezpečenie lepšieho používateľského komfortu.“

HP Z2 G8 SFF a Z2 G8 Tower:

Počítače Z2 Small Form Factor, najrýchlejšie pracovné stanice SFF na svete, na ktorých môžu bežať aplikácie Autodesk a SolidWorks,[ii] a tiež počítače Z2 Tower, nadväzujú na predchádzajúce generácie. Sú vylepšené o najnovšie komponenty od spoločností NVIDIA®, Intel® a Samsung. Aj naďalej sú jednotkou v oblasti udržateľnosti a súčasťou najudržateľnejšieho portfólia počítačov na svete.[iii] Modely Z2 SFF a Z2 Tower ponúkajú aj naďalej možnosť rozšírenia bez použitia náradia v priestorovo úspornom a kompaktnom prevedení, vďaka čomu pomáhajú uspokojiť potreby dnešných pracovníkov.

Z2 Small Form Factor je vybavený procesormi Intel® Core® a Xeon® W až 11. generácie a grafickými procesormi až radu NVIDIA® Quadro RTX ™ 3000, ktoré poskytujú vynikajúci výkon pre akcelerovaný ray tracing a umelú inteligenciu v kompaktnom prevedení s nekonečnými možnosťami modernizácie. Model Z2 Tower je pre používateľov v tvorivých profesiách štandardom v oblasti výkonu pracovných staníc základnej úrovne. Vďaka pracovnú stanicu Z2 Tower môžu teraz používatelia pri multitaskingu spúšťať viacvláknové aplikácie a bez akýchkoľvek obmedzení naplno využiť výkon grafických procesorov NVIDIA® RTX ™ A5000, procesorov Intel® Xeon® vPro® a procesorov Intel radu K, nestrácajúca sa ani v porovnávacích testoch SPECapc ™ pre SOLIDWORKS ™ 2021.[iv] To všetko navyše s možnosťou budúceho rozšírenia.

Pracovné stanice Z2 G8 SFF a Z2 G8 Tower ďalej ponúkajú:

  • Maximálny možný výkon.[v] Špičkové tepelné charakteristiky modelov Z poskytujú procesoru a grafickej karte dostatočné chladenie, aby mohli bežať dlhú dobu na maximálny výkon.
  • Certifikovaný software. Pracujte s dôverou pri vedomí, že váš stolný počítač je certifikovaný na prácu so špičkovými softvérovými aplikáciami a poskytne vám maximálny výkon aj pri zložitých projektov.
  • Systém chladenia. Je inovatívne navrhnutý tak, aby boli hardvérové komponenty neustále chladné a tiché, bez ohľadu na to, ako intenzívne ich zaťažujete. Dáva vám istotu, že systém pôjde nepretržite aj pri maximálnom zaťažení.
  • Možnosť rozšírenia. Zvýšenie výkonu. Poskytuje priestor na rozšírenie a umožňuje prístup bez použitia náradia, a preto môžete pridávať rôzne komponenty, modernizovať grafickú kartu alebo pridávať špeciálne karty PCIe podľa toho, ako sa budú meniť vaše potreby.
  • Podpora operačných systémov Windows 10 Pro 64 ™ alebo Linux® na uspokojenie jedinečných potrieb používateľa.

HP Z1 G8 Tower:

Z1 G8 je najdostupnejší profesionálne certifikovaný model stolných počítačov Z spoločnosti HP, navrhnutý tak, aby zvládol projekčnú činnosť a dokonca aj hranie hier. Tento stolný počítač s certifikáciou SolidWorks® a AutoCAD®, ktorý teraz ponúka najnovší profesionálny výkon s grafickými kartami až radu NVIDIA® Quadro ™ P2200, je ideálny pre 2D/3D dizajn a projektovanie. Používatelia si môžu navyše zvoliť konfiguráciu Z1 G8 s grafickou kartou NVIDIA® GeForce® radu až RTX ™ 3070 na vývoj softvéru a aplikácií využívajúcich VR. K zaisteniu vysokého výkonu pre zložité viacvláknové aplikácie ponúka Z1 G8 najnovšie procesory Intel® Core ™ vPro®.

Dostupnosť a ceny:

  • HP Z1 Tower G8 bude v predaji od júna za ceny od 790 Eur.
  • HP Z2 Small Form Factor G8 bude v predaji od mája za ceny od 890 Eur.
  • HP Z2 Tower G8 bude v predaji od mája za ceny od 890 Eur.

[i] Počas intenzívnej záťaže.

[ii] Na základe internej analýzy HP neherných stolných pracovných staníc malého formátu s aspoň tromi certifikáciami ISV, konfigurovateľnou profesionálnou grafikou a špecializovanou značkou pracovných staníc k aprílu 2020. Najvyšší dostupný výkon na základe maximálneho procesora, grafiky, pamäte a napájacieho zdroja.

[iii] Platí pre počítače, pracovné stanice a displeje HP vyrobené po januári 2019. Vychádza z väčšiny registrácií EPEAT® Gold a Silver po splnení všetkých požadovaných kritérií a dosiahnutí 50 – 74 % voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Silver a 75 – 100 % voliteľných bodov pre certifikáciu EPEAT® Gold podľa normy IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav sa líši podľa krajiny. Viac informácií nájdete na webe http://www.epeat.net.

[iv] Na základe interného testovania HP procesora i9-11900K v Z2 Tower G8 v SPECapc ™ pre benchmark SOLIDWORKS ™ 2021 od apríla 2021

[v] Počas intenzívnej záťaže.

Značky: