Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Bosch pokračuje v rozširovaní radu BITURBO, profesionálnemu radu náradia s maximálnym výkonom, o tri nové 18V náradia.

Akumulátorové vŕtacie kladivo GBH 18V-40 C Professional doplňuje skupinu veľkých vŕtacích kladív GBH 18V-36 C Professional a GBH 18V-45 C Professional. Ponúka bezdrôtovú slobodu s výkonom káblového prístroja a množstvom funkcií pre zvýšenie komfortu. Prvá akumulátorová chvostová píla GSA 18V-28 Professional poskytuje používateľom rýchle a spoľahlivé rezanie napríklad aj liatinových rúrok. Treťou BITURBO novinkou je akumulátorová uhlová brúska GWS 18V-180 PC Professional, ktorá kombinuje veľkú hĺbkou rezu s jednoduchou manipuláciou.

Plný výkon náradia je zaistený akumulátormi ProCore18V s kapacitou 5,5 alebo 8,0 a 12,0 Ah zo systému „Professional 18V System“. Systém zahŕňa aj všetky ostatné relevantné náradia s napätím 18 V a vďaka spolupráci s inými výrobcami z Aliancie AmpShare dokonca presahuje rámec sortimentu Bosch. Viacero značiek, mnoho strojov, jeden batériový systém: Všetko náradie – od kompaktného skrutkovača až po kapovaciu a pokosovú pílu s porovnateľným výkonom 2 000 W – možno napájať jedným 18V lítium-iónovým akumulátorom a iba jednou nabíjačkou. To používateľom šetrí čas, miesto aj peniaze.

Akumulátorové vŕtacie kladivo BITURBO: GBH 18V-40 C Professional

Akumulátorové vŕtacie kladivo BITURBO GBH 18V-40 C Professional sa pýši špičkovým výkonom. S rázovou energiou 9,0 joulov a integrovaným mäkkým rozbehom ponúka používateľom úplnú presnosť ako pri vŕtaní, tak pri sekaní. Výkonné sekáče vŕtajú do betónu rýchlo a presne otvory až do priemeru 40 milimetrov. V ponuke produktov Bosch je k dispozícii rozsiahla škála príslušenstva, ako napríklad vrtáky s obzvlášť nízkym opotrebením z radu Expert. Akumulátor je v GBH 18V-40 C Professional umiestnený v oblasti prednej rukoväte, nie dole ako pri podobných náradiach. To optimalizuje ťažisko a zjednodušuje manipuláciu, avšak prispieva k tomu aj oddelená rukoväť, ktorá zaisťuje nízku úroveň vibrácií. V prípade, že sa vrták zasekne, integrovaný senzor vypne motor v zlomku sekundy vďaka KickBack Control. Pomocou toho zabraňuje neočakávanému spätnému rázu a prispieva tak k vysokej ochrane používateľa. Pridanou hodnotou produktu je aj interaktívne používateľské rozhranie na prístroji. Profesionáli majú vždy prehľad o stave náradia a batérie, a môžu prístroj prispôsobiť svojim individuálnym potrebám. K dispozícii sú tri rôzne pracovné režimy: „Auto“ pre maximálny výkon, napríklad pre prerážanie betónu, „Soft“ pre prácu s citlivými materiálmi, ako je murivo, a režim „Favorite“, ktorý umožňuje nastaviť výkon vŕtania prostredníctvom aplikácie po spárovaní produktu pomocou Bluetoothu. Pohodlnejšiu prepravu zaručí XL-Boxx, ktorý nahradil predchádzajúci remeselný kufor.

Akumulátorová chvostová píla BITURBO: GSA 18V-28 Professional

Akumulátorová chvostová píla BITURBO GSA 18V-28 Professional je vhodná na búracie práce každého druhu – či už ide o kov, drevo, kompozitné materiály či murivo. Pracuje na porovnateľnej úrovni ako káblový prístroj s výkonom 1 100 W. Inštalatéri môžu napríklad používať pílové kotúče s karbidovými čepeľami, ako je „Expert Thick ToughMetal“, ktoré rýchlo a spoľahlivo prerežú aj liatinové rúrky. V sortimente príslušenstva Bosch nájdete ten správny pílový kotúč na každé použitie. Vďaka lineárnemu dizajnu a optimálnemu pomeru výkonu a hmotnosti píly môžu profesionáli pohodlne pracovať aj v blízkosti stien alebo nad hlavou. Ďalšou výhodou je, že pri rezaní kovu nevznikajú odlietajúce iskry, ktoré by mohli brániť výhľadu na obrobok. Navyše pomocou beznástrojového systému SDS je možné pílový kotúč rýchlo a jednoducho vymeniť aj v rukaviciach a iba jednou rukou. Ak by ste chceli mať medzi dvomi pracovnými krokmi voľné ruky, môžete vyváženú chvostovú pílu jednoducho zavesiť na rebrík alebo lešenie použitím kovového háku na zadnej strane náradia. To používateľov ušetrí od rôznych medzikrokov počas manipulácie a zároveň poskytne väčšiu časovú efektivitu.

Veľká akumulátorová uhlová brúska BITURBO: GWS 18V-180 PC Professional

Akumulátorová uhlová brúska BITURBO GWS 18V-180 PC Professional zaujme už na prvý pohľad svojím krytom prevodovky otočeným o 90 stupňov vrátane rezného kotúča. Je optimalizovaná na rezanie s nízkou námahou a kombinuje výhody malých a veľkých uhlových brúsok. So svojím 180-milimetrovým rezným kotúčom je minimálne o 30 percent ľahšia a o 30 percent menšia než bežná veľká uhlová brúska, ale ponúka porovnateľnú hĺbku rezu až 61 milimetrov. Profesionáli sú navyše lepšie chránení vďaka ochrannému spínaču (spínač mŕtveho muža), funkcii KickBack Control a inteligentnej brzde, najmä na menej bezpečných miestach, ako sú lešenia či strechy. Samozrejmosťou je aj pozvoľný rozbeh, ochrana proti opätovnému spusteniu, kontrola proti pádu a prídavná rukoväť s tlmením vibrácií. Vďaka tomu majú používatelia nad náradím maximálnu kontrolu pri každom použití. Nezáleží na tom, či chcete rezať kov, betón alebo kameň. Vzhľadom k dodávanej výbave je prístroj pripravený na okamžité použitie. V sortimente produktov Bosch sú k dispozícii pomôcky pre všetky dôležité použitia v oblasti kovov a brúsnych materiálov, ako je napríklad obzvlášť odolný rezný kotúč „Diamond Metal Wheel“ z radu Expert.

Vŕtacie kladivo BITURBO GBH 18V-40 C Professional a chvostová píla GSA BITURBO 18V-28 Professional sú už v predaji, uhlová brúska BITURBO GWS 18V-180 PC Professional bude k dispozícii v januári 2023.

Parametre prístrojaGBH 18V-40 C Professional
Napätie akumulátora18 V
Rázová sila9,0 J
Počet rázov0 ‒ 3 130 min-1
Menovité otáčky0 ‒ 360 min-1
Priemer vŕtania do betónu12 ‒ 40 mm
Optimálny priemer vŕtania v betóne18 ‒ 32 mm
Vibrácie vŕtania/sekania7,5/7,0 m/s2
Ďalšie vybaveniePoužívateľské rozhranie, ovládanie KickBack, soft štart pri vŕtaní/sekaní
Rozmery (dĺžka × šírka × výška)502 x 132 x 253 mm
Hmotnosť bez/s akumulátorom ProCore18V 8,0 Ah7,0/8,0 kg
Rozsah dodávky / odporúčaná maloobchodná cena bez DPHPrístroj v XL-Boxxe vrátane prídavnej rukoväte: 876,75 €Prístroj v XL-Boxxe vrátane prídavnej rukoväte, 2x akumulátora ProCore18V 8,0 Ah a nabíjačky GAL 1880 CV Professional: 1 286,25 €Prístroj v XL-Boxxe vrátane prídavnej rukoväte, 2x akumulátora ProCore18V 5,5 Ah a nabíjačky GAL 1880 CV Professional: 1 233,75 €
Parametre prístrojaGSA 18V-28 Professional
Napätie akumulátora18 V
Ekvivalent sieťového prístroja1 100 W
Voľnobežný počet zdvihov0 – 2900 min-1
Dĺžka zdvihu28 mm
Maximálna hĺbka rezu do dreva/kovu (profily a rúrky)230/150 mm
Rozmery (dĺžka × šírka × výška)450 x 96 x 170 mm
Hmotnosť bez/s akumulátorom ProCore18V 8,0 Ah3,2/4,2 kg
Ďalšie vybaveniePrepínateľný kyvadlový zdvih, kovový hák, LED dióda, výmena pílového listu SDS bez použitia náradia
Rozsah dodávky / odporúčaná maloobchodná cena bez DPHPrístroj v krabici s 1x pílovým listom „Progressor for wood“ a 1x „Progressor for metal“: 324,45 €Prístroj v L-Boxxe vrátane vložky s 1x pílovým listom „Progressor for wood“ a 1x „Progressor for metal“: 350,70 €Prístroj v L-Boxxe vrátane vložky s 1x pílovým listom „Progressor for wood“ a 1x „Progressor for metal“, 2x akumulátorom ProCore18V 5,5 Ah a nabíjačkou GAL 1880 CV Professional: 716,10 €
Parametre prístrojaGWS 18V-180 PC Professional
Napätie batérie18 V
Ekvivalent sieťového prístroja1 500 W
Voľnobežné otáčky7 000 min-1
Priemer kotúča180 mm
Hĺbka rezu61 mm
ZávitM14
Rozmery bez akumulátora (dĺžka x šírka x výška)334 x 114 x 309 mm
Hmotnosť bez/s akumulátorom ProCore18V 8,0 Ah2,8/3,8 kg
Ďalšie vybavenieProtection Switch, KickBack Control, Intelligent Brake Function, soft štart, ochrana proti opätovnému spusteniu, Drop Control a prídavná rukoväť s tlmením vibrácií
Rozsah dodávky / odporúčaná maloobchodná cena bez DPHPrístroj v krabici s modulom Connectivity, 1x diamantový rezný kotúč „Standard for Universal“ 180 mm, 2x rezný kotúč „Expert for Inox Rapido“ 180 mm (bez akumulátora a nabíjačky): 347 €Prístroj v krabici s modulom Connectivity, 2x diamantový rezný kotúč „Standard for Universal“ 180 mm, 22x rezný kotúč „Expert for Inox Rapido“ 180 mm (bez akumulátora a nabíjačky): 374 €
Ceny sú bez DPH

Značky: