Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o zaradení slovenského programu Trojka, zmene parametrov hudobného programu ÓČKO STAR a rozšírení internetovej televízie Skylink Live TV o program TA3 HD.

Trojka

Ešte pred Vianocami získajú všetci zákazníci Skylinku prístup k novému slovenskému programu – Trojka, ktorý je už tretím programom slovenskej verejnoprávnej televízie RTVS. Trojka má byť pohodová, oddychová a bude prezentovať to najlepšie, čo sa vytvorilo v Československej a neskôr v Slovenskej televízii. Jej programovým základom bude bohatý televízny archív, ktorý divákom prinesie široké spektrum programov všetkých žánrov – od dokumentov, cez dramatické, hudobné a zábavné programy až po publicistiku a vzdelávanie. Skúšobné promo vysielanie začne už 19. 12. a na riadne vysielanie potom prejde 22. 12. o 6 hodine ráno. Program bude vysielať 24 hodín denne.

Program bude vysielať v SD kvalite a bude súčasťou všetkých programových balíčkov Skylinku. Do internetovej televízie Skylink Live TV bude zaradený začiatkom roka 2020.

Technické parametre pre naladenie programu Trojka:

Pozícia vo FastScan              49   (18)

Satelit:                                    Astra 23,5°E

Kmitočet:                               12 363 MHz

Polarizácia:                            Vertikálna

FEC:                                        3/4

Symbolová rýchlosť:           29 500 kS/s

Norma:                                   DVB-S2/ 8PSK

Pilot:                                       ON

ÓČKO STAR

Hudobný program ÓČKO STAR mení svoje vysielacie parametre. Táto skutočnosť sa však dotkne len tých zákazníkov Skylinku, ktorí používajú prijímacie zariadenie bez funkcie automatického ladenia programov (FastScan). Program si môžu už teraz naladiť na novej pozícii, a to s použitím nižšie uvedených parametrov. Mali by tak urobiť čo najskôr, pretože už 1. 1. 2020 bude vysielanie na pôvodnej pozícii ukončené.

Nové parametre pre naladenie programu ÓČKO STAR:

Satelit:                                    Astra 23,5°E

Kmitočet:                               12 168 MHz

Polarizácia:                            Vertikálna

FEC:                                        3/4

Symbolová rýchlosť:           27 500 kS/s

Norma:                                   DVB-S

TA3 HD v Skylink Live TV

V internetovej televízii Skylink Live TV pribudol ďalší program – ide o slovenskú spravodajskú stanicu TA3 HD. Program je zaradený do balíčku Digital, takže je k dispozícii všetkým zákazníkom Skylinku.

 

Značky: