Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Kým v USA nahradí  v ponuke Lexusu hybridný hatchback  CT 200h nový mestský crossover UX, v Európe to tak nebude.  Ako sa vyjadril šéf európskej pobočky koncernu Pascal Ruch pre britský časopis Autocar, na trhu je miesto pre obidva modely a novú generáciu  CT možno očakávať o dva roky.

Predstavením modelu CT 200h na autosalóne v Ženeve v roku 2010 vytvoril Lexus novú kategóriu v segmente luxusných automobilov. Kompaktný hatchback s hybridnou pohonnou jednotkou s celkovým výkonom 136 koní sa na trhu objavil v roku 2011 a rýchlo sa stal jedným z hybridných bestsellerov spoločnosti. Odvtedy Lexus predal na celom svete viac ako 300 000 kusov CT 200 h, z toho približne 75 000  v Európe.

Segment, v ktorom model CT konkuruje, je stále veľmi zaujímavý,“ povedal Pascal Ruch. „Myslím si, že model UX priláka nových zákazníkov. Na trh nedávno prišiel inovovaný CT, a tak máme na ďalšie aktivity najmenej dva roky. Nemusíme sa ponáhľať.

Nová verzia modelu Lexus CT 200h má všetky prednosti, ktoré oceňujú jej majitelia – funkčnosť, ergonómiu, úspornosť, spoľahlivosť a zároveň získal modernejší dizajn, ktorý vozidlu dodal športovejší charakter. Má modernejšiu, agresívnejšiu prednú časť a nový dizajn chladiacej mriežky s charakteristickým tvarom presýpacích hodín. Podlhovasté kombinované svetlá vyrobené výhradne v technológii LED majú v spodnej časti ukazovatele smeru a zaručujú lepšiu viditeľnosť vozidla zozadu.

Majiteľov poteší aj ďalšími novinkami – zdokonaleným balíkom aktívnej bezpečnosti Lexus Safety System  vrátane funkcií ako je systém ochrany pred kolíziou (PCS), aktívny tempomat (Dynamic Radar Cruise Control), varovanie a zabránenie neúmyselnému opusteniu jazdného pruhu (LDA, upozornenie na opustenie jazdného pruhu), automatické diaľkové svetlo (AHB, automatické vysoký lúč) a rozpoznávanie dopravných značiek (RSA, Road Sign Assist). Navigačný systém dostal väčší displej –  10,3 palca (predchádzajúca generácia mala 7 palcov).

Podľa Pascala Rucha súčasný Lexus CT 200h zostane v ponuke európskej pobočky spoločnosti ešte najmenej dva roky. Za ten čas sa ukáže, či nový mestský crossover ponúkaný v hybridnej verzii UX 250h mu odoberie záujemcov, alebo priláka nových zákazníkov. V druhom prípade sa spoločnosť Lexus môže rozhodnúť uviesť novú generáciu CT  na americký trh. Analytici sú presvedčení, že model  CT by mohol získať aj variant s turbodúchadlom, dvojlitrovým motorom R4, čo by zvýšilo jeho atraktívnosť v USA. Otázka verzie s čisto elektrickým pohonom zostáva otvorená. Model CT 200h je dostupný aj pre slovenských zákazníkov a začína na sume 28 000 €.

Značky: