Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

O nástupcovi vlajkového SUV  značky Lexus sa hovorí čoraz viac.  V októbri 2019 sa svetom šírili správy, že japonská značka si zaregistrovala označenie LX 600. Teraz sa spomína dátum premiéry najväčšieho terénneho vozidla Lexusu. 

Pravdepodobne v roku 2021 môžeme očakávať debut novej verzie Lexusu, tvrdí japonský časopis Mag-X. Auto by malo byť postavené na novej platforme s architektúrou TNGA, vytvorenej pre terénne automobily s rámom. Možno očakávať, že podobnú konštrukciu dostane aj spríbuznená  Toyota Land Cruiser.

Motor z Lexusu LS

Japonské médiá naznačujú, že nový Lexus LX bude poháňať 3,5-litrový motor V6 s dvomi turbodúchadlami, známy z vlajkovej limuzíny LS. V súčasnosti disponuje najväčšie SUV Lexusu väčšou jednotkou – 5,7-litrovým motorom V8 s maximálnym výkonom 367 k a krútiacim momentom 530 Nm. Menší motor je však výkonnejší, dosahuje výkon  417 k a 600 Nm.

LX 600 a mild hybrid

V prípade Lexusu LS vystupuje pohonná jednotka pod označením 500. Lexus si však nedávno zaregistroval označenie LX 600. Môže to znamenať, že v ponuke bude aj roadster s ešte výkonnejším motorom. Omnoho pravdepodobnejšie však je, že týmto číslom bude chcieť Lexus  zdôrazniť vyšší výkon nového LX s motorom 3.5 V6. Objavujú sa aj chýry o pohonnom systéme typu mild-hybrid. Jeho použitie by bolo veľkým prekvapením, pretože Lexus a Toyota doteraz túto technológiu v širšom rozsahu nevyužívali a venovali čas a zdroje full hybridom.

Značky: