Nový Nikon D6 je na svete: Ponúka vysoký výkon, rýchlejšie pracovné postupy a absolútnu spoľahlivosť

0

Tento fenomenálny plnoformátový (fullframe) fotoaparát je odpoveďou na požiadavky profesionálov, ktorí nechcú nechať nič na náhodu.

Vďaka doteraz najvýkonnejšiemu systému AF od spoločnosti Nikon a rýchlym možnostiam pripojenia fotoaparátu na prenos snímok v reálnom čase umožňuje D6 profesionálom tvoriť a odosielať výsledky bez obmedzení. Nový AF systém je rýchlejší ako kedykoľvek predtým. 105 voliteľných bodov krížového typu s 1,6× vyššou hustotou pokrytia, ako má D5, posúva význam slova presnosť na novú úroveň.  

Pridajte bezkonkurenčný výkon pri sledovaní objektu aj za najťažších svetelných podmienok, aké si viete predstaviť, a tiež novú úroveň zaostrovania na objekt. Väčší rozsah voliteľných vzorov automatického zaostrenia s výberom zo skupiny polí vám umožní optimalizovať nastavenie AF pre každú úlohu a získať tým čistejšie zábery akcie.

Prepracovanejšia konektivita ponúka v danej kategórii extra vysoké rýchlosti prenosu súborov, ktoré nie sú ničím obmedzované ani počas práce v teréne. Zjednodušené pracovné postupy ponúkajú viacero spôsobov, ako vybrať a uprednostniť kľúčové fotografie na prenos do externého zariadenia (PC/Tablet), čo fotografom poskytuje určité výhody – v teréne sa často počíta každá sekunda. Displeje Nikonu D6 s vysokým rozlíšením ponúkajú lepší obraz a vyššiu čitateľnosť. Okrem toho si novinka zachováva robustné telo, vďaka ktorému sa stal model D5 tak obľúbený medzi profesionálmi.

Dirk Jasper, Product Manager Nikon Europe, konštatuje: „D6 je fenomenálny nástupca modelu Nikon D5. Nová vlajková loď od spoločnosti Nikon stavia na svojich predchodcoch a prináša referenčný systém zaostrovania v danej kategórii a všestranné možnosti pripojenia. Nemôžete ovládať dianie, osvetlenie ani okolité prostredie. Môžete však ovládať fotoaparát D6 a táto DSLR vám poskytne neuveriteľné zábery prelomových okamihov – bez zaváhania.“

Súhrn hlavných funkcií 

Referenčný 105-bodový systém AF. 105 voliteľných krížových bodov s citlivosťou AF až do –4,5 EV v prípade stredného zaostrovacieho bodu a –4 EV v prípade ostatných bodov. Automatické zaostrenie s výberom zo skupiny polí s viacerými prispôsobiteľnými nastaveniami na bezkonkurenčné sledovanie objektu. Vylepšený systém rozpoznávania scén posúvajúci zaostrovanie objektov na novú úroveň. 

Zachyťte víťaznú snímku. D6 umožňuje používateľom definovať východiskový bod zaostrenia pri snímaní v režime automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa, a tiež umožňuje prioritné zaostrovanie na oči objektu pri použití automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa alebo trojrozmerného sledovania.

Extrémna rýchlosť a presnosť. Využite sériové snímanie rýchlosťou až 14 snímok za sekundu s plnohodnotným AF/AE alebo až 10,5 sn./s so sledovaním AE v režime nehlučného fotografovania.

Špičková kvalita snímok a objektívy s bajonetom Nikon F. Plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 20,8 Mpx. Obrazový procesor EXPEED 6. 180 000-pixelový RGB snímač. Široký rozsah citlivosti ISO 100 – 102 400 rozšíriteľný na ISO 3 280 000, resp. na ISO 50. Toto sú parametre, vďaka ktorým dosiahnete vždy tie najlepšie výsledky. 

Rýchle možnosti pripojenia fotoaparátu. Základom je Wi-Fi  + Bluetooth a nechýba ani GPS modul. Káblové rozhranie LAN fotoaparátu podporuje štandard 1000BASE-T a dosahuje približne o 15 % rýchlejšiu komunikáciu ako v prípade modelu Nikon D5. 

Optický hľadáčik s 0,72-násobným zväčšením a prvkami OLED. Umožňuje dokonale ostrú kontrolu objektu v širokom zornom poli – bez oneskorenia! V hľadáčiku sa zobrazujú indikátory bočného aj predo-zadného náklonu.

Zjednodušený pracovný tok. Pomocou ostrého a precízneho dotykového monitora s uhlopriečkou 3,2″ máte k dispozícii viac možností ako skontrolovať, vyberať a prenášať kľúčové snímky. Pri prenose snímok do počítača prostredníctvom káblovej siete LAN alebo pripojenia Wi-Fi fotoaparátu môžete svoje najlepšie snímky presúvať na začiatok „fronty“. 

Praktické sloty na pamäťové karty. Duálny slot pre dve pamäťové karty umožňuje súčasne používať karty XQD a CFexpress. Ide o najrýchlejšie karty, aké sú dnes k dispozícii.

Menšie vylepšenia. Displeje s vyšším rozlíšením ponúkajú lepšiu viditeľnosť a čitateľnosť. Kľúčové porty sú ľahko prístupné aj pri snímaní s pripojeným bezdrôtovým vysielačom.

Odolnosť a bezpečnosť. Robustné telo je pripravené na použitie v akomkoľvek prostredí (odolnosť voči pádom, vode a prachu) a D6 je kompatibilný s overenými zámkami Kensington.

Cena a dostupnosť:  D6 (Telo) – 6 759 € (v predaji od začiatku apríla 2020)

Kompletnú technickú špecifikáciu nájdete – TU

Zdroj: Tlačová správa Nikon / Vlastné

Prečítajte si aj:

Nikon Z50: Bezzrkadlový ideál pre pokročilých začiatočníkov a cestovateľov

O autorovi

Svet technológií a automobilov je to, čo ma baví a napĺňa. Z oblasti technológií ma to najviac ťahá k ovociu , dronom, fotoaparátom a inteligentným zariadeniam (IoT). Svet automobilov, ale aj motoriek ma zaujíma od detstva. Priťahuje ma úplne všetko, čo má kolesá. Vo voľnom, ale i pracovnom čase rád fotografujem, cestujem, testujem a píšem.

Pridaj komentár