Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o zaradení nového programu Skylink 7.

Dňa 7. februára 2019 o 18:00 spustí Skylink vlastný program s názvom Skylink 7. Program bude vysielať v šesťhodinových blokoch. Zákazníci sa môžu tešiť na výber z platenej ponuky, ale aj na praktické informácie a najčerstvejšie novinky o satelitnej a internetovej televízii Skylink.

Jednotlivé programy budú výberom z programov zo všetkých žánrov – filmy (AMC, FilmBox, Film Europe, Be2Can, Československo HD, Horor Film, CS Film a Film+), šport (Sport1 HD, Sport2 HD a Golf Channel), dokumenty (Viasat Nature, Viasat History, Viasat Eplore, Spektrum HD, Discovery, Kino Svět, TV War a Up Network), hudba i lifestyle (Stingray Classica, Stingray iConcert, TLC a TV Paprika) a detské programy (CS Film, Minimax).

Jaromír Glisník, člen predstavenstva M7 Group, k tomu uvádza: „V prvých dňoch po spustení uvidia diváci na Skylink 7 dokumentárne filmy Záhady nacistických vrážd, Brutálna chémia alebo Letci na Aljaške, milovníkom jedla naservírujeme Recepty pre radosť od našich babičiek, na filmových nadšencov čaká Legenda Bruce Lee, Väčší ako Ben či Takmer chlap. Pre deti zaradíme okrem iného animované Staré povesti české a seriál Biely tesák. Potešíme aj milovníkov hudby – v prvom týždni napríklad živým koncertom Ingrid Michaelson. A skrátka neprídu ani športoví fanúšikovia, ktorým Skylink 7 prinesie návod Ako zvládnuť prvý drajv alebo golfové talk show Feherty.“

V poradí programov bude Skylink 7 dostupný na pozícii č. 7, kde nahradí predvoľbu Skylink Ochutnávka. Koncept ochutnávky ale bude naďalej pokračovať, a to vždy otvorením vybraného programu na jeho štandardnej pozícii.

Program Skylink 7 bude prístupný všetkým zákazníkom Skylinku.

Technické parametre pre naladenie predvoľby Skylink 7:

Satelit:                                    Astra 23,5°E

Kmitočet:                               12 344 MHz

Polarizácia:                            Horizontálna

FEC:                                        2/3

Symbolová rýchlosť:           29 900 kS/s

Norma:                                   DVB-S2/8PSK

Pilot:                                       OFF

FastScan                 7

Značky: