Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Huawei predstavuje nový rad smartfónov, určený predovšetkým mladým používateľom. Všetky predstavené novinky z radu Y disponujú Huawei FullView displejom, skvelým fotoaparátom, spoľahlivou batériou a zaujmú tiež priaznivou cenou. Huawei chce prostredníctvom nich ponúknuť finančne dostupný smartfón s vyspelými funkciami.

 Mladí ľudia, často označovaní ako príslušníci generácie Z, sa narodili a boli vychovávaní v digitálnom veku. Technológie často definujú ich životný štýl, ale väčšina prémiových smartfónov je pre nich kvôli vysokej cene zatiaľ nedostupná.

„Generácia Z túži po telefónoch, ktoré budú plnohodnotne plniť svoju funkciu, bude s nimi zábava a umožnia im držať krok s digitálnym štýlom života,“ opisuje Richard Yu, generálny riaditeľ Huawei Consumer Business Group.

Známy čínsky výrobca na dopyt po smartfónoch v tejto triede reaguje štyrmi cenovo dostupnými zariadeniami z radu Y, ktorý odkazuje na slovo young, teda mladý. Čím lákajú predstavené novinky?

Y5 2018 – Za málo peňazí solídna porcia muziky

Aktualizovaný model populárneho smartfónu ponúkne 5,45” displej s moderným pomerom strán 18:9 a HD+ rozlíšením, štvorjadrový procesor a 2 GB operačnej pamäte RAM. Dostupné zariadenie láka tiež na predný fotoaparát s LED bleskom, ktorý má rozlíšenie 5 Mpx. Zadný fotoaparát disponuje rozlíšením 8 Mpx, autofocusom a LED bleskom. Oba fotoaparáty dokážu nahrávať videá vo Full HD.

Vo výbave nechýbajú široké možnosti konektivity, 3,5 milimetrový jack na pripojenie slúchadiel či možnosť používania dvoch SIM kariet. Huawei Y5 2018 sa bude od júla predávať v dvoch prevedeniach – štýlovej modrej a obligátnej čiernej farbe.

Y6 2018 – Spojenie zábavy a výkonu

Nástupca úspešného modelu Y6 2017 sa môže pochváliť FullView displejom známym z prémiových modelov. V tomto prípade má veľkosť 5,7 palca. Zariadenie poháňa svižný štvorjadrový procesor, doplnený operačnou pamäťou veľkosti 2 GB a 16 GB interným úložiskom, ktoré je možné rozšíriť o pamäťové karty. Ako už býva u telefónov Huawei zvykom, operačnému systému Android (v tomto prípade vo verzii 8.0 Oreo) sekunduje vydarená nadstavba EMUI 8.0.

Zadný fotoaparát disponuje rozlíšením 13 Mpx, automatickým zaostrovaním a LED diódou. Predný fotoaparát ponúkne 5 Mpx rozlíšenie a prisvetlenie pre dokonalé selfie, ktoré sa automaticky prispôsobí svetelným podmienkam. Samozrejmosťou je množstvo rôznych filtrov a efektov. Huawei Y6 2018 sa u nás predáva od mája tohto roku.

 Y6 Prime 2018 – Dizajn a funkcie v dostupnom balení

Model Y6 Prime 2018 prináša viacero inovatívnych funkcií. Veľký Huawei FullView displej s veľkosťou 5,7 palca a HD rozlíšením poteší najmä milovníkov multimediálneho obsahu. Displej navyše dokáže rozdeliť obrazovku na dve časti pre súbežné zobrazenie dvoch rôznych aplikácií. Fanúšikovia dokonalých selfie záberov ocenia 8 Mpx predný fotoaparát s funkciou prirodzeného svetla.

Model Y6 Prime 2018 je dôkazom, že pohodlné a inovatívne odomykanie telefónu tvárou (Face ID) nie je výsadou top smartfónov s vysokou cenou. Bezpečnosť je zaistená aj integrovaným snímačom  odtlačkov prstov, a tak si môže každý používateľ vybrať, ktorý spôsob odomykania zariadenia mu vyhovuje.

Huawei Y6 Prime 2018 beží na nadstavbe EMUI 8 operačného systému Android 8.0 Oreo. Na slovenskom trhu sa bude predávať od júla v troch farbách – čiernej, modrej a zlatej.

Y7 Prime 2018 – (Takmer) vyššia trieda

Kvarteto cenovo dostupných noviniek značky Huawei uzatvára model Y7 Prime 2018. S ohľadom na fakt, koľko času trávia mladí ľudia “hypnotizovaním” obrazovky smartfónu, bola novinka osadená veľkým 5,99” FullView displejom s pomerom strán 18:9. Nechýba funkcia Split-Screen, teda rozdelenie displeja pre zobrazenie dvoch aplikácií súčasne.

Srdce zariadenia tvorí osemjadrový procesor a 3 GB operačnej pamäte. Vnútorné úložisko veľkosti 32 GB možno rozšíriť microSD kartami. Zadný fotoaparát je duálny, okrem rozlíšenia 13 + 2 Mpx ponúkne aj možnosť natáčania Full HD videí. Predný fotoaparát disponuje štandardným rozlíšením 8 Mpx, plne postačujúcim pre pôsobivé autoportréty.

Aj nekorunovaný kráľ radu Y pre rok 2018 – rovnako ako jeho súrodenec Y6 Prime 2018 – dostal do vienka inovatívne, rýchle a bezpečné odomykanie tvárou. Nechýba mu ani snímač odtlačkov prstov či možnosť pripojenia dvoch SIM kariet.

Huawei pri novom modeli Y7 Prime 2018 myslel aj na tých, ktorí telefón využívajú na hranie hier. Ponúka funkciu Game Suite, ktorá vyvažuje herný výkon a spotrebu energie. Kým úsporný režim vhodne redukuje herný výkon, aby šetril batériu, prepnutie do herného módu dokáže výkon, naopak, zvýšiť. Smartfón sa na slovenskom trhu predáva od mája 2018 v čiernej a modrej farbe.

Značky: