Nový vysoko svetelný objektív Panasonic LEICA DG SUMMILUX 12 mm F1,4 ASPH ponúka profesionálnu konštrukčnú i obrazovú kvalitu.

Krajinárskym fotografom poslúži pri komponovaní širokouhlých záberov. Okrem toho sa vďaka vysokej svetelnosti uplatní aj v interiéroch pri nedostatku svetla. Mimoriadne nízka minimálna hodnota clony F1,4 tiež znamená možnosť príjemne rozostreného pozadia pri portrétoch a podobných motívoch. K prednostiam patrí aj robustné prevedenie s odolnými prvkami voči vlhkosti a prachu, ktoré ocenia predovšetkým fotografi, ktorí radi fotografujú vo voľnej prírode. Objektív má kompaktnú dĺžku 70 mm a váhu 335g.

LEICA – záruka výnimočnej kvality obrazu

Objektív je vybavený dvoma asférickými optickými členmi, dvoma členmi UED a jedným členom ED (optické členy s mimoriadne nízkou disperziou pre elimináciu optických vád). Celkovo sa objektív skladá z 15 členov v 12 skupinách. Vďaka spomenutým piatim špeciálnym optickým členom spĺňa prísne kritériá štandardu LEICA pre výnimočnú optickú kvalitu s vynikajúcou kresbou detailov a minimálnym skreslením.

Nový objektív LEICA DG SUMMILUX 12 mm F1,4 ASPH sa vyznačuje vynikajúcou kresbou plnou detailov tak uprostred záberu, ako aj pri jeho okrajoch, čo je veľkou výhodou napríklad pri fotografovaní nočnej oblohy plnej hviezd. Špeciálne optické vrstvy ďalej eliminujú optické chyby a prispievajú ku skvelému obrazu na fotografiách aj videozáznamoch.

H-X012_side2_web2016_3_nowat

Presné ostrenie pri natáčaní videozáznamov v rozlíšení 4K

Objektív je vybavený interným ostriacim mechanizmom a krokovým motorom, čo znamená plynulý a tichý pohyb pri ostrení. V kombinácii s ľubovoľným fotoaparátom radu LUMIX G s vysokorýchlostným a presným systémom automatického ostrenia to znamená vynikajúci výkon pri fotografovaní aj natáčaní videozáznamov. Objektív podporuje aj moderné snímače s rýchlosťou 240 obr / s. Tieto skvelé vlastnosti prídu vhod najmä pri natáčaní videozáznamov v rozlíšení 4K, kde na precíznom ostrení mimoriadne záleží.

Intuitívne ovládanie clony

Objektív LEICA DG SUMMILUX 12 mm F1,4 ASPH je vybavený prstencom pre priame, rýchle a intuitívne nastavenie clony. Tá sa skladá z deviatich lamiel a otvor v nej má kruhový tvar, čo znamená atraktívnu a príjemnú kresbu v bokehu.

Trvanlivé kovové vyhotovenie

Kovový bajonet zaručuje vysokú trvanlivosť aj v náročných podmienkach. Kovové je tiež telo objektívu a  slnečná clona, takže objektív pôsobí veľmi elegantným dojmom a výborne sa hodí k systémovým kompaktom triedy LUMIX G.

Značky: