Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, uvádza na trh nový model unmanaged switch (prepínač) TL-SL1226P, ktorý jednoducho rozšíri dostupnosť dátovej siete v menších prevádzkach, ale pokojne aj v hi-tech domácnostiach. Vhodný je napríklad ako základ pre sledovací kamerový systém, a teda ochranu majetku.

Tento switch, teda slovensky prepínač, je určený pre pevné, káblové pripojenie koncových zariadení (počítačov, herných konzol, smart televízorov, tlačiarní, VDSL routerov, spomínaných kamier a podobne) k miestnej dátovej sieti. Tieto zariadenia sú síce často pripojiteľné bezdrôtovo, avšak pre maximálnu možnú dátovú priepustnosť a minimálnu latenciu (odozvu) v každej chvíli je pre určité scenáre inštaláciou stále vhodnejšie káblové pripojenie.

Navyše vďaka podpore technológie PoE (Power-over-Ethernet), teda šírenie energie pre napájanie prostredníctvom dátových káblov, nemusíte ku vzdialenejším perifériám ťahať dva káble – bude stačiť len jeden, ten ethernetový. A to až 30 W na jedno pripojené zariadenie alebo do celkového výkonu 250 W.

Standard PoE (respektíve PoE+, teda 802.3af/at) podporuje všetkých 24 gigabitových portov, ktoré sú úplne kompatibilné so spomínanými IP kamerami a ďalej napríklad prístupovými bodmi (AP), IP telefónmi, počítačmi, tlačiarňami a podobne.

K dispozícii je špeciálne tlačidlo pre rozšírený (extended) režim, ktoré rozširuje dosah dátového kábla zo 100 až na 250 metrov. Uspokojiť sa však v tomto prípade musíte s tým, že každý port bude v tú chvíľu podporovať rýchlosť iba 10 Mb/s. S vypnutým tlačidlom „extended“ je to potom 100 Mb/s.

Ďalšími dedikovanými tlačidlami sú ovládače režimov pre prioritu a izoláciu. Zatiaľ čo v režime priority sa dočkáte kvalitnejšieho videa pri pripojení kamier do portov 1 až 8, v režime izolácie môžete oddeliť prevádzku pre ešte vyššiu bezpečnosť. Vďaka dvojici gigabitových portov RJ45 a ďalšej dvojici kombo gigabitových SFP portov máte zaistený plynulý streaming videa i pri súbežnom pripojení 24 IP kamier s HD rozlíšením.

Výhodou zariadenia je tiež Plug and Play inštalácia, čo znamená jednoduchú integráciu switcha do existujúcej dátovej siete a rovnako jednoduché pripojenie koncových zariadení. Vďaka inteligentnej správe výkonu nehrozí, že by prioritné porty trpeli nedostatkom „šťavy“ vo chvíli, keď celkový odber sa bude blížiť k 250 W. V tejto chvíli dôjde k automatickému odpojeniu neprioritných portov od zdroja energie. Okrem toho prepínač sám rozpozná zariadenie, ktoré nepodporuje PoE, a v takom prípade ho zásobuje len dátami.

Zariadenie je vyvedené v minimalistickom dizajne s odolným kovovým telom a profesionálnym systémom odvodu tepla pre spoľahlivé a efektívne fungovanie v teplotnom rozmedzí od nuly do 50 stupňov Celzia.

Kľúčové vlastnosti TL-SL1226P

  • 24 ethernetových portov 10/100 Mb/s, 2 gigabitové porty a 2 kombo gigabitové SFP porty
  • Podpora PoE+ 802.3af/at s maximálnym celkovým výkonom pripojených zariadení do 250 W
  • Odolné kovové púzdro s efektívnym odvodom tepla, 2 ventilátory
  • Plug and play, bez nutnosti konfigurácie

Rozmery 440 x 180 x 44 mm

Značky: