Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, uvádza na slovenský trh nový riadený 24 portový switch T2600G-28TS-DC, ktorý patrí do skupiny podnikových switchov JetStream. Switch uvítajú predovšetkým poskytovatelia internetového pripojenia (ISP).

Zariadenie JetStream T2600G-28TS-DC spoločnosti TP-Link poskytuje vysoký výkon, výkonné funkcie L2 a L2+, ako sú statické smerovanie, podniková úroveň QoS, pokročilé bezpečnostné stratégie a séria funkcií pre ISP. Funkcie IP-MAC-Port-Binding (IMPB) a Access Control List (ACL), ochranu pred útokmi ARP a Denial of Service (DoS), atď. Riadenie kvality služieb (QoS, L2 až L4) poskytuje vylepšené funkcie správy prevádzky pre jednoduchšie a rýchlejšie prenosy dát a funkcie OAM a DDM potom zjednodušujú správu siete. Navyše jednoducho použiteľné rozhranie pre správu webových stránok spolu s CLI, SNMP a Dual Image prináša rýchlejšie nastavenie a konfiguráciu s menšími prístrojmi.

Zabezpečenie siete

T2600G-28TS-DC poskytuje pripojenie IP-MAC-Portov, zabezpečenie portov, ovládanie Storm a DHCP Snooping, ktoré chráni pred búrkami, útokmi ARP atď. Môže tiež chrániť pred útokmi DoS jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Funkcia Zoznamy riadenia prístupu (ACL, L2 až L4) navyše obmedzuje prístup k citlivým sieťovým zdrojom tým, že odmieta pakety na základe zdrojovej a cieľovej MAC adresy, IP adresy, portov TCP/UDP a dokonca aj VLAN ID. Prepínač navyše podporuje autentizáciu 802.1X, ktorá sa používa v spojení so serverom RADIUS/Tacacs +, aby vyžadovala niektoré overovacie informácie pred povolením prístupu do siete.

Pokročilé funkcie QoS

Integrácia hlasovej, dátovej a obrazovej služby do jednej komunikačnej linky môže zaistiť, že hlas a video sú vždy jasné, hladké a bez chvenia, a to pomocou rôznych prostriedkov vrátane IP alebo MAC adresy, čísla TCP alebo UDP portu, atď. V spojení s Voice VLAN môžu hlasové aplikácie dosiahnuť plynulejšieho výkonu.

Bohaté funkcie L2 a L2+

T2600G-28TS-DC podporuje kompletnú zostavu funkcií L2, vrátane 802.1Q VLAN, port zrkadlenia, STP/RSTP/MSTP, protokol riadenia agregácie spojení a funkciu riadenia prietoku 802.3x. Okrem toho prepínač poskytuje pokročilé funkcie pre údržbu siete, ako je detekcia Loopback, diagnostika káblov a IGMP Snooping. IGMP snooping zaisťuje, že switch inteligentne posunie multicastový tok iba príslušným účastníkom, zatiaľ čo obmedzenie a filtrovanie protokolom IGMP obmedzuje každého účastníka na úrovni portu, aby sa zabránilo neoprávnenému viacnásobnému prístupu. Navyše T2600G-28TS-DC podporuje L2+ funkciu – statické smerovanie, čo je jednoduchý spôsob, ako zaistiť segmentáciu siete s interným smerovaním cez prepínač a napomáha efektívnejšej sieťovej prevádzke.

Funkcie pre ISP

T2600G-28TS-DC podporuje sériu funkcií pre ISP, ako sú OAM 802.3ah, DDM, sFlow, QinQ, vkladanie L2PT PPPoE ID, autentizácia IGMP atď. 802.3ah OAM a funkcia Device Link Detection Protocol (DLDP) môžu zlepšiť monitorovanie a odstraňovanie problémov s ethernetovými sieťami, čo zjednodušuje správu siete. Funkcia DDM (Digital Diagnostic Monitoring) pomáha sledovať stav modulov SFP a konfigurovať nastavenia alarmov, varovaní, teplotných limitov, úrovne napätia, limity predpätia, limity výkonu TX a RX.

Kľúčové vlastnosti TL-SL1218MP:

  • Gigabitové ethernetové pripojenia na všetkých portoch poskytujú plnú rýchlosť prenosu dát
  • L2+ funkcia – statické smerovanie pomáha smerovať internú prevádzku pre efektívnejšie využitie sieťových zdrojov
  • IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, overovanie 802.1X a Radius poskytujú robustné bezpečnostné stratégie
  • L2/L3/L4 QoS a IGMP snooping optimalizujú hlasové a video aplikácie
  • Podpora protokolu IPv6 s duálnym stackom IPv4/IPv6, sledovaním MLD, vyhľadávaním susedov IPv6
  • Napájanie jednosmerným zdrojom 18-48V DC
  • Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON a Dual Image prinášajú bohaté zásady správy.

Značky: