Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nová séria USG FLEX H poskytuje trojnásobný výkon na zabezpečenie malých a stredných podnikov pri práci s multigigabitovými rýchlosťami.

Spoločnosť Zyxel Networks, líder v oblasti poskytovania bezpečných cloudových sieťových riešení s umelou inteligenciou, oznámila uvedenie série bezpečných firewallov USG FLEX H – nové série zariadení navrhnutých tak, aby malým a stredným podnikom (SMB) poskytovali výnimočný multigigabitový výkon a pokročilé zabezpečenie.

Až trikrát vyšší výkon

Keďže podniky pokračujú v modernizácii svojich pripojených zariadení a sietí na multigigabitové úrovne, vyžadujú firewall, ktorý poskytuje rovnakú rýchlosť a výkon. Séria USG FLEX H poskytuje vysoký výkon firewallu, VPN a UTM (Unified Threat Management (UTM)[1] , spolu s multigigabitovou rýchlosťou od 1 Gbps a 2,5 Gbps až po 10 Gbps, čím ponúka malým a stredným podnikom dostatočnú kapacitu na uspokojenie ich rastúcich sieťových požiadaviek.

Ken Tsai, senior viceprezident divízie Gateway SBU spoločnosti Zyxel Networks, povedal: „Séria USG FLEX H ponúka malým a stredným podnikom bezkonkurenčný výkon, zvýšené zabezpečenie a zjednodušené používateľské prostredie. Táto nová generácia vysoko výkonných firewallových zariadení Zyxel Networks im poskytuje rýchlosť a možnosti, ktoré potrebujú na prispôsobenie sa vyvíjajúcim sa bezpečnostným požiadavkám multigigabitových sietí a zabezpečenie účinnej ochrany ich cenného digitálneho majetku.“

Vybrané modely firewallov sa dodávajú s možnosťou napájania cez ethernet (PoE) s výkonomu až 30 W, čo umožňuje bezproblémové pripojenie a napájanie zariadení, ako sú routery 5G (FWA710) a prístupové body WiFi 6E, a tým eliminuje nutnosť použitia ďalších napájacích adaptérov. Zahrnutie softvérovo definovaných ethernetových portov, ktoré sa predtým nachádzali len v produktoch podnikovej triedy, poskytuje flexibilitu na splnenie vašich požiadaviek (možnosť výberu LAN/WAN), čím ponúka väčšiu všestrannosť sieťových nastavení.

Zabezpečenie na báze umelej inteligencie a bezproblémová správa

Na boj proti čoraz zložitejším hrozbám zameraným na podniky využíva rad USG FLEX H cloudovú inteligenciu s umelou inteligenciou na zabezpečenie viacúrovňovej ochrany. Obranný systém zahŕňa sandboxing, anti-malware, filtrovanie DNS/IP/URL, systém prevencie narušenia (IPS) a stráženie aplikácií. Okrem toho firewally podporujú široko používané protokoly VPN, ako sú IPSec IKEv2/EAP a SSL VPN, a to na viacerých platformách operačných systémov, pričom všetky sú pokryté jediným licenčným kľúčom Zyxel Networks SecuExtender VPN Client od verzie 7.

Séria USG FLEX H pomáha zjednodušiť úlohy správcov siete a poskytuje samostatnú aj centrálne spravovanú ochranu prostredníctvom služby Nebula Cloud spoločnosti Zyxel Networks. Správcovia môžu rýchlo zapájať zariadenia pomocou aplikácie Nebula a plynule prepínať medzi grafickým rozhraním zariadenia alebo ovládacím centrom Nebula Control Center na správu siete[2]. To zabezpečuje bezpečné pripojenie a umožňuje centralizovanú správu káblových a bezdrôtových zariadení, ako aj bezpečnostných zariadení, a to všetko z jedného okna.

Vylepšená používateľská skúsenosť so systémom uOS

Séria USG FLEX H bola vytvorená s dôrazom na používateľský zážitok a je vybavená novým operačným systémom uOS. Systém ponúka jednoduché, moderné a intuitívne rozhranie, zvyšuje celkovú použiteľnosť a zrýchľuje odozvu systému pri spracovaní zložitých konfigurácií. Jeho grafický ovládací panel navyše ponúka jasný a komplexný prehľad o zabezpečení celej siete, čo pomáha správcom siete prijímať rýchle a informované rozhodnutia na včasnú reakciu na hrozby.

Séria USG FLEX H obsahuje šesť modelov, ktoré spĺňajú všestranné požiadavky malých a stredných podnikov. Firewally s UTM bundlom sú dodávané s ročnou licenciou Gold Security Pack, ktorá zahŕňa služby ako sandboxing, filter reputácie, Nebula Pro Pack, SecuReporter a ďalšie. 

Všetky modely budú k dispozícii u partnerov spoločnosti Zyxel Networks od konca októbra 2023. Viac informácií o sérii USG FLEX H nájdete na adrese: https://www.zyxel.com/sk/sk/products/next-gen-firewall/usg-flex-firewall-usg-flex-500h


[1] Na základe porovnania s predchádzajúcou generáciou bezpečnostných zariadení Zyxel.

[2] Podporované funkcie sa budú rozširovať prostredníctvom priebežných aktualizácií.

Značky: