Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Plzeňský Prazdroj má nového finančného riaditeľa. Od októbra sa ním stal Adam Legerský, ktorý sa do firmy vracia po troch rokoch. Vo funkcii strieda Karinu Přibylovú.

Adam Legerský je s Prazdrojom spätý od roku 2014, kedy nastúpil na finančné oddelenie a počas takmer siedmich rokov prešiel niekoľkými pozíciami. Následne strávil rok v materskej spoločnosti Asahi Europe & International (AEI) na poste vedúceho finančného plánovania a analýz. Posledné dva roky potom pôsobil vo funkcii finančného riaditeľa talianskej spoločnosti Birra Peroni, ktorá je rovnako ako Prazdroj súčasťou AEI.

„Adam hral kľúčovú úlohu pri transformácii spoločnosti Birra Peroni. V pozícii lídra pre financie vytváral finančnú stratégiu firmy a zaisťoval, aby zostala zisková a zároveň udržateľná. Vo svojom predchádzajúcom pôsobení tiež preukázal, že dokáže efektívne pracovať s tímom a vytvárať pozitívne pracovné prostredie. Verím, že si toto nastavenie prinesie aj do Prazdroja,“ hovorí generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja Dragos Constantinescu.

Adam Legerský začal svoju pracovnú kariéru už počas štúdií na pražskej Vysokej škole ekonomickej, keď nastúpil do spoločnosti ExxonMobil. Pred príchodom do Prazdroja pracoval necelé tri roky v spoločnosti British American Tobacco, kde nadobudol skúsenosti so segmentom rýchloobrátkového spotrebného tovaru. Svoj voľný čas trávi predovšetkým s rodinou. Medzi jeho najväčšie koníčky patrí cestovanie, šport, gastronómia a počúvanie podcastov.

Značky: