Služba VoWiFi je dostupná od septembra.

Signál sa pre svoje fyzikálne vlastnosti nedostane všade. Pre ľudí, ktorí sa nachádzajú pre signál v ťažko dostupných miestach, má O2 riešenie. Ak je v takejto lokalite už zavedený internet, odteraz môžu telefonovať aj prostredníctvom štandardného využívania telefónu so službou VoWiFi, teda volaní prostredníctvom WiFi siete.

  • Využívanie VoWiFi predpokladá pripojenie do WiFi siete, 4G LTE SIM a podporované zariadenie.

VoWiFi umožňuje prenos volaní prostredníctvom WiFi siete. Používateľ preto nepotrebuje na spojenie žiadnu externú aplikáciu a svoj hovor vybaví priamo z telefónu, rovnako ako štandardný hovor navolením konkrétneho kontaktu zo svojho telefónneho zoznamu. Zároveň nie je podmienkou, aby volaný, tak ako je tomu pri volaní cez rôzne aplikácie, bol na dátach. Naopak volaný môže prijať hovor aj na 2G či 3G sieti a rovnako na všetkých, aj starších, telefónoch.

Aktivácia služby prebehne automaticky, ak bude mať používateľ jedno z podporovaných zariadení s najaktuálnejšou verziou softvéru spolu so 4G LTE SIM kartou. Stačí sa jednoducho pripojiť do WiFi siete a povoliť funkciu VoWiFi v nastaveniach siete na zariadení tak, ako je tomu napríklad pri službe VoLTE (Voice over LTE).

Volania cez VoWiFi sú započítané ako štandardné hovory, čiže cena volania je rovnaká ako cena volaní v rámci programu. Zároveň VoWiFi volania nemajú žiadny vplyv na objem prenesených mobilných dát. Výhodou VoWiFi volaní je okrem možnosti využívania volaní aj v pokrytí absentujúceho 2G, 3G, či 4G signálu, aj vysoká kvalita zvuku.

Zoznam podporovaných zariadení

Zariadenie
Samsung Galaxy A40 Dual SimXiaomi Redmi 9
motorola edge plusXiaomi Redmi 9A
moto one fusion plusXiaomi Redmi 9C NFC
moto g5G plusXiaomi Mi Note 10 Lite

Všetky informácie o službe VoWiFi nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: O2

Prečítajte si aj:

Xbox Series S oficiálne: Microsoft ukázal lacnejší Xbox ďalšej generácie, poznáme cenu

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.