Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Študentská organizácia Ynet 16. februára 2016 slávnostne otvorila dlho očakávanú študovňu na Internáte Mladosť, ktorý spadá pod Slovenskú technickú univerzitu. Jej otvorením Ynet splnil plán, ktorý si dal ešte v roku 2012 – svojpomocne vybudovať priestor pre štúdium a rozvoj študentov na internáte Mladosť. Neskôr sa k tomu pripojili aj plány študovne na internáte Dobrovičova, ktorá bola dokončená a otvorená tiež len pred nedávnom.

DSC_6953_nowat

O realizáciu návrhu študovne na Mladosti sa postarali architekti zo štúdia S6K. Študovňa poskytuje záujemcom priestory na štúdium v rozsahu 18 miest a zasadačku, ktorá je určená pre riešenie školských tímových projektov, o veľkosti 8 miest. Samozrejmosťou je taktiež aj kuchynka a toalety. Kuchynka je vybavená kávovarom a takisto aj výčapom na kofolu za dobrovoľný príspevok.
Coworking space Y-base zase vo výraznej miere pomôže študentom a ich začínajúcim start-upom či rôznym projektom, keďže je vybavený okrem iného monitormi, klávesnicami a myškami, pre pohodlnú prácu s kapacitou 20 miest. K priestoru patrí aj ďalšia zasadačka pre 6 ľudí.

DSC_6963_nowat

Prístup do celého tohto komplexu je riešený cez RFID čítačky kariet a požiadať o kartu môžu všetci členovia OZ Ynet, a to bezplatne.

Oficiálne otvorenie študovne a coworking spaceu Y-base na internáte Mladosť sa uskutočnilo dňa 16. februára 2016 za účasti predstaviteľov univerzity a internátov – riaditeľa Účelových zariadení Študentských domovov a jedálni Slovenskej technickej univerzity Ing. Františka Hulíka a prevádzkového riaditeľa Študentského domova Mladosť Ing. Františka Hegedűsa – a partnerských študentských organizácii. Následne po oficiálnom otvorení bol celý tento komplex otvorený od 18. hodiny pre verejnosť s prehliadkou a možnosťou registrácie. Študenti si mohli si mohli prehliadnuť zariadenie a vybavenie študovne a následne si zaregistrovať prístupovú kartičku.

DSC_7015_nowat

Značky: