Objavujte náš mesiac a ďalšie planéty za pomoci Google Máp

0

V Google Mapách nemusíte pozerať len to, či si váš sused dal spraviť nový bazén, ale môžete začať objavovať aj planéty a mesiace slnečnej sústavy.

Pred 20 rokmi vyštartovala z Mys Canaveral planetárna sonda Cassini, ktorá začala objavovať cestu k tajomstvám Saturnu a jeho mesiacov. Za celé tie roky sonda poslala na zem takmer pol milióna fotografií, vďaka ktorým sa vytvorili 3D modely jednotlivých planét a ich mesiacov.

Aj vďaka tejto misii sa viete dnes pozrieť na vzdialené planéty slnečnej sústavy z pohodlia domova. Ešte dnes môžete začať objavovať zľadovatene oblasti Enceladusu, kde Cassini objavil vodu, vďaka ktorej by mohol byť na Encelade život. Môžete sa ale pozrieť aj pod husté mraky Titanu a vidieť jeho metánové jazerá, či vidieť vesmírnu stanicu z vnútra.

V aktuálnych Google Mapách sú okrem Saturnu a jeho mesiacov dostupné aj ďalšie planéty ako sú Pluto, Venuša a niekoľko ďalších mesiacov.

Zdroj: Google Blog

Značky:

O autorovi

Veľmi rád cestujem, píšem a sledujem, čo nové sa udialo vo svete IT. Preto som sa rozhodol spojiť dve z troch mojich záľub a začal som písať pre TouchIT. Moja pozornosť prioritne patrí operačným systémom, softvéru a sociálnym sieťam.

Pridaj komentár