V dobe, keď technologický pokrok formuje každý aspekt spoločností, stáva sa diskusia o etike technológií a umelej inteligencii (AI) neoddeliteľnou súčasťou. Príchod významnej osobnosti z medzinárodnej scény Stephanie Hare na Slovensko ponúka jedinečnú príležitosť na priblíženie sa k týmto kľúčovým otázkam.

EXPERTKA NA AI A ETIKU V TECHNOLÓGIÁCH

Stephanie Hare, renomovaná odborníčka na etiku v technológiách, sa predstaví na Slovensku ako hlavná rečníčka na konferencii Judgment Day 2024 s prednáškou AI and making Sense of Emerging Technologies. Pravidelne vystupuje v programe BBC „The Context – Artificial Intelligence: Decoded, ktorý sa zameriava na rôzne aspekty a vplyvy umelej inteligencie (AI) na spoločnosť. Vďaka týmto skúsenostiam je vhodnou expertkou na konferencie zaoberajúce sa kyberbezpečnosťou. Špecializuje sa aj na témy ako Internet vecí (IoT) a Metaverse.

Televízny program z dielne BBC poskytuje rozhovory s odborníkmi, vývojármi, vedcami a filozofmi, diskutujúcimi o prínosoch aj rizikách AI, pričom sa často venuje kontroverzným témam ako ochrana súkromia, automatizácia pracovných miest a vplyv AI na rozhodovacie procesy v kritických oblastiach.

Jej práca a kniha „Technology Is Not Neutral: A Short Guide to Technology Ethics, ktorá získala uznanie ako jedna z najlepších publikácií roka 2022 podľa Financial Times, poukazuje na dôležité otázky týkajúce sa vplyvu technológií na organizácie.

Stephanie počas konferencie Judgment Day 2024 predstaví prípadové štúdie a best practices, ktoré ilustrujú, ako môžu spoločnosti využívať AI na dosiahnutie konkurenčnej výhody, zatiaľ čo zohľadňujú etické a bezpečnostné aspekty. Odprezentuje kľúčové stratégie a opatrenia, ktoré môžu firmy implementovať, aby ochránili svoje digitálne aktíva, a zároveň využívali všetok potenciál AI v rôznych oblastiach kyberbezpečnosti.

Konferencia Judgement DayZdroj: TS
Konferencia Judgement Day

STRETNUTIE EXPERTOV V BRATISLAVE

Účastníci konferencie Judgment Day 2024 budú mať možnosť sa už 28. mája 2024 dozvedieť o výskumoch, názoroch a praktických riešeniach, ako spolupracovať so svetom AI s dôrazom na bezpečnosť v kybernetickom priestore.

Etablovaná konferencia prináša odborníkom, podnikateľom a profesionálom z oblastí informačných technológií, kybernetickej bezpečnosti a pokročilých technológií jedinečnú príležitosť diskutovať o najnovších trendoch, zdieľať skúsenosti a nadviazať nové kontakty.

Andrej Jeleník z Cisco poodhalí princípy a implementáciu architektúry Zero Trust, ktorá je kľúčová pre organizácie v dobe digitálnej transformácie. Prednáška Tomáša Vobrubu zo spoločnosti Check Point ponúkne detailne porozumenie tomu, ako sa kybernetické hrozby vyvíjali v čase a čo to znamená pre súčasné obranné stratégie. Ondřej Číž z F5 predstaví najnovšie trendy v DDoS útokoch riadených AI a obranné stratégie, ktoré môžu organizácie použiť na ochranu svojich sietí. Nad ochranou kritických dát a ich obnovou po kybernetických útokoch sa zamyslí David Průša z Dell Technologies. Súčasťou jeho prednášky bude aj prezentácia metód a technológií pre efektívnu ochranu a rýchlu obnovu dát.

Táto zostava rečníkov a široká škála tém zabezpečí, že účastníci konferencie Judgment Day 2024, ktorú organizuje spoločnosť Alanata, získajú komplexný pohľad na súčasné i budúce výzvy v oblasti AI a kybernetickej bezpečnosti.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou ALANATA.

Prečítajte si aj:

Značky: