Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

OKI rozširuje portfólio LED multifunkcií s vysokými rýchlosťami tlače a s dôrazom na nízke náklady aj spotrebu. Čiernobiele A4 modely s farebným skenerom zodpovedajú požiadavkám kancelárií na spoľahlivú tlač, ktorá vďaka svojej rýchlosti nezdržiava pri práci.

Prvú stránku vytlačia už za 4,5 sekundy. O spoľahlivosti zariadenia vypovedá aj rozšírená 3-ročná záruka, ktorú OKI poskytuje po bezplatnej registrácii zariadenia.  Nové výkonné multifunkčné tlačiarne s čiernobielou tlačou OKI MB472dnw, MB492dn a MB562dnw ponúkajú nízke prevádzkové náklady a využitie na tlač, kopírovanie, skenovanie a faxovanie. Modely MB492dn a MB562dnw disponujú navyše veľkým 7-palcovým farebným dotykovým panelom, ktorý bude možné vďaka otvorenej platforme sXP využiť na napojenie na ďalšie podnikové systémy a procesy. Ovládanie obsahuje intuitívny systém ponúk a vylepšenú funkciu pomocníka.

Výhodami nových zariadení sú úspornosť a používateľská prívetivosť. Majú nízke prevádzkové náklady vďaka zníženej spotrebe energie a automatickej obojstrannej tlači. Vysoká kapacita tonerov spĺňa požiadavky náročných kancelárií či pracovných skupín.

OKI MB472dnw, určeaná pre skupiny do 10 používateľov, tlačí rýchlosťou 33 strán za minútu (prvá stránka za 5 sekúnd) a jej zásobníky pojmú až 880 listov papiera. Čiernobiela multifunkcia OKI MB492dn má rýchlosť tlače až 40 strán za minútu, keď prvú stranu vytlačí už za 4,5 s.

OKI-MB472dnw_front_on (web) OKI-MB492dn_34 (web)

Najvyšší model OKI MB562dnw, vhodný pre skupinu až 25 používateľov, vytlačí 45 strán za minútu a prvú stranu za 4,5 sekundy, pričom kapacitu zásobníkov je možné navýšiť až na 1 160 listov. Modely označené „w“ v sebe okrem portu na Gigabit Ethernet integrujú aj Wi-Fi pripojenie.

OKI-MB562dnw_front (web) OKI-MB562dnw_front_on (web)

Pri všetkých troch modeloch je samozrejmosťou automatická obojstranná tlač aj automatický obojstranný podávač papiera (RADF) na skenovanie a kopírovanie, a predovšetkým robustná a technologicky vyspelá digitálna tlačová LED technológia. Súčasťou výbavy je aj port na Gigabit Ethernet a 3 GB flash úložisko eMMC (Embedded Multi-media Card) na rýchlejšie spracovanie veľkých tlačových úloh, uloženie dokumentov a fontov a na zabezpečenú tlač. Dva najvyššie modely je možné vybaviť tonermi s kapacitou až 12-tisíc strán.

Všetky modely podporujú Google Cloud Print a sú kompatibilné s Apple AirPrint na vzdialenú tlač odkiaľkoľvek bez nutnosti priameho prepojenia so zariadením. Na tlač z Androidu existuje aj bezplatná mobilná aplikácia OKI Mobile Print. Uvedené zariadenia spĺňajú certifikácie Energy Star 2.0 a Blue Angel. Sú vybavené tichým režimom na nižšiu hlučnosť aj spotrebu, takisto sa rýchlejšie prebúdzajú z režimu hlbokého spánku, ktorý spotrebováva omnoho menej energie. Funkcia Eco Mode a režim hlbokého spánku plus režim automatického vypnutia znižujú spotrebu energie až na 0,5 W.

Všetky multifunkčné tlačiarne OKI majú po registrácii predĺženú bezplatnú 3-ročnú záruku. Odporúčané koncové ceny nových modelov bez DPH sú 399 EUR (OKI MB472dnw), 545 EUR (OKI B492dn) a 669 EUR (OKI MB562dnw).

Značky: