Orange spustil Volanie cez Wi-Fi. Telefonovať môžete aj bez mobilného signálu, postačí vám pripojenie do Wi-Fi

2

Orange ako prvý na Slovensku prináša službu Volanie cez Wi-Fi.

Ide o praktickú funkciu, vďaka ktorej je možné telefonovať a posielať SMS cez ktorúkoľvek Wi-Fi sieť na Slovensku a to aj na miestach a v lokalitách bez pokrytia mobilným signálom. Nová funkcia je dostupná od dnešného dňa, okrem SIM karty Orangeu budete potrebovať telefón Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge a aktuálny firmware. Ďalšie telefóny s podporou tejto funkcie pribudnú v blízkej budúcnosti.

Služba Volanie cez Wi-Fi funguje prostredníctvom technológie VoWiFi (Voice over Wi-Fi) a jej najväčšou prednosťou je, že používateľ nie je odkázaný výlučne na mobilnú sieť. So svojimi blízkymi sa spojí aj vtedy, keď sa nachádza na miestach bez mobilného pokrytia. Ďalšou výhodou služby Volanie cez Wi-Fi oproti komunikácii cez 2G alebo 3G sieť je, že používatelia môžu telefonovať aj dátovať súčasne. Aj počas hovoru ostávajú pripojení na internet bez toho, aby sa im prerušil dátový prenos.

Všimnite si, že telefón je v leteckom režime, ale prihlásený do Wi-Fi siete. Vďaka VoWifi z neho môžeme telefonovať, prijímať hovory a posielať SMS správy

Bez výdavkov navyše

Volanie a posielanie SMS správ prostredníctvom VoWifi prebieha rovnako ako volanie a posielanie správ cez hlasovú mobilnú sieť a taktiež je účtované rovnako ako bežné hovory a správy podľa aktuálnej tarify. Keď počas hovoru zákazník prejde do lokality mimo pokrytia WiFi, hovor sa nepreruší, ale bude pokračovať v hlasovej sieti LTE.

Nastavenie VoWifi nájdete hneď pod nastavením Wi-Fi siete

Automatická a bezplatná aktivácia

Na to, aby ste mohli novú službu používať, budete potrebovať smartfón, ktorý podporuje technológiu VoWifi a má aktuálny firmware. Aktuálne Volanie cez Wi-Fi podporujú telefóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, ich portfólio sa bude postupne rozširovať. Operátor tvrdí, že telefón by mal byť zakúpený v Orangei, avšak je možné, že vám bude fungovať aj na zariadeniach z voľného predaja. V prípade smartfónu, ktorý bol kúpený v Orangei, však máte garantovanú funkčnosť – ak VoWifi podporuje.

Okrem toho je potrebné mať aktivovaný ľubovoľný hlasový paušál, predplatenú kartu Prima alebo FunFón. Poslednou podmienkou je, aby bol používateľ v pokrytí a prihlásený vo Wi-Fi sieti na Slovensku.

Zákazníkom, ktorí spĺňajú všetky požiadavky, bude Orange službu Volanie cez Wi-Fi postupne automaticky aktivovať. Používatelia si nemusia sťahovať ani inštalovať žiadne aplikácie, využívajú vlastné telefónne číslo. Aktivácia, ako aj samotné používanie VoWifi je bezplatné. Funkciu si je potrebné nastaviť v telefóne, pričom si môžete zvoliť, či chcete VoWifi využívať alebo nie a ak áno, či chcete preferovať volanie cez Wi-Fi alebo v cez mobilnú sieť v prípade, že sú obe možnosti dostupné.

Všimnite si nastavenia VoWifi v ponuke telefónu Samsung Galaxy S7. Funkciu nájdete aj v rýchlych nastaveniach

Prečítajte si aj:

Orange spustil VoLTE. Zatiaľ iba pre vlajkové lode od Samsungu

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

2 komentáre

  1. Veď toto funguje už niekoľko týždňov, ak nie aj mesiac. Očakával by som, že o takýchto novinkách budete informovať ešte pred spustením.

  2. Pingback: Orange predstavil možnosti 5G sietí. Podľa operátora bude ich budovanie doteraz najnáročnejším projektom | TOUCHIT

Pridaj komentár