Orange predstavil vianočnú ponuku ako prvý z operátorov a rozhodol sa výrazne rozdávať mobilné dáta. Evidentne svoju sieť vylepšil a teraz si to môže dovoliť. Predkladá pritom jasnú a trasparentnú ponuku. Spomína aj termín spustenia siete 5G na Slovensku.

V tomto článku sa budeme venovať balíkom Go, neskôr popíšeme aj ďalšie možnosti, ako sú tipy na vianočný darček, resp. ponuka určená pre podnikateľov a firmy.

Generálny riaditeľ Orange pri online tlačovej konferencie k vianočnej ponuke

Generálny riaditeľ Orange Frederico Colom pri online tlačovej konferencie k vianočnej ponuke

Balíky Go sú vylepšené hlavne z hľadiska objemu dát. Vylepšenia sa zrealizujú automaticky a bez zmeny pôvodnej ceny balíkov Go. Dostanete tak dáta navyše a k tomu aj darček – v závislosti od vášho paušálu to bude určitý typ Nonstop balíka zadarmo. Plus je tu dlho očakávaný prenos neminutých dát do ďalšieho obdobia. Vylepšenia sa celkovo týkajú asi 600 000 zákazníkov, ktorí používajú paušál Go.

Viac dát pre paušál Go a Nonstop balík k tomu

Ponuka na automatické zvýšenie objemu dát sa týka všetkých paušálov od Go 20 € vyššie. Ak máte zrovna balík Go 20 € , automaticky dostanete namiesto 1 GB dát rovno dvojnásobok, teda 2 GB dát a k tomu bezplatný Nonstop dátový balík Chat. V prípade, že máte balík Go 30 €, dáta sa vám navýšia z pôvodných 4 GB na 10 GB. Zároveň vám pribudne Nonstop dátový balík Sociálne siete.

Pri balíku Go 40 € získate raz toľko dát – namiesto 10 GB budete môcť využívať až 20 GB dát a zároveň dostanete aj veľmi užitočný Nonstop dátový balík Video. Pri úplne najvyššom balíku Go 65 € si môže dopriať namiesto pôvodných 20 GB dát hneď neobmedzené množstvo dát a všetky Nonstop dátové balíky sú automatickou súčasťou vášho paušálu. Neobmedzené množstvo dát má pritom obmedzenie na 1000 GB, čo je v praxi ťažko prekročiteľné, ak teda neplánujete fungovať ako ďalší operátor.

Samozrejme, toto všetko platí počas celého obdobia, nielen počas Vianoc a všetky vylepšenia nastanú automaticky. Pre paušály Go 20 €, 30 € a 40 € sú v platnosti od budúceho fakturačného obdobia, pre Go 65 € už od 23. októbra.

Ako nám povedal Martin Hromkovič, momentálne používatelia využívajú asi 40 % dát zo svojho paušálu. Dátová sieť Orange je výrazne vylepšená a očakáva sa, že používatelia ju budú využívať oveľa viac.

Prenos dát do ďalšieho obdobia

Ďalšou novinkou je prenos nespotrebovaných dát ďalšieho fakturačného obdobia. Táto ponuka platí pre paušály Go 20 €, Go 30 € a Go 40 €, v prípade Go 65 € by nemala zmysel. Pri týchto paušáloch a samozrejme aj najvyššom sú v balíku aj nekonečné hovory a SMS/MMS správy a to nielen v rámci Slovenska, ale aj v rámci celej Európskej únie ale platí aj v USA a v Kanade.

VolaniaNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzené
SMS/MMSNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzenéNeobmedzené
Objem dát2 GB10 GB20 GBNeobmedzené (FUP 1000 GB)
 BenefityNonstop dátový balík Chat + 2 GB s balíkom LoveNonstop dátový balík Sociálne siete + 10 GB s balíkom LoveNonstop dátový balík Video + 20 GB s balíkom LoveVšetky Nonstop dátové balíky + 1000 GB s balíkom Love
 Cena20 €30 €40 €65 €

Ak si ku Go paušálu zoberiete aj pevný internet alebo pevný internet a televíziu (teda budete využívať balík služieb Love) získate dvojnásobok už zvýšených dát.

Skupina Navzájom zadarmo sa teraz oplatí ešte viac

Ďalšia odmena čaká na zákazníkov, ktorí využívajú službu Navzájom zadarmo. Tí dostanú dvojnásobnú porciou dát na 6 mesiacov. Ak využívate balík Love, dvojnásobné dáta dostanete až na 24 mesiacov. Dáta pritom získa každý mesiac nielen zakladateľ aj všetci členovia skupiny. Aj táto zmena sa zrealizuje automaticky.

Sieť 5G v roku 2023

Sieť 5G uvedie Orange na Slovensku v dvoch fázach, v roku 2021 (evolúcia) a 2023 (revolúcia). Oznámil to generálny riaditeľ Orange počas tlačovej konferencie.

V Bratislave sa uvediete sieť 5G v apríli 2021. Bude to v niektorých vybraných lokalitách. Dodávateľom technológie pre 5G pre Orange bude Nokia. SIeť 5G budú môcť používať aj majitelia takých telefónov, ktoré boli zakúpené v openmarkete. Pokiaľ budú splňovať certifikáciu pre siete 5G v rámci siete Orange.

Na článku spolupracoval Roman Kadlec

Viac o vianočnej ponuke Orange

Tipy na vianočné darčeky od Orange: Nechýba Huawei Mate 40 Pro

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.