Ovládače pre Windows budú stabilnejšie. Microsoft pracuje na riešení

2

Posledný rok bol pre Microsoft a jeho operačný systém problematický.

Bolesti hlavy zažívali aj používatelia, či už pre nefunkčnosť systému alebo časté chyby. Netýka sa to len aktualizácií samotných funkcií ale aj funkcií na nižšej úrovni operačného systému.

Aj preto sa mnohým po aktualizácii nepodarilo spustiť systém alebo mali problémy s ovládačmi. Ako sme informovali, problémy boli hlásené nielen s Bluetooth, Wi-Fi ale aj nefunkčnosťou zvukových ovládačov.

Server BetaNews sa venoval téme, na ktorú upozornil aj server ZDNet a týka sa nového uplatňovania politiky pri zavádzaní nových ovládačov. Doteraz bola ich implementácia riadená predovšetkým cyklom uvoľňovania súhrnných záplat. To vo výrobcoch zariadení vyvolával tlak a nestíhali ich odladiť tak, aby vo výsledku s príchodom aktualizovania zo strany Microsoftu nespôsobovali problémy.

Výrobcovia môžu požiadať o odloženie zaradenia aktualizácií do Windows Update o 30 dní až do dvoch mesiacov. Tí naopak získajú čas na to, aby ich preverili s novo vydanou aktualizáciou od Microsoftu. Toto by malo byť jedno z riešení, ktoré prestane spôsobovať problémy s nefunkčnosťou alebo napríklad tzv. BSOD „Modrou obrazovkou smrti“, ktorá spôsobí pád systému počas jeho behu alebo už pri pokuse o jeho štart.

Zdroj: BetaNews

Prečítajte si aj:

Nostalgia s Windows 95 a guľôčkovou myšou

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Marek Hrabovský on

    Pre tých čo migrovali na iný systém je bohužiaľ neskoro. V tomto smere vývoja aplikácií a ladenia systému či ovládačov nemá Microsoft vytýčený cieľ. Zaujímalo by ma čo je to za typ človeka keď takto riadi celú divíziu vývoja windowsu. Bez vízie a cieľa je systém aj firma odsunutý na vedľajšiu koľaj.

  2. Windows je už dávno k.o zlaté XP či 7 hlavu hore Linux je super stabilný funkčné ovladace krásny vzhľad odporúčam manjaro Linux xfce je super zdarma bezplatné spoľahlivý vyskúšajte neobanujete a je navždy bezplatné všetky update aj upgrade

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>