Pamätáte si na Windows Longhorn?

0

História tento systém pohltila, no vyzeral by úžasne.

To ale iba na najlepších strojoch a s vysokým systémovým vyťažením. Longhorn ako kódové označenie Windows platilo pre nasledovníka verzie Windows XP. Táto verzia, hoci sa o nej hovorilo, sa nakoniec nedostala na verejnosť a celý projekt sa transformoval do výslednej podoby Windows Vista.

Už samotný systém Vista bol o poznanie náročnejší a mnohí si ho pamätáme cez tzv. Glass Aero schému. K tej ste sa dostali len vtedy, ak ste mali správne nainštalovaný grafický ovládač.

Čo teda zväčša nebol ten, ktorý poskytla základná inštalácia notebooku. Zaujímavé je aj to, že priehľadná sklenená téma fungovala až po tom, čo ste preverili výkon systému cez vstavaný benchmarkový nástroj. Ten si inak môžete vyskúšať aj dnes na Windows 10.

Keď už ste sa k priehľadnej téme dostali, mohli ste sa kochať krásnym prostredím. Nevýhodou bolo robenie snímok obrazovky. Rozmazané pozadie pod priehľadnou časťou okna aplikácie vyzeralo dobre na obrazovke, nie na hotových snímkach, ktoré ste chceli čisté.

Pozrite sa vo videu nižšie, ako mohol Longhorn vyzerať. A čo hovoríte na dizajn v porovnaní s Windows 10?

Zdroj: MSPoweruser, YouTube Stephen Chapman

Prečítajte si aj:

Antivírus vo Windows 10 zaberal na disku príliš veľa miesta

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár