Spoločnosť Panasonic predstavila nový ultrazoomový kompaktný fotoaparát LUMIX DMC FZ2000 s dvadsaťnásobným optickým zoomom, snímačom MOS s veľkosťou 1″ a neobmedzenou možnosťou videozáznamu v rozlíšení 4K a formáte MOV / MP4.

Vďaka týmto parametrom ponúka LUMIX FZ2000 podstatne viac než bežné kompakty, čo sa fotografovania aj natáčania videozáznamov týka. Ide o vynikajúci prístroj pre poloprofesionálnu filmovú tvorbu, ale aj pre nadšených fotografov -amatérov, ktorí túžia po profesionálnych vlastnostiach a funkciách v kompaktnom tele.

Nový hybridný objektív LEICA DC VARIO-ELMARIT pre fotografovanie a natáčanie

Panasonic LUMIX FZ2000 je vybavený úplne novým objektívom LEICA DC VARIO-ELMART s 20x optickým zoomom (rozsah ohniskovej vzdialenosti zodpovedá 24-480 mm pri klasickom alebo plnoformátovom fotoaparáte) so svetelnosťou f2,8-4,5. Objektív tvorí 16 optických členov v 11 skupinách, zdvojená kresba a prežiarenie sú tak obmedzené na minimum.

Vďaka internému zoomovaciemu mechanizmu a špeciálnej konštrukcii optických členov prevzatých z profesionálnych videokamier je pohyb zoomu mimoriadne plynulý a obraz netrpí chvením a otrasmi. V porovnaní s predchádzajúcim modelom LUMIX FZ1000 sa frekvencia obrazových vád a neostrostí dramaticky znížila o celých 80%.

Objektív LEICA DC VARIO-ELMART je taktiež vybavený deväťlamelovou clonou kruhového tvaru, ktorá je zárukou príjemnej kresby v bokehu (rozmazané oblasti mimo hĺbku ostrosti). Vďaka galvanometru, ktorým bývajú obvykle vybavené profesionálne videokamery, sa jas záznamu ľahko prispôsobí aj premenlivým svetelným podmienkam.

Vďaka vysokej kvalite videozáznamu spĺňa kompaktný fotoaparát aj profesionálne kritériá

Panasonic LUMIX FZ2000 sa vyznačuje predovšetkým jedinečnou kvalitou videozáznamov, u ultrazoomových kompaktných modelov doposiaľ nevídanou. Dokáže natáčať neobmedzene dlhý záznam v rozlíšení 4K (Cinema 4K: 4096 x 2160 bodov pri 24 obr./s, QFHD 4K: 3840 x 2160 bodov pri 30 obr./s) vo formátoch MOV alebo MP4 . Okrem toho je k dispozícii rozlíšenie Full HD v mimoriadne vysokom bitrate 200 Mb / s (ALL-Intra) Alebo 100 Mb / s (IPB).

Užívatelia si môžu vybrať z formátov MOV, MP4, AVCHD Progressive či AVCHD a z rôznych variant rýchlosti natáčania. Profesionálni užívatelia ocenia možnosť ľubovoľne prepínať medzi hodnotami 59,94 Hz (23,98 Hz) / 50,00 Hz / 24,00 Hz. Okrem toho možno obraz v reálnom čase už pri natáčaní premietať na externý monitor pomocou micro HDMI kábla (nie je v základnej výbave). LUMIX FZ2000 navyše ponúka aj celý rad funkcií známych skôr z profesionálnych videokamier, napr. Dolly Zoom, VFR (variabilnú frekvenciu), časozberné snímanie alebo systém Stop Motion.

K dispozícii je aj platená softvérová aktualizácia, vďaka ktorej môže byť LUMIX FZ2000 kompatibilný so systémom V-Log L .

Fotoaparát, s ktorým nikdy nezmeškáte optimálny okamih na stlačenie spúšte

Panasonic LUMIX FZ2000 je vybavený snímačom MOS s uhlopriečkou 1″ a rozlíšením 20,1 megapixelov. Relatívne veľký snímač znamená lepší odstup signálu od šumu a teda nižšiu šumovú hladinu dokonca aj pri vysokých citlivostiach (ISO 12800).

Medzi ďalšie veľké prednosti LUMIX FZ2000 patrí aj mimoriadne rýchle automatické zaostrovanie AF (cca 0,09 s ) a vysokorýchlostné sekvenčné snímanie 12 obr./s pri jednorazovom ostrení, resp. 7 obr./ pri ostrení kontinuálnom. V jednej sekvencii je možné uložiť až 100 snímok vo formáte JPG alebo 30 RAW súborov.

V režime 4K PHOTO možno ľubovoľné okienko z videozáznamu, natáčaného rýchlosťou 30 obr./ s., uložiť ako samostatnú snímku v rozlíšení 8 megapixelov. Toto rozlíšenie bohato stačí na tlač vo formáte A3. Funkcia Post Focus zase umožňuje vybrať vhodné miesto ostrenia až po stlačení spúšte u hotových snímok. Okrem toho je fotoaparát vybavený aj funkciou Focus Stacking, vďaka ktorej možno vyfotografovať sériu snímok zaostrených na rôzne miesta a potom ich zložiť dohromady. Pomáha to predovšetkým v makrofotografii.

Elegantný dizajn a inteligentné ovládanie

Panasonic LUMIX FZ2000 je vybavený elektronickým hľadáčikom typu OLED s rozlíšením 2,36 milióna bodov a pomerom zobrazenia 2,18x / 0,74x (ekvivalent klasického fotoaparátu 35 mm s pomerom strán 4/3). Technológia OLED znamená okrem iného veľmi rýchle prekreslenie pohybu s minimálnym oneskorením (menej ako 0,01 s), ale aj skvelý pomer kontrastu 10 000: 1, takže je v hľadáčiku výborne vidieť celá scéna. Očnica veľkosti 20 mm umožňuje pohodlné využitie aj ľuďom s okuliarmi.

Medzi ďalšie prednosti patrí ergonomicky tvarovaný úchop pre pravú ruku, vďaka ktorému je možné fotoaparát pohodlne používať nepretržite po dlhú dobu bez obáv z neostrostí vplyvom únavy. Dve príkazové kolieska na prednej a zadnej strane umožňujú jednoduché a rýchle nastavenie expozičného času a clony, veľa ďalších funkcií a parametrov je možné intuitívne ovládať pomocou samostatných tlačidiel, prepínačov a voličov.

Ovládanie uľahčuje aj veľký výklopný a dotykový displej na zadnej strane s uhlopriečkou 7,6 cm a rozlíšením približne 1,04 milióna bodov. Displej má 100% pokrytie scény a výklopná konštrukcia výrazne napomáha pri fotografovaní z nezvyklých uhlov.

Ďalšie atraktívne funkcie a parametre

• 3.5mm konektor na mikrofónový vstup / 3.5mm konektor na slúchadlový výstup
• Jednoduchá bezdrôtová komunikácia s chytrými telefónmi cez Wifi
LUMIX FZ 2000 je vybavený Wifi portom (IEEE 802.11 b/g/n) pre jednoduché zdieľanie snímok aj ovládanie fotoaparátu cez displej mobilného zariadenia.
• Ďalšie príslušenstvo
K Lumixu FZ2000 je možné pripojiť celú radu ďalšieho príslušenstva – Externé blesky DMW-FL580L, DMW-FL360L, DMW-FL200L, stereofónny mikrofón DMW-MS2, LED svetlo určené pre natáčanie videa VW-LED1, diaľkový odpaľovač DMW-RSL1, 67mm PL Filter DMW-LPL67 a MC Protektor (DMW-LMCH67).

Značky: