Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Jeden z najúspešnejších cyklistov súčasnosti a trojnásobný majster sveta v cyklistike si nenechal újsť návštevu Slovenského pavilónu na Expo Dubaj 2020, deň pred jeho sobotňajším pretekom na Giro d´Italia, ktorý sa uskutoční počas medzinárodnej výstavy Expo Dubaj.

Peter Sagan si v Slovenskom pavilóne pozrel exponáty inovatívnych Slovákov a firiem, zamerané na budúcnosť mobility, pričom vyskúšal aj unikátny model vodíkoveho auta MH2. Rodák zo Žiliny a milovník slovenskej prírody si užil aj expozíciu Slovakia Travel, ktorá návštevníkov z celého sveta láka na návštevu Slovenska a naše prírodné krásy, hrady, zámky a kúpeľníctvo predstavuje atraktívnym spôsobom svetu.  

Rozlietaný športovec nevynechal ani návštevu reštaurácie v Slovenskom pavilóne, ktorá pod názvom Warhol’s Bar and Bistro ponúka to najlepšie zo slovenskej kuchyne v kombinácii s modernou prezentáciou, to všetko v podaní šéfkuchárov Jaroslava Žídeka a Martina Záhumenského. Práve druhý spomínaný Petra Sagana aj osobne obslúžil.

„Chcel by som pozdraviť všetkých Slovákov, pozvať ich do Dubaja na Expo a vyzvať ich aby navštívili Slovenský pavilón. V našom pavilóne je naozaj čo vidieť, najnovšie inovácie, krásy Slovenska, výborné slovenské jedlo. Verím, že to bude krásny zážitok“,

povedal majster sveta v cyklistike Peter Sagan.

Značky: