Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

PEUGEOT v Ženeve predstavuje novinku, ktorá je 100% elektrifikovaná. Širokej verejnosti sú predstavené dve svetové premiéry: nový PEUGEOT 208 vo verziách so spaľovacími aj s elektrickými motormi, ako aj koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, ktorý ohlasuje výkonnú elektrifikovanú líniu sériovo vyrábaných vozidiel PEUGEOT SPORT.

Spoločnosť PEUGEOT tiež predstavuje svoje nové motory Plug-in Hybrid s hybridným benzínovým pohonom v modeloch PEUGEOT 3008, 508 hatchback a SW. Elektrifikáciu značky podporuje aj ikonický lev, ktorý je v stánku elektrifikovaný. Návštevníci budú môcť vidieť hviezdu posledného autosalónu v Paríži: PEUGEOT e-Legend Concept. Je skutočným stelesnením vízie optimistickej budúcnosti značky PEUGEOT: má byť 100% elektrická, autonómna a on-line pripojená. 

Nový PEUGEOT 208 a PEUGEOT e-208: FUTURISTIC & YOUNG

PEUGEOT v Ženeve predstavuje nový PEUGEOT 208, ktorý nasleduje po jednom z najväčších bestsellerov značky. V čase prechodu energií,  výber karosérie neurčuje ani použitie vozidla ani motorizáciu a preto je nový PEUGEOT 208 od uvedenia na trh k dispozícii s tromi energiami: 100% elektrický, benzínový alebo dieselový.

Táto nová generácia PEUGEOT 208 je dokonalou súčasťou modelového radu značky PEUGEOT. Upúta výrazným dizajnom,  mladým výrazom a energiou.

Nový PEUGEOT 208 je inšpirovaný konceptom PEUGEOT FRACTAL. Použitý je nový

PEUGEOT i-Cockpit® s 3D head-up displejom poslednej generácie, ako aj bohatá ponuka asistentov riadenia z vyšších segmentov.

Nový PEUGEOT 208 tvorí jadro segmentu B tým, že prináša to, čo dnes tvorí úspech značky PEUGEOT: výrazný dizajn a diferenciácia prostredníctvom inovácií a technológií.

Nový PEUGEOT 208 je ultra-online s funkciou Mirror Screen a 3D online navigáciou TomTom® Traffic 3D, taktiež je ultra-bezpečný a vybavený najnovšou generáciou aisistentov riadenia na najlepšej úrovni v segmente, s novým systémom Drive Assist, ktorý otvára cestu k   „ polo-autonómnej jazde“.

Od samotného uvedenia bude  k dispozícii aj verzia nový PEUGEOT e-208. Ponúka svižnú jazdu a stimulujúce potešenie z jazdy s okamžitou reaktivitou vďaka 100% elektrickému motoru s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm (k dispozícii od 0 km/h).

Nový PEUGEOT e-208 má na prvý pohľad rozpoznateľné vonkajšie znaky:

  • mriežka chladiča rovnakej farby ako karoséria,
  • diachronické Levy (proces, ktorý mení farbu podľa uhla pohľadu),
  • monogram „e-208“ vzadu a písmeno „e“ na zadných blatníkoch.

KONCEPT 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED: NEO-PERFORMANCE

KONCEPT  508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED predurčuje výkonnú elektrifikovanú líniu sériovo vyrábaných vozidiel vyvinutú spoločnosťou PEUGEOT SPORT.

Koncept  508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED je odvodený od radikálneho PEUGEOT 508 HYBRID   a má špecifické štylistické a atletické spracovanie.

Aerodynamika bola prepracovaná na optimálnu úroveň účinnosti a efektívneho  výkonu : ostrý predný nárazník, mriežka s pohyblivými lamelami, podvozok s klapkami, rebrá na úrovni zadného neotváracieho okna, nový difuzér vzadu.

Farba „Selenium Grey“, ktorá sa vďaka perleťovým časticiam mení podľa svetla, je spojená so zložkami „Kryptonite“ a predstavuje, že koncept patrí k tejto športovej a výkonnej línii.

Koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED bol zverený do rúk expertov – konštruktérov

z PEUGEOT SPORT. Vykazuje mimoriadny výkon, ktorý je porovnateľný s výkonom vozidla so spaľovacím  motorom a výkonom 400 k. Ponúka pohon všetkých štyroch kolies a veľkolepú akceleráciu, vďaka kombinácii troch motorov: benzínový motor PureTech 200k a dva elektromotory 110k vpredu a 200k vzadu.

Koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED využíva výhody hybridizácie s reálnym výkonom a cestovanie v 100% elektrickom režime do 50 km (WLTP).

100% ELEKTRIFIKOVANÝ STÁNOK PEUGEOT

Od 7. do 17. marca značka PEUGEOT návštevníkom vo svojom stánku s rozlohou 1 400 m² predstavuje 100% elektrifikované novinky:

  • Dve svetové premiéry: nový PEUGEOT 208 a e-208, ako aj koncept 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED.
  • 100% elektrifikovaná ponuka s verziou Plug-in Hybrid benzín. PEUGEOT 3008 HYBRID4 a PEUGEOT 508 HYBRID, ktoré budú v predaji na jeseň, ponúkajú štyri režimy jazdy pre výraznejšie pocity a neobmedzenú mobilitu. Objednávky budú spustené už v júni.
  • PEUGEOT e-Legend Concept je skutočným stelesnením vízie optimistickej budúcnosti značky PEUGEOT: má byť 100% elektrická, autonómna a online pripojená.
  • Nový podpis značky, MOTION & e-MOTION, ktorý umiestňuje značku medzi hlavných hráčov v oblasti prechodu energií a sprevádza elektrifikáciu značky PEUGEOT.
  • Monumentálny Lev vo farbách elektrifikácie značky: ambasádor značky predstavený v Ženeve v roku 2018 ožíva tento rok hrou diachronického svetla zelenej a modrej farby a odrazmi na jeho plynulom a skulptúrnom povrchu. Značka sa premieta do obdobia prechodu energií a elektrifikácie a jej symbol je toho novým znakom.

PEUGEOT je jediný výrobca, ktorý ponúka kompletnú mobilitu na 2, 3 a 4 kolesách. V stánku sú predstavené aj posledné elektrické novinky PEUGEOT Cycle a PEUGEOT Motocycles:

  • PEUGEOT Cycles predstavuje elektrický VTC eT01 Belt Powertube, ktorý má remeňový prevod nevyžadujúci žiadnu údržbu. Vybavený 100% elektrickým pohonom a batériou zabudovanou do rámu, ponúka plynulé zrýchlenie a tiché „ pedálovanie „.
  • PEUGEOT Motocycles predstavuje koncept E-METROPOLIS – elektrickú verziu kultového 3-kolesového scootra PEUGEOT METROPOLIS, vlajkovej lode značky. Koncept E-METROPOLIS vykazuje vysoký výkon v súlade s jeho ambíciou stať sa novou referenciou vo veľkých európskych mestách. Elektromotor inštalovaný na podvozku poskytuje maximálny výkon 36 kW a na zadné koleso sa prenáša prostredníctvom ozubeného remeňa. Maximálna dosahovaná rýchlosť je 135 km/h s autonómiou do 200 km. E-METROPOLIS je vďaka elektrickému motoru ľahšie a ponúka tak výnimočný pocit z jazdy. Pôžitok z jazdy, bezpečnosť a výkon sú hlavnými tromfami budúceho E-METROPOLISu.

Značky: