Nový televízor Philips 8807 DLED nadväzuje na koncept The One. Súčasťou je trojstranný Ambilight a 5. generáciu procesora P5 s kvalitným 120 Hz LCD panelom s technológiou WCG. Predstavený multifunkčný soundbar Philips B8507 3.1 Dolby Atmos vytvorí doma atmosféru kina.

Philips TV v roku 2022 rozšíri svoju úspešnú sériu Philips Performance uvedením nového, výkonnejšieho televízora Philips 8807 Ambilight a nového multifunkčného soundbaru Philips B8507 3.1 Dolby Atmos. Táto dvojica noviniek je pokračovaním populárneho konceptu „The One“, ktorý definuje výrobky série Philips Performance ako produkty ponúkajúce podobný výkon, kvalitný európsky dizajn a kľúčové funkcie prémiového modelu za mimoriadne konkurencieschopné ceny strednej triedy. Nový televízor Philips 8807 bude u nás dostupný od mája 2022 v uhlopriečkach 50” a 55”. Väčšie 65” a 75” modely budú dostupné v júni a v júli 2022.  Soundbar B8507 bude dostupný v auguste 2022.

Séria Philips Performance bude k dispozícii v širokej škále veľkostí obrazoviek, medzi ktorými bude aj doteraz najväčší televízor Philips s 86″ verziou. Bez ohľadu na zvolenú uhlopriečku je zaručená vynikajúca kvalita obrazu, a to vďaka kombinácii 5. generácie obrazového procesora Philips P5 s vysoko kvalitným 120 Hz LCD panelom so širokým farebným gamutom. Podpora HDR je veľkorysá a je kompatibilná s HLG, Dolby Vision a HDR10+.

Štýlový dizajn

Televízor Philips má štýlový minimalistický dizajn. Mimoriadne tenký strieborný rám hore a po bokoch umožňuje priamejšie prepojenie s trojstrannou funkciou Ambilight a zabezpečí tak skutočne pohlcujúci zážitok zo sledovania. Funkcia Ambilight naďalej získava mimoriadne vysoké hodnotenie spokojnosti zákazníkov série Philips Performance.

Úzky a elegantný rám na spodnom okraji výrobku dopĺňa tenký, šikmý stredový stojan pri modeloch s uhlopriečkami 43″ až 65″. Modely s uhlopriečkami 77″ a 86″ stoja na strieborných „paličkových“ nožičkách.

Výhodný pre hráčov

Výkon pre hráčov je vynikajúci aj vďaka kompatibilite s rozhraním HDMI 2.1 vrátane e-ARC, podpory VRR pre 4K od 48 Hz do 120 Hz pri plnej šírke pásma 48 Gb/s, ako aj kompatibility s FreeSync Premium a režimom Auto-Low-Latency.

Oneskorenie na vstupe je len 9 ms. Nový herný panel na obrazovke zároveň poskytuje rýchly prístup k nastaveniam obrazu a zvuku prostredníctvom zjednodušenej ponuky. Tá umožňuje rýchlu kontrolu alebo úpravu herných nastavení počas hrania. Hráči tiež môžu jednoducho zapnúť VRR a AMD FreeSync™. Kvalita zvuku je veľmi dobrá vďaka dvom reproduktorom smerujúcim nadol a 20W systémovému výkonu.

Pripojený zvuk

Televízor je aj súčasťou systému Philips Home Wireless (podporovaného technológiou DTS Play-fi), ktorý pomáha vytvoriť prémiovú platformu na streamovanie zvuku vo vysokom rozlíšení v smart domácnostiach ovládanými aplikáciami. Vďaka nemu veľmi ľahko bezdrôtovo prepojíte kompatibilné televízory s mobilnými zariadeniami, soundbarmi a reproduktormi.

Kým soundbar The One B9507 prináša jednoduchú a všestrannú modernizáciu zvuku, systém Philips Home Wireless ponúka spotrebiteľom flexibilitu pri výbere kombinácie produktov, ktorá najviac vyhovuje ich potrebám a umožňuje aj neskoršie pridanie ďalších produktov.

Pridanie dvojice reproduktorov hudbe dodá skvelý stereo zvuk a filmom väčšiu hĺbku. Nová aktualizácia v roku 2022 umožní televízoru Philips stať sa výhradným centrálnym kanálom, pričom pridaním ďalších reproduktorov vpredu a vzadu a bezdrôtového subwoofera môžu spotrebitelia vytvoriť plnohodnotný priestorový audio systém s hlbokými kontrolovanými basmi a plnohodnotným priestorovým zvukom v celej miestnosti.

Televízor 50PUS8807/12 bude dostupný v máji 2022 s cenou 799 €. 55-palcový variant bude za 899 €, 65-palcová telka bude za 1199 € a 75-palcová za 1599 €. Tieto televízory sa objavia v júni a júli. Soundbar B8507 bude dostupný v auguste 2022 s cenou 599€.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.